basket سبد استعلام
منو

راهنمای خرید تیرآهن

1400/12/23 327 بازدید 0 دیدگاه
راهنمای خرید

با مطالعه راهنمای خرید تیرآهن شما می توانید خریدی مطمئن را تجربه کنید. امروزه به خاطر گستردگی افزایش بنگاه های خرید، فروش و نوسان قیمت در حوزه مقاطع فولادی مخصوصا تیرآهن داشتن انتخابی مناسب و ایمن سخت شده. برای تشخیص مناسب ترین محصول قبل از خرید، به نکاتی مانند: مشخصات دقیق کالا، داشتن استاندارد، سایز محصول، عوامل تأثیر گذار بر قیمت تیرآهن دقت فرمایید. 
برای دستیابی به انتخابی مطمئن، پارامتر هایی حین خرید تیرآهن اهمیت می یابد، مانند: تشخیص بهترین نوع و برند، شناخت کارخانه های مطرح، گزینش نحوه خرید و بسته بندی، محاسبه وزن و حمل و نقل، بعد مسافت، وزن محصول. بعد از خرید تیرآهن  یا محصولات ساختمانی دیگر یا بعد از تحویل بار باید به فاکتور هایی مانند: تطبیق کالا دریافتی با فاکتور، جداسازی بار، تعیین اصالت کالا و مشخص کردن نحوه درست نگهداری بار برای دستیابی به کالایی مناسب توجه نمایید.

 

 

با توجه به گستردگی  این حوزه اگر با خواندن راهنمای خرید تیرآهن نتوانستیم به تمام سوال های شما پاسخ دهیم، می‌توانید به آخر صفحه مراجعه کنید و سوالات خود را بیان کنید؛ کارشناسان مهد فولاد در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. راهنمای خرید تیرآهن پیش رو به این خاطر ارائه شده است تا شما را در خریدی مطمئن و موفق کمک کند. 

راهنمای خرید تیرآهن مواردی که باید قبل از خرید بدانید 

تیرآهن ها دارای ویژگی فنی و کاربرد های خاصی هستند، هر یک متناسب با مشخصات فنی که دارند در موقعیت های مختلف به کار می‌روند. استفاده از راهنمای خرید تیرآهن سبب می شود تا با خصوصیات، ویژگی‌های آن ها آشنا شوید در این صورت می‌توان به راحتی تیرآهن مورد نظر خود را تشخیص دهید و خریدی مطمئن را تجربه کنید. به طور کلی مشخصات ذکر شده برای این محصول نشان دهنده ی استاندارد به کار رفته و کشور تولیدکننده آن است. 

مشخصات انواع تیرآهن و استاندارد آن

از آنجایی که تیرآهن از مهم‌ترین اجزای اسکلت یک سازه فولادی به شمار می آید قبل از اقدام به خرید باید در مورد استاندارد و مشخصات فنی این محصول به خوبی آگاه باشید تا بتوانید به درستی خرید کنید. انواع تیرآهن‌ بر اساس شکل ظاهری به دو دسته اصلی I ( معمولی) و H ( هاش) تقسیم می‌شود. علت این دسته‌بندی، شکل سطح مقطع این محصولات است. تیرآهن بر اساس استاندارد در 4 دسته اصلی IPE ،INP ، IPB و CPE قرار می‌گیرد. روش تولید هرکدام متفاوت است.
1.تیرآهن IPE: این محصول جز متداول‌ترین نوع تیرآهن  است که در ایران تولید می شود. این تیر در بسیار از پروژه های ساخت و ساز کاربرد دارد. این تیرآهن، بر اساس استاندارد اروپا در ایران ساخت می‌شود. تیرآهن IPE، بیشترین حجم تولید و مصرف را در بازار آهن‌آلات کشور به خود اختصاص داده است.
2.تیرآهن INP: این کالا بر اساس استانداردهای روسیه و چین تولید و به بازار عرضه می شود. تنها تفاوت آن با تیرآهن IPE در ضخامت بال‌ هایش است که با فاصله از جان کم می‌شود. این نوع تیر معمولا تولید کارخانه‌های خارجی کشور هستند.

وزن و سایز انواع تیرآهن

3.تیرآهن‌ هاش IPB: این تیر دارای بال‌هایی پهن‌تر از تیرآهن معمولی بوده و شبیه حرف انگلیسی H است. این محصول را به نام تیرآهن بال‌پهن نیز می شناسند. که در 2 نوع سبک و سنگین موجود است. تیرآهن هاش سبک را با حرف L انگلیسی و تیرآهن هاش سنگین را با V انگلیسی نمایش می‌دهند.
4.تیرآهن لانه زنبوری CPE: در ساخت تیرآهن‌های CPE یا لانه‌زنبوری ابتدا جان یک تیرآهن را به 2 قسمت تقسیم کرده و طرح زیگزاگی را روی آن برش می‌زنند. در نهایت دوباره دو نیمه تیرآهن را به یکدیگر جوش می‌دهند به ‌صورتی که حفره‌های ذوزنقه‌ای شکل در جان تیرآهن نقش ببندد. این حفره‌ها می‌توانند محل مناسبی برای عبور تأسیسات ساختمانی باشند. تیرآهن لانه زنبوری در سازه هایی که به مقاومت بالایی نیاز دارند، استفاده می‌شود.

 وزن و سایز انواع تیرآهن

وزن تیرآهن از دیگر نکاتی است که در زمینه راهنمای خرید تیرآهن می‌توان به آن اشاره کرد. وزن محصول متناسب با ابعاد و ضخامت تعیین کننده حجم هر شاخه از این محصول است. وزن استاندارد این مقاطع طبق جدول وزن تیرآهن که بر اساس استاندارد تدوین شده است، محاسبه می‌شود. 
در ایران تیرآهن هایی که تولید می شوند وزن ثابتی ندارند. نزدیکترین وزن تیرآهن به جدول اشتال متعلق به شرکت ذوب آهن است. به همین دلیل از تیرآهن ذوب آهن اصفهان به عنوان با کیفیت ترین محصول داخلی یاد می‌شود.
سایز تیرآهن با اندازه گیری جان آن (طول یا ارتفاع) به سانتی‌متر مشخص می شود. به عنوان مثال تیرآهن 12 دارای جانی به اندازه 12 سانتی‌متر است. تیرآهن ها معمولا در سایزهای 8 تا 60 در بازار موجود هستند. طول هر شاخه تیرآهن 12 متر است و جدول اشتال تیرآهن وزن هر شاخه را با توجه به سایز آن مشخص کرده است.

رنگ انواع تیرآهن

رنگ تیرآهن 

 رنگ مقطع فولادی یکی دیگر از فاکتور های مهمی است، که باید قبل از خرید تیرآهن به آن توجه شود. تیرآهن مورد نظر باید به رنگ طبیعی آهن یعنی طوسی پر رنگ و مشکی باشد. این مقطع فولادی وقتی در مجاورت هوا قرار می‌گیرد، تغییر رنگ می‌دهد. البته رطوبت نیز عامل دیگری بر زردی آهن است. خوردگی امری اجتناب ناپذیر است و هر فلزی شروع به زنگ زدگی می کند. البته سرعت این اتفاق بستگی به شرایط و محافظت در برابر خوردگی دارد.
اگر این مقاطع فولادی در شرایط بد نگهداری شود. یعنی بدون سایبان در گوشه ای انبار شود، وقتی باران ببارد این محصول به مرور شروع به زرد شدن می‌کند. البته اگر این زردی سطحی باشد و آهن دچار خوردگی نشده باشد، استفاده از آن مشکلی ندارد. ولی محصولی که کاملاً زرد شده و در برخی قسمت‌ها زنگ زدگی تا عمق آن نفوذ کرده باشد، نمایانگر باری کهنه و درجه ۳ - ۴ خواهد‌ بود. معمولاً اینگونه محصولات برای کارهای با درجه اهمیت کمتر مصرف شده و از قیمت پایین‌تری برخوردار است.

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن 

 از آنجایی که تیرآهن جز محصولات پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز  به حساب می‌آید. همین امر سبب شده تا این محصول به یکی از عوامل کنترل کننده قیمت مسکن و صنایع وابسته بدل شود. به خاطر تقاضا و حجم بالای مصرف بازار این محصول همیشه حالت متلاطم را تجربه می کند. فعالان این حوزه مانند مهندسین ناظر قبل از برنامه‌ریزی باید به طور دقیق قیمت تیرآهن و عوامل مؤثر برآن را در نظر بگیرند.
برای مشخص نمودن قیمت پرکاربرد ترین پروفیل ساختمانی همانند دیگر محصولاتی که از سنگ آهن بدست می‌آید، باید عوامل و شرایط مختلفی من جمله عوامل خارجی و داخلی را مورد بررسی قرارا گیرد.
برخی از مهمترین موارد تعیین کننده واثر گذار قیمت تیرآهن عبارتند از :
•    کاهش ساخت و ساز 
•    تغییرات فصلی
•    سیاست گذاری دولت 
•    صادرات فولاد 
•    نرخ جهانی آهن 
•    نوسانات ارز
•    تحریم‌های بانکی
•    هزینه‌های نیروی انسانی
•    عرضه و تقاضا
•    بهای سوخت
•    نیاز کشور به واردات مواد اولیه
•    شرکت های تولیدکننده 
•    صادرات فولاد چین
•    قیمت جابجایی فولاد
•    قیمت جهانی سنگ آهن
•    بلایای طبیعی 
•    شرایط سیاسی مانند 
•    عرضه و تقاضای جهانی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن

شناخت بهترین برند تیرآهن 

برای خرید تیرآهن و یا حتی سایر مقاطع فولادی توجه به برند تولید کننده  از اهمیت بالایی برخوردار است. کارخانه های مختلفی در داخل ایران در زمینه ی تولید این محصول فعالیت دارند. با شناخت کافی نسبت به مشخصات فنی محصولات تولید شده ی این کارخانه ها می‌توان بهترین انتخاب را انجام داد. البته ما باید معیار هایی را برای تشخیص بهترین محصول در نظر داشته باشیم تا بتوانیم تیرآهن مرغوب را شناسایی کنیم ما موارد و معیار های مهمی که می تواند راهنمای خرید تیرآهن خوبی برایتان باشد را در زیر شرح داده ایم.
•    تناسب در ضخامت 
•    کارخانه تولید کننده 
•    مواد اولیه
•    گواهینامه محصول
•    روش ساخت
•    کیفیت ساخت
•    استاندارد
•    ترکیبات شیمیایی

نکاتی برای شناخت بهترین تیرآهن

بهترین کارخانه های تیرآهن در ایران

کسب عنوان برترین تولید کننده تیرآهن در ایران مستلزم مجهز بودن واحد صنعتی به دستگاه ها و تجهیزات  روز دنیا، واحد های آزمایشگاهی تست و کنترل کیفی محصولات تولیدی، استفاده از مواد اولیه مرغوب و تولید محصولات تحت استانداردهای بروز جهانی می باشد. 
برترین کارخانه جات تولید تیرآهن عبارتند از:
•    کارخانه‌ی ذوب آهن اصفهان
•    کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)
•    کارخانه نورد فولاد احرامیان یزد
•    کارخانه گروه ملی اهواز
•    کارخانه ظفر بناب
•    کارخانه جهان فولاد غرب (کرمانشاه)
•    کارخانه ماهان
در بین این تولید‌کنندگان، ذوب آهن اصفهان بهترین تیر آهن کشور را تولید می‌کند. این تولید کننده تنها کارخانه‌ای است که امکان تولید تیرآهن از سایز 12 تا 30 را داراست.

 نکاتی پیرامون نحوه خرید تیرآهن

در هنگام خرید مقاطع فولادی مانند تیرآهن باید فاکتور هایی اساسی مانند: ابعاد، استاندارد و کارخانه تولید کننده را که در ابتدا مقاله راهنمای خرید تیرآهن بیان کردیم، درنظر بگیرید. بررسی این نکات زمینه سازه خریدی امن و به صرفه است. پس از ملاحظه موارد ذکر شده شما می توانید برای کسب اطمینان بیشتر از خریدتان با کارشناسان و مشاوران متخصص مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید، و از تجربه بازار و دانش فنی این افراد برای داشتن خریدی با کیفیت و مناسب بهره مند شوید. 
به طور کلی سه روش برای خرید تیرآهن وجود دارد؛ زمانی که اقدام به خرید کالا می کنید، متناسب با درخواست و نیازی که دارید از سه طریق می‌توانید کالای خود را دریافت کنید که به شرح زیر است.:
1.درب کارخانه 
شما می توانید به کارخانه محصول مورد نظر رفته یا با آن تماس بگیرید  و متناسب با سفارشتان از درب کارخانه کالا را دریافت کنید؛ البته این روش خرید برای افرادی است که حجم خریدشان بیشتر از یک تریلی می‌باشد و تیرآهن مورد نظر خورا به صورت کیلویی می‌خواهند تهیه کنند. کارخانه تناژ مشخصی را به فروش می رساند؛ یعنی انعطاف پذیری در حجم سفارش ندارد، چون بسته بندی ها مشخص و با، با سکول عمومی وزن می‌شوند.
به دلیل شرایط خوب نگهداری تیرآهن مورد نظر تمیز و نو سالم باقی می ماند. همچنین به خاطر استاندارد بودن وزن، حجم بالای سفارش قیمت مقرون به صرفه تری را پرداخت می‌کنید. ولی این نکته را هم باید در نظر بگیرید که  عدم عرضه روزانه، مشکلات ارسال، پیگیری، تنوع کم محصولات و بعد مسافت از مشکلات این نوع خرید است که بر قیمت تمام شده آن تاثیر می‌گذرد. 

 انواع نحوه خرید تیرآهن

2.بنگاه ( انبار ) یا مغازه
روش دیگر این است که شما می توانید برای تهیه محصول مورد نظر به بنگاه خرید و فروش تیرآهن یا مغازه مراجعه کنید. این روش خرید مشخص خاصی ندارد می توانید هر مقدار که می خواهید، چه حجم زیاد چه کم را سفارش دهید. در این روش شما قدرت انتخاب بیشتری نسبت به کارخانه دارید، چون محصولات متنوع با برندهای گوناگون در آنجا وجود دارد، که شما می‌توانید بعد از مشاهده بار آن را ثبت کنید. دسترسی آسان و سرعت بارگیر از مزیت های این نوع خرید است.
به خاطر دلایلی مانند عدم اعتبار بنگاه یا مغازه و شرایط بد نگهداری ممکن است بار ناقص یا غیر اصل به شما تحویل دهند. این نکته را هم باید در نظر بگیرید که در بنگاه ها از باسکول شخصی برای وزن استفاده می‌شود و مطابق با استاندارد کارخانه نیست براین اساس قیمت محصولات ممکن است بیشتر باشد. 

برای آگاهی بیشتر درمورد راهنمای خرید تیرآهن با کارشناسان مهد فولاد درتماس باشید

3.خرید از شرکت‌های بازرگانی
متداول و کاملترین روش، خرید از شرکت های بازرگانی است که جایگاه خاصی در حوزه خرید و فروش تیرآهن و تجهیزات صنعتی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا دیگر راه های ارتباطی محصولی که می خواهید را در هر ابعاد، اندازه و سایز، بدون محدودیت در حجم از درب کارخانه یا بنگاه متناسب با نوع سفارش بعد ارزیابی موارد وابسته درخواست خود را ثبت کنید یا همان جا از قیمت های روز باخبر شوید.
برخی از این شرکت ها علاوه بر امکانات و امتیازات متداول بنگاه های فروش صنعت فولاد شرایط ویژه‌ای را نیز برای مشتریان فراهم می کنند؛ مانند شرکت مهد فولاد. این شرکت بازرگانی امتیازات گسترده ای نسبت به شرکت های دیگر دارد که شامل قیمت های رقابتی یعنی مناسب ترین قیمت متناسب با بازار، پیشنهاد های ویژه برای خرید، تمام محصولات با باسکول عمومی تراز می شود، مانند کارخانه، دارای وزن استاندارد که آماده ارسال هستند. همچنین قبل از خرید می توانید از راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان بهره مند شوید. 
4.خرید تیرآهن از بورس
تیرآهن روزهای چهارشنبه در بورس کالا عرضه می‌شود. شما می توانید با ثبت‌ نام در یک کارگزاری معتبر به خرید تیرآهن در بورس اقدام نمایید. پس از ارائه مدارک و تأیید از سوی سازمان بورس، می‌توانید در زمان‌های مشخص شده از طریق کارگزاری خود اقدام به خرید تیرآهن از بورس کالا کنید. البته دقت داشته باشید که خرید تیرآهن از بورس تنها در وزن ‌های مشخص ممکن است.
حالا با معرفی نحوه خرید و اطلاعات جامعی که از طریق راهنمای خرید تیرآهن بدست آورده‌اید، می توانید بهترین روش خرید را انتخاب کنید.

خدمات جانبی خرید تیرآهن

در هنگام خرید و ثبت سفارش می توانید خدماتی را روی محصول مورد نظر خود پیاده کنید که در زیر به شرح آن می پردازیم.:
 از آنجایی که تیرآهن و هاش در شاخه های 12 متری به بازار عرضه می شود. ممکن است در زمان کار اندازه های مختلف این محصول  نیاز شود. از این رو برشکاری دقیق تیرآهن به کار می آید. برشکاری تیرآهن در دو حالت گرم و سرد قابل انجام است. تیرآهن با دقت مناسب و در ابعاد دلخواه برش طولی می‌خورد.
از دیگر خدماتی که پس از خرید تیرآهن می توان بر روی این محصول پیاده کرد شبکه کردن آن است. شبکه کردن تیرآهن در انواع مختلف و با هدف مشخصی صورت می‌گیرد. هدف اصلی شبکه کردن کم کردن وزن اسکلت فولادی است. لانه زنبوری معمول ترین نوع شبکه کردن تیرآهن است. در این روش حفره هایی به شکلی شش ضلعی در مرکز جان تیرآهن ایجاد می‌شود. در اینجا به کمک هوا برش تیرآهن نصف می‌شود و پس از چینش مجدد و ایجاد حفره ها جوشکاری انجام می‌شود. با انجام شبکه کردن تیرآهن نصف ارتفاع جان تیر اولیه به محصول نهایی اضافه می شود.
مجموعه مهدفولاد ارائه دهنده این خدمات با بالاترین کیفیت است. در وبسایت مهد فولاد می‌توانید پیش از خرید تیرآهن و هاش قیمت روز محصول را استعلام بگیرید.

نحوه بسته بندی تیرآهن به چگونه است؟

شیوه و نوع بسته بندی محصول

بسته‌بندی تیرآهن هم مانند دیگر مقاطع فولادی طویل از طریق بندیل‌بندی صورت می‌گیرد. در حال حاضر این روش بهترین و ارزان‌ترین روش بسته‌بندی این محصول به حساب می آید. هر بندیل تیرآهن را با استفاده از 4 تسمه و 2 حلقه خاموت می‌بندند. این کار سبب می‌شود حمل این بندیل‌ها راحت‌تر شود. 
همچنین دو پلاک شامل اطلاعات مربوط به سايز، برند، نوع محصول، شماره ذوب، طول، وزن بسته و تاريخ توليد روی هر بندیل قرار می‌گیرد. بندل‌ها دارای تعداد شاخه های متفاوتی هستند. پیش از خرید با توجه به نیازتان به تعداد شاخه‌های هر بندیل توجه کنید. وزن هر بندل به صورت تقریبی ۵ تن می‌باشد. در بعضی مواقع خرید براساس وزن مقطع یا به صورت شاخه ای انجام می گیرد.تیرآهن و هاش در بنگاه ها به صورت شاخه‌ای خرید و فروش می‌شود.

هزینه باربری و حمل و نقل

 یکی از پارامتر های مهم دیگری که هنگام خرید باید به آن توجه نمایید، هزینه حمل تیرآهن است. وزن بالای مقاطع فولادی باعث می‌شود که هزینه قابل ‌توجهی را برای حمل و نقل تیرآهن بپردازید و در نهایت قیمت تیرآهن برایتان به‌ صرفه نباشد. به همین دلیل است که اغلب توصیه می‌شود این محصولات را تا جای ممکن از کارخانه‌ و بنگاه های نزدیک به محل پروژه تان تهیه کنید. تعداد تیرآهن در هر بندل و ظرفیت تعداد شاخه برای هر تریلر می‌تواند به برآورد قیمتی حمل و نقل مشتری کمک کند.

تاثیر هزینه حمل و نقل و باربری بر قیمت تیرآهن

مسیر و بعد مسافت 

برای برآورد هزینه های جاری سفارشتان باید بعد مسافت را هم در نظر بگیرم مثلا حمل و نقل از درب بنگاه یا کارخانه تا محل مورد نظرتان چقدر است؟ همانطور که در مقاله راهنمای خرید تیرآهن در قسمت انتخاب نحوه خرید بیان کردیم بعد مسافت ممکن است زمان دریافت سفارشتان را افزایش دهد و باعث شود اتفاقات جانبی زیادی بیفتد. بر این اساس شما می توانید با متخصصان ما در مهدفولاد تماس بگیرد تا متناسب با درخواستتان نزدیکترین بنگاه یا کارخانه برای خرید خود انتخاب نمایید و مشکلات را به حداقل برسانند تا بتوانند محصول مورد نظرتان را در اسرع وقت به دستتان برسد. 

نحوه محاسبه وزن تیرآهن

پیش فاکتور با توجه به وزن شاخه در کارخانه صادر می شود. بعد از ترخیص بار به کمک باسکول وزن دقیق محاسبه و فاکتور نهایی انجام می شود. در ابتدا تیرآهن یکبار موقع خروج از کارخانه توسط فروشنده وزن شده و بار دیگر هنگام تحویل کالا صورت می‌گیرد. وزن هر بندیل و تعداد شاخه‌های تیرآهن موجود در آن مشخص است که با تقسیم وزن بندیل بر تعداد شاخه‌هایش می‌توانید وزن هر شاخه را به دست آورید. مقایسه مقدار به‌دست‌آمده با جدول وزنی کارخانه می‌تواند به شما در تشخیص اصالت برند تیرآهن کمک کند.
اگر خریدار اعلام کند که قبل از تحویل بار یکبار دیگر می‌ خواهد بار وزن کشی شود این کار بلامانع است و با هماهنگی با راننده و فروشنده بار به نزدیک ترین باسکول محل تخلیه منتقل و وزن کشی دوم صورت می‌گیرد. این هزینه با خریدار محترم خواهد بود. اگر مغایرت باسکول اولیه با ثانویه کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم باشد طبیعی است و تلرانس دستگاه های وزن کشی محسوب می شود. اگر این رقم بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم باشد راننده باید غرامت پرداخت کند.

نکات نهایی خرید تیرآهن

نکات نهایی راهنمایی خرید تیرآهن

باتوجه به نکاتی که تا الان متناسب با مبحث راهنمایی خرید تیرآهن شرح داده ایم نکاتی هم هست که باید بعد از خرید تیرآهن به آن ها توجه کنیم مانند محل تخلیه تیرآهن، چک کردن فاکتور، گواهی روی محصول و موارد مهم دیگر که در ادامه به آن می پردازیم.

1.تطبیق تیرآهن دریافتی با فاکتور و تشخیص اصالت

برای مشخص شدن برند و سایر مشخصات فنی باید برگ آنالیز محصول را دریافت کنید. این ورق حاوی نکات مختلفی از محصولی است که خریداری کردید. در برگ آنالیز درصد ترکیبات شیمیایی (درصد کربن، کرم، مولیبدن) و خواص مکانیکی (استحکام تسلیم، مقاومت کششی نهایی) تیرآهن درج شده است. با بررسی این برگه با خیال راحت تر می توانید محصول خریداری شده را بررسی نمایید.

برگ آنالیز تیرآهن

2.جداسازی تیرآهن بر اساس اندازه

در پروژه های ساخت و ساز مختلف از انواع تیرآهن با سایز های مختلف در حجم های متفاوت استفاده و یکجا تحویل داده می شود. به همین خاطر برای سهولت در استفاده و صرفه جویی در زمان بهتر است تیرآهن ها را در زمان تحویل و تخلیه بار براساس سایز و اندازه جداکنید و به این صورت می‌توان از خطای انسانی و اتلاف وقت جلوگیری کرد.

3.شرایط نگهداری و انبار داری تیرآهن

به خاطر اینکه جنس اکثر تیرآهن ها از فولاد است ولی آلیاژ استفاده شده در آن ضد زنگ نیست و مطابق با اطلاعاتی که در راهنمایی خرید تیرآهن گفته شده، این کالا زمانی که در مجاورت رطوبت و آب یا برف قرار گیرد دچار زنگ زدگی شده و از استحکام آن کم می شود. براین اساس نحوه نگهداری و انبار داری این محصول بسیار حائز اهمیت است. 

سخن آخر

امیدوار هستیم با خواندن محتوای راهنمای خرید تیرآهن شرکت مهد فولاد توانسته باشیم شما را در راستای داشتن یک انتخاب درست، ایمن و آگاهانه یاری برسانیم. اگر سوالی یا نظری درمورد نحوه سفارش و خرید تیرآهن دارید، یا اطلاعاتی و دانشی دارید که می تواند مطلب مارا کامل تر کند؛ لطفا در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

سوالات متداول

کارخانه های متعددی در ایران دست به تولید تیرآهن می نند، اما برترین ها آنها شامل کارخانه ذوب آهن اصفهان، یزد، فایکو، اهواز، کرمانشاه و ماهان می باشد.

به چهار روش خرید از بورس کالا، کارخانه، بنگاه یا مغازه، شرکت بازرگانی می توانید تیرآهن مورد نیاز پروژه عمرانی خود را تهیه کنید.

با مراجعه به لیست قیمت سایت مهدفولاد از جدیدترین و بروزترین قیمت تیرآهن مطلع شوید یا با برقراری تماس با شماره 02162999080 از قیمت و مشخصات فنی محصولات فولادی آگاه شوید.

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید