basket سبد استعلام
منو

بهترین برند میلگرد در بازار ایران

1401/01/15 86 بازدید 0 دیدگاه
مقاله
برترین انواع میلگرد در بازار ایران

بهترین برند میلگرد

انتخاب بهترین برند میلگرد همیشه برای افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت دارند، یک دغدغه محسوب می شود. چون مهم ترین اصل برای داشتن یک سازه مقاوم انتخاب درست مصالح ساختمانی است. اولین نکته ای که برای داشتن یک انتخاب خوب باید در نظر داشته باشید این است که اطلاعات جامع و کافی نسبت به مشخصات فنی، کاربرد، وزن، خواص مکانیکی محصول داشته باشید. تا بتوانید بهترین گزینه را برای پروژه عمرانی خود انتخاب کنید.

البته نمی توان از این نکته چشم پوشی کرد که کارخانه تولید کننده نیز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا استاندارد، قیمت و کیفیت محصول متناسب با روش های ساخت آن مشخص می شود. بنابراین هنگام تصمیم گیری باید تمام جوانب را به صورت دقیق بسنجید و فاکتور های متعددی را که بر انتخاب کالا اثر گذار است را به خوبی بشناسید.

 

 

به این خاطر ما در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین برند میلگرد در ایران پرداخته ایم. با توجه به گستردگی  این حوزه اگر با خواندن این مطلب نتوانستیم به تمام سوال های شما پاسخ دهیم، می‌توانید به آخر صفحه مراجعه کنید و سوالات خود را بیان کنید؛ کارشناسان مهد فولاد در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. مقاله بهترین برند میلگرد به این دلیل ارائه شده است که شما را در خریدی مطمئن و موفق یاری کند.

بهترین برند میلگرد از نظر ظاهر

براساس شکل ظاهری میلگرد ها به سه دسته تقسیم می شوند؛ که متناسب با آن کارایی و استاندارد های متفاوتی دارند. برای انتخاب درست و شناخت بهترین برند میلگرد لازم است که اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده و کارخانه های برتر و استاندارد آنها داشته باشید، که ما در ادامه با آنها می پردازیم. :

بهترین میلگرد ساده

1.میلگرد ساده:

به میلگردی گفته می شود که در طول آن هیچگونه فرورفتگی و آجی وجود ندارد و به راحتی خم می‌شود. براین اساس برای سازه های سنگین و پل ها کاربرد ندارد، بلکه در اتصالات ساختمانی، ساخت اتصالات صنعتی، قطعات خودروسازی، اتصالات زیربنایی در جاده‌ها و بزرگراه‌ها استفاده می‌شود. 
بهترین برند میلگرد ساده توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می شود، که از لحاظ کیفیت حرف اول را می‌زند؛ از دیگر تولیدکنندگان برتر این محصول در ایران می توان به کارخانه کویر کاشان، فولاد‌آلیاژی ایران، نورد متین و آذر گستر سدید اشاره کرد. این کالا که با گرید A1 شناخته می‌شود؛ مطابق با استاندارد ملی ایران ISIRI 3132 ساخته می شود.

2.میلگرد آجدار:

میلگرد آجدار به خاطر داشتن فرورفتگی روی سطح خود از مشکلاتی مانند فرسودگی در امان است . این محصول استحکام خوبی از خود در بتن نشان می دهد که این عمر سبب افزایش مقاومت کششی سازه می شود. بر این اساس میلگرد آجدار در سازه‌ های بتنی مثل پل‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس BRT، ساختمان‌ها و برج‌ها، همچنین در سازه‌های فولادی به خاطر تقویت و مقاوم‌سازی در برابر زلزله و مواردی مشابه و تولید بتن آرمه استفاده می‌شود.
بهترین برند میلگرد آجدار توسط کارخانه ی ذوب آهن اصفهان، کویر کاشان، روهینا جنوب، نیشابور و ظفربناب مطابق با استاندارد ملی ایران ISIRI 3132 در سه گرید A2، A3 و A4 تولید می شود. که دربین آنها ذوب آهن اصفهان محبوبیت و کیفیت بالاتری بین دیگر تولید کنندگان دارد.

بهترین برند میلگرد آجدار

3.میلگرد کلاف:

این محصول به دو صورت آجدار و ساده و به شکل کلاف در بازار عرضه می شود. میلگرد کلاف در صنعت ساختمان سازی به صورت خرپا، تیرچه و برای افزایش استحکام سازه‌های بتنی، دیوارها، ستون‌ های آجری، بلوک ‌ها و اتصالات گازی استفاده می گردد. همچنین این کالا کاربرد های متعددی در زمینه صنعت مانند فنر سازی، سیم خاردار، سیم بکسل، زنجیر فلزی، میخ و پیچ و پرچ، توری حصاری، فنس و گابیون دارد. 
بهترین برند میلگرد کلاف در ایران توسط کارخانه‌های ذوب آهن اصفهان، نطنز، کاشان و یزداحرامیان تولید می شود؛ که به صورت تقریبی می توان گفت همه آن ها برای تولید این محصول از استاندارد روسیه استفاده می کنند.

برترین برند میلگرد کلاف

بررسی بهترین برند میلگرد از نظر جنس 

از نظر جنس میلگردها به 9 دسته طبقه بندی می شوند؛ که می توان با شناخت از نوع ساختار آنها به کاربردشان پی برد که در این صورت انتخاب بهترین برند میلگرد را برای شما ساده تر می کند. در ادامه همراه ما باشیدتا شناخت بهتری نسبت به این دسته بندی پیدا کنید.

1.میلگرد اروپایی:

این میلگرد از آلیاژ کربن، سیلیکون و بخش عمده آن از منگنز تولید می شود. این محصول مقاومت کمی دربرابر خم شدن دارد؛ بر این اساس نباید از میلگرد اروپایی در مناطق زلزله خیز یا در ساخت سازه های ضد زلزله استفاده کرد. 

2.میلگرد فولاد کربن:

این محصول به نام میلگرد سیاه نیز شناخته می شود، که دارای استحکام کششی خوبی است و دربیشتر پروژه ها صنعتی و ساختمانی کاربرد دارد؛ اما این محصول مقاومت کمی دربرابر زنگ‌زدگی دار؛ که موجب ترک خوردن بتن و شکستن آن می شود. بر همین اساس نباید از میلگرد فولاد کربن در مناطق شرجی و مرطوب استفاده کرد.

3.میلگرد با روکش اپوکسی:

این محصول به خاطروجود روکش اپوکسی از نفوذ کلریدها و اکسیژن به سطح فولاد جلوگیری می کند  و بر این اساس دربرابر زنگ زدگی مقاوم است و به بتن استحکام می بخشد. این محصول در ساخت سازه‌ هایی دریایی، پارکینگ ها، سازه و بنای ساختمان و پل‌ ها به کار می رود. این میلگرد به خاطر پوشش ظریف اپوکسی که دارد، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند و مقاومت دربرابر خوردگی را کاهش دهد براین اساس برای شناسایی بهترین برند میلگرد با روکش اپوکسی با مشاورین متخصص ما تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید.

بهترین برند میلگرد از نظر جنس 

4.میلگرد گالوانیزه:

این محصول با فلز روی تولید می شود و روکش گالوانیزه آن محکم تر از روکش پروکسی است؛ به همین دلیل میلگرد گالوانیزه به سختی آسیب می بیند، همچنین مقاومت بالایی دارد. بر این اساس بهترین میلگرد برای ساخت ساز، مخصوصا در مناطق مرطوب و شرجی  می باشد.

5.میلگرد ترمکس:

این محصول به دلیل نحوه تولید لایه بیرونی اش مقاومتر از لایه داخلی آن است، به همین خاطر به هیچ عنوان نباید از آن در مناطق زلزله خیز استفاده کرد؛ چون تکان های شدید یا زلزله را نمی‌تواند تحمل کند. بر این اساس قاره اروپا به دلیل اینکه مناطق زلزله خیز کمی دارد برای تولید میلگردهایش اکثرا از روش ترمکس واین نوع محصول استفاده می کنند. در ایران نیز این نوع میلگرد اغلب در کارخانه ذوب آهن تولید می‌شود.

6.میلگرد آلیاژسازی:

هنگام تولید این محصول به میلگرد فروآلیاژ اضافه می کنند و آن را در هوای آزاد می گذارند که سبب می‌شود، تمام سطح این میلگرد خواص مکانیکی و شیمیایی یکسانی داشته باشد، برخلاف میلگرد ترمکس. بر این اساس هنگام وقوع زلزله مقاومت یکنواختی را از خود نشان می دهد. کشور ژاپن به خاطر زلزله خیز بودن از میلگرد آلیاژسازی استفاده می‌کند.

7.میلگرد کامپوزیت (FRP):

میلگرد کامپوزیتی به خاطر مقاومت بالایی که در برابر سولفات، کلرید و زنگ زدگی دارد. که امروزه به جای میلگردهای فولادی به کار می‌رود. همچنین این نوع میلگرد ها مشکلی در انتقال جریان الکتریسیته ندارند. استفاده از این میلگرد ها در سازه ساختمان موجب کاهش قطر و افزایش فاصله میلگرد ها در بتن آرمه می شود. می توان با استفاد از میلگرد کامپوزیتی مقاومت سازه را در برابر زلزله افزایش داد.

میلگرد کامپوزیت

8.میلگرد فایبرگلاس پلیمر:

این نوع میلگرد گزینه مناسبی برای تقویت بتن است زیرا در برابر خوردگی، سولفات و کلرید مقاوم است؛ براین اساس کاربرد های زیادی در ساختمان سازی دارد. اما به خاطر اینکه شبیه فیبر کربن است، نمی توان آن را به هنگام استفاد خم کرد.

9.میلگرد فولاد استنلس:

این نوع میلگرد از مقادیر زیادی کربن و کروم تشکیل شده که سبب می شود، این محصول خاصیت اکسید شدن و مغناطیس را نداشته باشد. میلگرد استنلس به دو نوع ضد زنگ و کربن دار تقسیم می‌شود. از این محصول می توان در شبکه‌بندی، تقویت‌کننده‌ها، نگه‌دارنده‌ها، حتی فرفوژه‌‌کاری‌ و  همچنین درمناطق مرطوب و زلزله خیز استفاده کرد. این نکته را باید در نظر داشته باشید که ما می‌توانیم فولاد استنلس را از نظر کیفیت جز بهترین نوع میلگرد بدانیم. به همین خاطر این کالا اغلب در پروژه های مهم که حفظ امنیت و مقاومت سازه الویت دارد، استفاده می شود. 

بهترین برند میلگرد از نظر نوع 

معرفی بهترین برند میلگرد بازار بدون در نظر گرفتن مؤلف های اصلی مانند اقلیم، شرایط جغرافیایی، وزن و استاندارد کار منطقی نیست. براین اساس ما برای آگاهی بیشتر به بررسی انواع میلگرد از نظر نوع می پردازیم تا شما به صورت گسترده درباره میلگرد اطلاعات جامعی داشته باشید تا بتوانید انتخاب درست و مناسبی متناسب با نیازتان انجام دهید.

میلگرد تقویتی چیست؟

1.میلگرد تقویتی:

این محصول برای تقویت نواحی از سازه به کار می رود که نیاز به استحکام بیشتری دارد. میلگرد تقویتی به خاطر مقاومت کششی و قابلیت خم شوندگی بالایی که دارد، بتن را در برابر تنش های مختلف حفظ می کند و شکسته نمی شود. میلگرد تقویتی در فوندانسیون، دیوار برشی، سقف های تیرچه بلوک و در نواحی زلزله خیز یا مناطقی که فشار وتکانش وارد بر سازه زیاد است، کاربرد دارد.

2.میلگرد نرمال:

این محصول از فولاد ساخته شده و استحکام زیادی را به بتن می دهد. میلگرد نرمال تفاوت هایی را با نوع معمولی آن دارد، مانند سایز چون طول این میلگرد کمتر از12سانتیمتر است، به این دلیل که از آن به توان در مصارف مختلف و خاص استفاده کرد. شکل ظاهری آن نیز  گرد است؛ از دیگر تفاوت های آن می توان به ترکیبات شیمیایی، میزان مقاومت تسلیم و تنش کشش اشاره کرد. این کالا برای افزایش تقویت فونداسیون، صنایع فنرسازی، افزایش مقاومت بتن استفاده می شود.

میلگرد بستر چیست؟

3.میلگرد بستر:

این محصول توسط سیم های فولادی در قطر 4 میلیمتری تولید می شود. روی سطح این میلگرد حالتی آجدار وجود دارد تا بهتر بتواند به بتن متصل شود. همچنین پوششی  از جنس روی بر سطح آن قرار دارد که از زنگ زدگی آن جلوگیری می کند. میلگرد بستر مقاومت سازه را دربرابر تنش های خمشی و برشی افزایش می دهد. این محصول بر باربری عمودی و مایل ستون های سازه ساختمان مؤثر است. استفاده از این میلگرد جرء پر کاربرد ترین روش برای مقاوم سازی در برابر زلزله و استحکام بخشی به سازه است. 

4.میلگرد HSD:

این محصول به خاطر تغییراتی که در تولیدش به وجود آمده سطح مقاومتش بسیار بالاست. به همین دلیل برای بالا بردن استحکام سازه به کار می رود. به دلیل اینکه در میلگرد HSD کربن کمتری استفاده شده قابلیت شکل پذیری، استحکام و توانایی جوشکاری خوب و مناسبی دارد. از دیگر توانایی های این محصولمی توان به چکش خواری و استحکام کششی اشاره کرد. از این کالا برای ساخت ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی، پل ها زیاد استفاده می شود.

5.میلگرد زیگزاگ:

میلگردهای زیگزال همان خرپا هستند که از میلگردهای آجدار یا ساده ساخته می شوند و از طریق جوش یا قلاب به یکدیگر وصل می شوند. از این نوع میلگرد در ساخت سقف استفاده می کنند. میلگردهای زیگزاگ بهتر است به روش نورد گرم تولید و در میلگردهای بالایی تیرچه از میلگرد آجدار ۳۴۰ یا بالاتر استفاده شود. هر چه طول تیرچه بالاتر باشد، قطر میلگرد بیشتر می شود.

میلگرد زیگزاگی چیست؟

6.میلگرد ترانس:

این میلگرد طی فرایندی پلیش شده و سطح آن صیقلی می شود، بدین شکل مقاومت و سختی بالایی پیدا می کند. میلگرد ترانس بر اساس نوع پلیش، ابعاد، سایز و شکل به دسته های مختلفی تقسیم می شود. این محصول در پروژه های صنعتی، ساختمانی و تزیینی پر کاربرد است.

7.میلگرد حرارتی:

این محصول، میلگرد افت حرارتی نیز شناخته می شود. این کالا استحکام سازه را افزایش می دهد. زمانی که ترک بتن مقاومت سازه را کم می کند، با به کار گیری میلگرد حرارتی از این کار جلوگیری می‌شود. این محصول در سقف های تیرچه بلوک، عرشه فولادی و سقف های کرومیت به کار می رود.

میلگرد حرارتی

نکات مهم برای انتخاب بهترین برند میلگرد

همانطور که در مقاله راهنمای خرید میلگرد گفتیم معیار و نکات مختلفی برای انتخاب بهترین برند میلگرد وجود دارد بسته به نیاز و مصرفی که دارید؛ شرایط اقلیمی، اقتصادی، گزینه های متفاوتی پیش رویتان است؛ که هرکدام مزایا و معایب خاصی دارند. شما باید با توجه به نوع مصرفتان نقاط ضعف و قوت محصول را بسنجید و بهترین برند میلگرد را انتخاب نمایید. فاکتور های مهم و متعددی برای انتخاب میلگرد خوب و مناسب وجود دارد که ما در ادامه به آن ها می پردازیم.

خواص مکانیکی

نوع کاربرد هر میلگرد سبب شده تا هرکدام خواص متفاوتی داشته باشند. مقدار کربن و سایر عناصر آلیاژی در این محصول تعیین کننده کاربرد و خواصی آن است. خواص مکانیکی میلگرد به دو نوع ساختمانی و صنعتی تقسیم می‌شود که بسته به نوع آلیاژ به کار رفته متفاوت می شود. یعنی ممکن است، بعضی میلگرد ها خواص مکانیکی کمتر برخی بیشتری داشته باشند.
در خواص مکانیکی میلگرد های ساختمانی به استحکام کششی و سختی بیشتر توجه می شود این درحالیست که به میزان انعطاف پذیری و قابلیت خم شدن آن توجه زیادی نمی شود. میلگرد های صنعتی به خاطر استفاده گسترده ای که از آلیاژ های متفاوتی در پرسه تولیدشان می شود. دارای خواصی چون استحکام بالا، انعطاف پذیری، قابلیت خم شدن مناسب و ماشین کاری به صورت همزمان می باشند.

ترکیب شیمیایی

میلگرد ساختمانی برخلاف نوع صنعتی، حوزه کاربرد وسیعی ندارد. به همین دلیل تنوع آلیاژی بالایی نیز برای آن در نظر گرفته نمی شود. این نوع میلگردها اغلب از آلیاژ St37 تولید می‌گردند. از سوی دیگر میلگردهای صنعتی، به دلیل کاربردهای بسیار گسترده در صنایع مختلف، خواص متفاوت و متنوعی باید داشته باشند. بنابراین، مقدار عناصر آلیاژی و کربن موجود در آن‍ها در محدوده نسبتا وسیعی تغییر می کند تا خواص مورد نظر را بدست آورند.

نکات مهم برای انتخاب بهترین برند میلگرد

آلیاژ میلگرد

آلیاژ به کار رفته در مقاطع فولادی به دو قسمت کم آلیاژ یعنی محصولی که در آن 8 درصد از عناصر آلیاژی وجود دارد و دسته دوم فولاد پر آلیاژ است که بیشتر از8 درصد این موارد درآن به کار رفته است. از آنجایی که تمام میلگرد ها از فولاد ساخت می شوند، مطابق با صحبت قبل این محصولات نیز آلیاژ متفاوتی دارند. به این خاطر می توان میلگردها را بر اساس نوع آلیاژ به موارد زیر طبقه بندی کرد.:

  •  میلگرد با فولاد آلیاژی کروم دار
  •  میلگرد با فولاد آلیاژی وانادیوم دار
  •  میلگرد با فولاد آلیاژی تنگستن دار
  • میلگرد با فولاد آلیاژی منگنز دار
  •  میلگرد با فولاد آلیاژی کبالت دار
  •  میلگرد با فولاد آلیاژی نیکل دار
  •  میلگرد با فولاد آلیاژی مولیبیدن‌ دار

سایز میلگرد

سایز میلگرد که همیشه به صورت عدد در کنار آن قرار می گیرد مشخص کننده وزن و معیاری برای تشخیص میزان کیفیت و استاندارد آن می باشد. سایز بیشتر میلگرد های ساختمانی بین 8 تا 32 میلیمتر است اما میلگرد صنعتی در سایز و اندازه های بزرگتر نیز تولید می شوند. شما می توانید با استفاده از جدول اشتال و سایز مقاطع وزن استاندارد آنها را محاسبه کنید و باید بدانید که هرچه وزن میلگرد به استاندارد نزدیکتر باشد، محصول کیفیت بهتری دارد.

وزن میلگرد (سبک، سنگین) 

هر کارخانه مطابق با استاندارد و نوع میلگردی که تولید می کند، محصولاتش داراری وزن های متفاوتی هستند که اختلاف خیلی کمی با جدول وزن اشتال دارند. میلگرد براساس وزن به دو دسته زیر تقسیم می شود.

میلگرد سبک:

وزن این دسته میلگرد از وزن استاندارد پایین تر است که این مسئله سبب می شود، کیفیت آن نیز از استاندارد تعریف شده کمتر باشد. کارخانه راد همدان از بهترین تولید کننده های این نوع میلگرد محسوب می شودکه کیفیت بالاتری نسبت به موارد مشابه دارد؛ از دیگر تولید کننده های برتر می توان به کارخانه ی فولاد سیرجان حدید و ظفر بناب اشاره کرد.

میلگرد سنگین:

به میلگرد هایی، با وزن استاندارد اطلاق می شود. به دلیل اینکه این میلگرد ها از نظر وزنی جزء دسته سبک به شمار نمی آیند به این نام شناخته می شوند. میلگرد سنگین بیشتر محصولات کارخانه ها را شامل می شود، البته شایعاتی پیرامون کارخانه ذوب آهن اصفهان وجود دارد که سنگین ترین میلگرد ها را تولید می کند، اما این کارخانه فقط طبق استاندارد پیش می رود و این شایعه صحت ندارد.

انواع وزن میلگرد

استاندارد میلگرد

شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان برترین تولید کنند مقاطع فولادی ایران از استاندارد های روسی استفاده می کنند. می توان گفت عمده ترین استانداردی که در بازار نیز رایج است این معیار است. مقیاس دیگری که برای تولید میلگرد در کشور ما هست می توان به مجموع استانداردهای، ISIRI 3132 و جمعی از چندین استاندارد جهانی (DIN , EN , JIS , ASTM , ISO) اشاره کرد.

ضخامت میلگرد

اندازه قطر میلگرد که به صورت میلیمتر محاسبه می شود، همان ضخامت این محصول که بسیار متنوع است و برای کاربردهای گوناگون استفاده می‌شود. میلگرد هایی که ضخامت بیشتری را شامل می‌شوند، برای سازه های سنگین و قوی کاربرد دارند. هرچقدر اندازه سازه کوچک و سبک تر شود به همان منوال ضخامت به کار رفته در میلگرد هم باید کاهش یابد. درکشور ما میلگردهایی با ضخامت 8تا  50میلیمتر کاربرد بیشتری دارد.

میلگرد و شرایط اقلیمی

شرایط جغرافیایی یک عامل مهم و تأثیر گذار بر استاندارد تولید میلگرد است. برای انتخاب بهترین برند میلگرد اول باید نوع مصرف خود و شرایط اقلیمی و منطقی خود را بسنجید. اگر می خواهید در شرایط آب و هوایی شرجی اقدام به ساخت سازه کنید به جای میلگرد سیاه که مقاومت کمی در برابر رطوبت و زندگ زدگی دارد از میلگرد گالوانیزه که در برابر رطوبت مقاومتر است را انتخاب کنید. میلگرد کارخانه فولاد آذربایجان میانه به سبب کنترل کیفی خوب و آزمایشات متعدد گزینه مناسبی برای این نوع استفاده است.
در مناطق زلزله خیز باید از میلگرد های آلیاژ سازی استفاده کرد و برعکس در نواحی که مستعد زلزله نیستند می توان از میلگرد ترمکس استفاده کرد. برای انتخاب بهترین برند میلگرد برای عملیات ساخت و ساز باید تمام جوانب منطقه بررسی شود.

انواع کاربرد های میلگرد

کاربرد میلگرد 

بیشتر کاربرد میلگرد در صنعت ساختمان سازی است که میلگرد آجدار سردمدار این حوزه می‌باشد، بیشتر وظیفه تحمل و انتقال فشار در سازه را به عهده دارد. مهمترین کاربرد آن در تولید بتن آرمه است. در ساخت سازه از گرید های A3، A2 و A4 این میلگرد استفاده می شود. مثلا در مواردی مانند ساخت تیر، ستون و دیواربرشی گرید  A2به خاطر شکل پذیر بودن به کار می رود. می توان گرید A2 و A3 را در فنداسیون به کار گرفت. نواحی که باید در برابر تنشی مانند زلزله مقاوم باشد یعنی تیر، ستون، دیوار برشی، تیرچه و دال نباید از میلگرد A3 استفاده کرد.
میلگرد ساده و کلاف بیشتر در صنعت کاربرد دارند که البته نوع کلاف این محصول به غیر ازساخت خرپا و تیرچه ساختمان در مواردی مانند ساخت سیم خاردار، سیم بکسل، توری، میخ و پیچ با قطر کم، فنر‌سازی و تولید فولاد‌های تبدیلی مثل مفتول در صنعت بسیار پر کاربرد است.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد

عوامل داخلی مانند نوع، وزن، استاندارد و سایز میلگرد عوامل خارجی مثل شرایط سیاسی، نوسانات ارزی، میزان عرضه و تقاضا، مواد اولیه، بازار جهانی و مواردی این چنین تاثیر مستقیمی برآورد قیمت این محصول دارد. براین اساس شما باید هنگام انتخاب کالا مورد نیاز خود تمام حالات ممکن را در نظر داشته باشید، که کار سختی است.
 البته همیشه راه میانبری وجود دارد شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت مهد فولاد قیمت روز میلگرد را دریافت کرده و با برقراری تماس با شماره ی 02162999080 از مشاوره تخصصی و راهنمایی دقیق برای انتخاب بهترین برند میلگرد بهره‌مند شوید.

جهت اطلاع از قیمت بهترین برند میلگرد تماس بگیرید

برترین تولید کنندگان میلگرد در ایران

برای بدست آوردن لقب برترین تولید کننده میلگرد کشور باید مواردی مانند مجهز بودن به تجهیزات و دستگاه های روز دنیا در واحد صنعتی، آزمایشگاه های مناسب برای تست و کنترل کیفی محصولات تولیدی، استفاده از موارد اولیه خوب و تولید کالا متناسب با استاندارد های روز جهان رعایت شود. براین اساس با بررسی این نشانه ها می توانید به راحتی برترین برند میلگرد و تولید کننده آن را شناسایی کنید ما در زیر به معرفی 10 کارخانه برتر این حوزه متناسب با مرغوبیت کالا پرداخته ایم. 

کارخانه ذوب آهن اصفهان

1.کارخانه ذوب آهن اصفهان:

 اولین و بزرگترین کارخانه تولید میلگرد و مقاطع فولادی ذوب آهن اصفهان که بالغ بر نیم قرن است که در این حوزه فعالیت دارد. این تولید کننده توانست برای اولین بار در کشورمان گواهینامه استاندارد تولید دربالاترین سطح کیفی و همچنین گواهینامه مطابقت میلگرد BS 4449:2005 Grade B500B و گواهینامه سیستم های مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ را کسب کند.
از دیگر افتخارات کارخانه ذوب آهن اصفهان که این شرکت را به غول صنعت فولاد تبدیل کرده این است که می توانست به تولید محصولات مقاوم و آلیاژ سازی شده تولید کند که دربرابر انواع تنش و زلزله و زنگ زدگی ایستادگی کند. علائم اختصاری این کار خانه که بر روی میلگر هایش حک می شود ESCO است. کارخانه ذوب آهن سالانه تقریبا 2.8 میلیون تن محصول در زمینه تیرآهن، نبشی، ناودانی، میلگرد، میلگرد آجدار، کلاف ساده با بالاترین استاندارد و کیفیت تولید می کند.

کارخانه فولاد کویر کاشان

2.کارخانه فولاد کویر کاشان:

فولاد کویر کاشان از زمره برترین تولید کنندگان میلگرد و مقاطع فولادی است که از نظر جایگاه بعد از ذوب آهن اصفهان قرار می گیرد.تولیدات این مجموعه شامل میلگرد آجدار، ساده و کلاف است که به صورت ترمکس ساخت می شود. ظرفیت تولید این کارخانه تقریبا سالانه 350هزار تن است نشانه اختصاری کارخانه فولاد کویر کاشان KAVIR TH نام دارد. از افتخارات این مجموعه می توان به تولید میلگرد A4 و میلگرد‌های  آج (520) و میلگرد با سایز 40 اشاره کرد. ازدیگر نکات مهم و حائز اهمیتی   که در مورد محصولات این شرکت وجود دارد می توان  قابلیت جوشکاری و مقاومت زیاد را نام برد.

کارخانه فولاد خراسان - نیشابور

3.مجتمع فولاد خراسان (نیشابور):

شرکت فولاد خراسان یا کارخانه نیشابور با داشتن کمتر از نیم قرن تجربه به دلیل تولید محصولات با کیفیت و ظرفیت تولید تقریبا 550 هزار تنی میلگرد، 6/1 میلیون تن آهن اسفنجی، 630 هزار تن بیلت توانسته جایگاه سوم قطب فولاد ایران را ازآن خود کند.
این مجموعه به تولید محصولاتی مانند میلگرد ساده، آجدار مارپیچ، جناغی با روش ترمکس با رعایت استاندارد های بین المللی می پردازد لازم به ذکر است که کارخانه نیشابور با استفاده از روش عملیات حرارتی، کوئنچ تمپر اقدام به ساخت میلگرد آجداری جناقی خود می کند، علامت اختصاری این کار خانه KSC CT می باشد.

کارخانه فولاد میانه

4.کارخانه فولاد آذربایجان (میانه):

مجموعه فولاد آذربایجان که به نام کارخانه فولاد میانه نیز شناخته می شود با داشتن کمتر از نیم قرن تجربه توانسته خود را جزء برترین تولید کنندگان میلگرد قرار دهد. از مزیت های این کارخانه می توان نزدیک بودن به راه آهن سراسری و جاده مخصوص ترانزیت بین المللی اشاره کرد. نشانه مخصوص این شرکت که بر روی محصولاتش حک می شود FF است. این تولید کننده به خاطر تولید محصولات با کیفیت و با استاندارد بین المللی توانسته خود را بزرگترین صادرکنند میلگرد درکشور کند و گواهینامه های استاندارد بین المللی ISO 9001 – ISO 14001 -ISO 18001 را دریافت کند.
کارخانه فولاد میانه توانسته با استفاده از مدل ارزیابی کیفیت INQA کیفیت محصولاتش را نصبت به رقبایش افزایش دهد. این مجتمع میلگرد آجدار را از اندازه ۸ میلی‌متر تا ۳۲ میلی‌متر در گریدهای AII و AIII بر اساس استاندارد DIN 488 و میلگردهای ساده را از سایز ۱۴ الی ۵۰ میلی متر، مطابق با  استاندارد DIN 1013 تولید می کند.

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

5. کارخانه فولاد آناهیتا گیلان:

کارخانه فولاد گیلان که فعالیت خود را کمتر از 20 سال است که شروع کرده ولی توانسته جایگاه پنجم برترین تولید کننده میلگرد ایران را به نام خود کند. این مجتمع دارای تولیدی با ظرفیت تقریبی 320هزار تن در سال است. این کار خانه از نظر ترکیب شیمیایی، مشخصات فیزیکی مثل قطر اسمی، مشخصات هندسی آج و خواص مکانیکی با استاندارد ملی همسو است. همچنین این شرکت واحد کنترل کیفی و آزمایشگاه قوی و مورد اطمینانی دارد.

مجتمع فولادی روهینا جنوب

6.مجتمع فولاد روهینا:

ششمین کارخانه بهترین برند میلگرد متعلق است به مجتمع فولاد روهینا که تقریبا 20 سال است، کار خود را در این حوزه شروع کردند. این کار خانه با بهره گیری از فناوری روز دنیا و متخصصان داخلی توانسته میلگردهای آجدار به‌صورت آج دوکی و یکنواخت، جناقی و مرکب در سایزهای ۸ تا ۴۰ میلیمتر و کلاف در سایزهای ۵ الی ۱۶ میلیمتر به بازار عرضه کند.
مزیت محصولات شرکت فولاد روهینا استحکام بالا، وزن سبک و استاندارد آن است که موجب صرفه جویی در زمان و بودجه می شود. علامت اختصاری این مجموعه ROUHINA CT می باشد. میلگرد و دیگر محصولات فولادی تولید شده توسط این کارخانه  براساس استاندارد ملی ایران ۳۱۳۲، ASTM A615 آمریکا و BS 4449 انگلستان به بازار خارج و داخل عرضه می شود. در ضمن این کارخانه سالانه ظرفیت تولید تقریبا 500هزار تن در سال را دارد.

کارخانه فولاد کوثر اهواز

7.شرکت فولاد کوثر اهواز:

کارخانه کوثر اهواز از اهمیت زیادی در بازار آهن و در میان فعالان حوزه فولاد دارد چون محصولاتی با کیفیت بالا و محبوب تولید می کند. این شرکت درسال 1342 فعالیت خود را در این حوزه شروع کرده و به تولید میلگرد، ناودانی، نبشی، تسمه، تیرآهن، کلاف ساده و  کلاف آجدار می پردازد و بیشتر از نیم قرن هست که در این زمینه فعالیت می کند. علامت اختصاری این مجموعه GCT است. ظرفیت تقریبی تولید سالانه کارخانه فولاد کوثر اهواز بالغ بر153هزار تن می باشد.

مجتمع فولاد بافق یزد

 8.مجتمع فولاد بافق یزد:

این مجموعه کار خود را کمتر از 10سال یعنی 1392 شروع کرده با این حال توانسته جای خود را بین 10تولید کننده برتر میلگرد  باز کند. علامت اختصاری این کارخانه BMISCO CT می باشد. آنها با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانسته‌اند ظرفیت تولید خود را 550هزار تن در سال برسانند. کارخانه فولاد بافق یزد در مجاورت  معدن سنگ آهن مرکزی ایران و چغارت قرار دارد که این یک نکته و مزیت مهم برای آن ها به شمار می آید.
از دیگر نکات مثبت این مجموعه استفاده از فناوری روز اروپا برای تولید محصول با ابعاد، تلورانس استاندارد و خواص مکانیکی مناسب می باشد. این کارخانه ثبت سفارش را براساس خواسته مشتری براندازه های دلخواه انجام می دهد. 

کارخانه فولاد ابرکوه یزد

9.مجموعه فولاد ابرکوه یزد:

کارخانه فولاد سرمد ابرکوه یزد که کمتر از 10سال است یعنی از سال1391 فعالیت خود را شروع کرده به خاطر استفاده از فناوری پیشرفته شرکت ایتالیایی  STGو دانش متخصصان داخلی توانسته میلگرد آجدار را در سایز ۸ تا ۳۲ میلیمتر در بالاترین کیفیت تولیدکند. این شرکت از استاندارد ملی نیز در ساخت محصولاتش استفاده می کند که سبب می شود محصولاتی مورد تایید استاندارد جهانی تولید کند و بین 10 کارخانه برتر میلگرد ایران قرارگیرد. این مجتمع دارای علامت اختصاری است و ظرفیت تولید بالغ بر 450 هزار تن سالانه را دارد.

10.مجتمع فولاد شاهین بناب:

مجتمع فولاد شاهین بناب در سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده و دارای علامت اختصاری BSCT است. از افتخارات این مجموعه می توان به انتخاب شدن به عنوان  واحد نمونه تحقیق و توسعه استان آذربایجان شرقی اشاره کرد. همچنین این کارخانه به شاه راه ترانزیت منطقه آذربایجان شرقی و نیروگاه حرارتی سهند  دسترسی دارد که مزیت بزرگی برا آن به حساب می آید. 
محصولات این مجموعه  شامل تیرآهن، نبشی، میلگرد آجدار و مفتول‌های آلیاژی است که براساس استاندارد ملی واروپایی تولید می شود. فولاد شاهین بناب سالانه 400 هزار تن محصولات فولادی به بازار عرضه می کند.

کارخانه فولاد شاهین بناب

سخن آخر

امیدوار هستیم توانسته باشیم، شما را برای رسیدن به یک تصمیم و انتخاب درست برای تهیه محصول مورد نظر شما را یاری برسانیم. اگه هنوز هم در مورد انتخاب بهترین برند میلگرد یا قیمت، وزن، سایز و نحو ثبت سفارش  سوالی دارید یا نظر و اطلاعاتی دارید که می تواند متن ما را جامع تر کند. لطفا در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید، ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

مقالات مرتبط

سوالات متداول

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید