basket سبد استعلام
منو

بروز ترین اخبار بازار آهن 22 فروردین 1401

1401/01/22 75 بازدید 0 دیدگاه
اخبار
بروز ترین اخبار بازار آهن 22 فروردین 1401

مهمترین رویدادهای بازارآهن 22 فروردین 1401

 

 

تکذیب قطع برق صنایع، تعرفه برق برای ۲ گروه مجانی است

به گزارش مهدفولاد به نقل از بازار سخنگوی صنعت برق کشور، با اشاره به بندهای انرژی محور بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: آن هایی که مصرفی زیر الگو دارند، نگران نباشند چون محاسبه تعرفه شان همانند گذشته صورت می گیرد. این قانون در سال ۱۴۰۱ توسط مجلس به تصویب رسید و در حال اجراست.
مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور اعمال محدودیت مصرف برق و انرژی را در سال جدید برای صنایع تایید نکرد. وی افزود: وزارت نیرو تلاش دارد امسال با توجه به امکانات موجود برق صنایع را علاوه بر برق خانگی تامین کند. برق درنیمه فصل بهار قطع نخواهد شد و زمانی که خبری از قطعی برق نیست چرا باید به این موضوع پرداخته شود.
اما این در حالی است که برخی از فولادسازان و واحدهای تولید فولادی از قطع برق واحدهای فولادی از اردیبهشت ماه خبر داده اند.
وی همچنین ۵۰ درصدِ الگوی مصرفِ هر منطقه را به عنوان الگوی کم مصرفی با تعرفه صفر عنوان کرد؛ یعنی کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند از تعرفه رایگان برخوردار خواهند بود و تعداد آن ها حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک خواهد بود.
رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: این مشترکان در صورتی از این مزیت استفاده می کنند که میزان مصرف برق شان به صورت فوق باشد و باید از سوی دو نهاد عنوان شده نیز معرفی شوند.
رجبی مشهدی همچنین تاکید کرد که این الگو برای تابستان تغییر خواهد کرد و از طرفی مدعی شد مشترکانی هستند که مصرف برق شان کمتر از الگوی مصرف است.
وی در عین حال الگوی مصرف در فروردین ۱۴۰۱ را ۲۰۰ کیلووات ساعت برآورد کرد و گفت: آن هایی هم که مصرفی زیر الگو دارند، به طور متوسط ۱۶۰ الی ۱۷۰ کیلووات ساعت برق مصرف می کنند.

رکود بازار اسلب جهانی

به گزارش مهد فولاد به نقل از پایگاه خبری می متالز با توجه به منابع جدید عرضه اسلب در حوزه دریای مدیترانه و علیرغم غیبت مداوم عرضه اوکراین، قیمت جهانی اسلب کاهش یافته است. اسلب روسیه عرضه می‌شود. اما خریداران، حتی در کشور‌هایی که هیچ تحریمی اعمال نشده، تمایلی به خرید آن ندارند، زیرا نگرانند معامله با روسیه در میان تحریم‌های جدید دشوارتر شود.
اسلب چین از حدود ۱۰۰۰ دلار هر تن فوب اواسط ماه مارس، اخیرا به حدود ۸۸۰ دلار در هر تن فوب کاهش یافته است. اسلب ایران، اندونزی، مالزی و ویتنام نیز موجود است که اسلب ویتنام با قیمت ۹۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار هر تن سی اف آر، ظاهرا به ترکیه، به فروش می‌رسد.
ایتالیا که بیشترین وابستگی به اسلب وارداتی را در اروپا دارد، از تمام مقاصد فوق خرید کرده و ظاهرا عرضه کافی برای یک فصل خود را تضمین کرده است. در این بین شنیده شده روسیه در حال فروش اسلب خود به بازار‌های آسیا در قیمت‌های پایینی، چون ۶۵۰ تا ۷۰۰ دلار هر تن سی اف آر است.

ادامه مذاکرات وین 

به گزارش مهد فولاد به نقل از العالم سخنگوی کاخ سفید با تکرار ادعاهای واشنگتن درباره مذاکرات وین اظهار داشت: نمی دانیم که به توافق دست خواهیم یافت یا نه. مذاکرات ادامه دارد و ما همچنان این روند را دنبال و بررسی می کنیم.
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید با تکرار ادعاهای واشنگتن درباره مذاکرات وین اظهار داشت نمی دانیم که به توافق دست خواهیم یافت. مذاکرات ادامه دارد و ما همچنان این مذاکرات را دنبال و بررسی می کنیم.
 

مقالات مرتبط

سوالات متداول

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید