basket سبد استعلام
منو

رکود بازار اسلب جهانی؛ مروری بر بازار آهن

1401/01/22 274 بازدید 0 دیدگاه
اخبار
رکود بازار اسلب جهانی؛ مروری بر بازار آهن

به گزارش مهد فولاد به نقل از پایگاه خبری می متالز با توجه به منابع جدید عرضه اسلب در حوزه دریای مدیترانه و علیرغم غیبت مداوم عرضه اوکراین، قیمت جهانی اسلب کاهش‌یافته است. اسلب روسیه عرضه می‌شود؛ اما خریداران، حتی در کشور‌هایی که هیچ تحریمی اعمال نشده، تمایلی به خرید آن ندارند، زیرا نگرانند معامله با روسیه در میان تحریم‌های جدید دشوارتر شود.

اسلب چین از حدود ۱۰۰۰ دلار هر تن فوب اواسط ماه مارس، اخیراً به حدود ۸۸۰ دلار در هر تن فوب کاهش‌یافته است. اسلب ایران، اندونزی، مالزی و ویتنام نیز موجود است که اسلب ویتنام باقیمت ۹۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار هر تن سی اف آر، ظاهراً به ترکیه، به فروش می‌رسد.

ایتالیا که بیشترین وابستگی به اسلب وارداتی را در اروپا دارد، از تمام مقاصد فوق خرید کرده و ظاهراً عرضه کافی برای یک‌فصل خود را تضمین کرده است. دراین‌بین شنیده‌شده روسیه در حال فروش اسلب خود به بازار‌های آسیا در قیمت‌های پایینی، چون ۶۵۰ تا ۷۰۰ دلار هر تن سی اف آر است.

 

تکذیب قطع برق صنایع پتروشیمی

به گزارش مهد فولاد به نقل از بازار؛ مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور اعمال محدودیت مصرف برق و انرژی را در سال جدید برای صنایع تائید نکرد. وی افزود: وزارت نیرو تلاش دارد امسال با توجه به امکانات موجود برق صنایع را علاوه بر برق خانگی تأمین کند. برق در نیمه فصل بهار قطع نخواهد شد و زمانی که خبری از قطعی برق نیست چرا باید به این موضوع پرداخته شود.

اما این در حالی است که برخی از فولادسازان از قطع برق واحدهای فولادی از اردیبهشت‌ماه خبر داده‌اند.

تکذیب قطع برق صنایع

ادامه مذاکرات وین

به گزارش مهد فولاد به نقل از العالم سخنگوی کاخ سفید با تکرار ادعاهای واشنگتن درباره مذاکرات وین اظهار داشت: نمی‌دانیم که به توافق دست خواهیم یافت یا نه. مذاکرات ادامه دارد و ما همچنان این روند را دنبال و بررسی می‌کنیم.

مقالات مرتبط

سوالات متداول

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید