basket سبد استعلام
منو

تحلیل بازار آهن 

1400/09/17 476 بازدید 0 دیدگاه
تحلیل
تحلیل بازار آهن

 

بازار آهن و فولاد به خاطر شرایط سیاسی و تلاطم‌های بازار ارز، ثبات دلار نیمایی همچنین کاهش قیمت در بازار جهانی و مشخص نبودن شرایط صنایع وابسته هفته آرام و بی‌رمقی را پیش رو دارد.

رخداد های بازار ارز

 در این هفته با اتمام دور اول مذاکرات در هتل کوبورگ وین، مشخص نبودن نتیجه و برگشت مذاکره‌کنندگان به کشورهای خود، بازار ارز واکنش منفی نشان داد و محدوده قیمتی دلار از 29.000 تومان به 30.500 تومان رسید و التهاب در بازار کالایی اتفاق افتاد.
قیمت دلار نیمایی هم به عنوان نرخ مرجع قیمت‌گذاری فولاد، تقریباً ثابت بوده و در محدوده 23.500 تومان در حال نوسان است.

 

 

وضعیت قیمت ها در بازار جهانی

در بازار جهانی نیز بازار شمش فولادی CIS، با کاهش قیمت 10 الی 15 دلاری به محدوده 605 دلار رسیده و از سوی دیگر بازار صادراتی ایران نیز با توجه به عدم تقاضای مناسب، باقیمت 565 الی 580 دلار معامله می‌شود.

رویداد های موثر بر بازار آهن

در هفته اخیر همچنین به نظر می‌رسد مشکل تأمین گاز در ناحیه شمال کشور تا حدودی با بستن قرارداد سواپ گازی بین ایران، ترکمنستان و آذربایجان در حال رفع شدن است.
قراردادهای پریمیوم شمش در هفته گذشته برای تحویل در ماه‌های آتی، سبب فروکش کردن عطش تأمین شمش از سوی نوردکاران شده است و نبود تقاضای مؤثر و حبابی در سامانه جامع تجارت در حوزه فولاد، نوسان جدی‌ای را در این حوزه ایجاد نکرد.

پیش بینی بازار فولاد پیش رو

درنهایت با توجه به گزاره‌های فعلی به نظر می‌رسد هفته پیش رو نوسان جدی در این حوزه دیده نمی‌شود و بازار کم نوسان و کم‌رمق خواهد بود.

مقالات مرتبط

سوالات متداول

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید