basket سبد استعلام
منو

راهنمای خرید میلگرد

1400/09/14 747 بازدید 0 دیدگاه
راهنمای خرید
راهنمای کامل خرید میلگرد

مهمترین نکات راهنمای خرید میلگرد

با مطالعه راهنمای خرید میلگرد شما می توانید خریدی مطمئن و با خیالی راحت را تجربه کنید. امروزه به خاطر گستردگی فضای ارتباطی و افزایش بنگاه های خرید و فروش و نوسان قیمت در حوزه تجهیزات و مصالح ساختمانی مخصوصا میلگرد داشتن انتخابی مناسب و ایمن سخت شده است پس برای تشخیص مناسب ترین انتخاب قبل از خرید، به نکاتی مانند: مشخصات دقیق کالا، داشتن استاندارد، سایز محصول، عوامل تأثیر گذار برقیمت را در نظر داشته باشید. همچنین برای دستیابی به انتخابی مطمئن نکاتی که شامل راهنمای خرید میلگرد می‌شود، را نیز باید درنظر بگیرید، که شامل تشخیص بهترین نوع و برند میلگرد، شناخت کارخانه های مطرح، گزینش نحوه خرید و بسته بندی، محاسبه وزن کالا و حمل ونقل ، بعد مسافت، وزن محصول می‌باشد.

البته لازم به ذکر است که بعد از خرید میلگرد یا محصولات ساختمانی، هنگام تحویل بار نباید مواردی مانند: تطبیق دادن میلگرد دریافتی با فاکتور، جداسازی بار بر اساس اندازه، تعیین اصالت کالا و مشخص کردن نحوه درست نگهداری بار را برای دستیابی به کالایی مناسب فراموش کنید. با توجه به گستردگی حوزه میلگرد و فاکتور های مهم و تأثیر گذار بر این محصول اگر با خواندن راهنمای خرید میلگرد نتوانستیم به تمام سوال های شما پاسخ دهیم، می توانید به آخر صفحه مراجعه کنید و سوالات خود را بیان کنید؛ کارشناسان مهد فولاد در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهندبود.

راهنمای خرید میلگرد، مواردی که باید قبل از خرید بدانید 

با درنظر گرفتن زلزله خیز بودن ایران و اتفاقات تلخ سال های اخیر توجه ها به سمت ایمن سازی ساختمان بیشتر شده است. مهمترین فاکتور در این زمینه مناسب بودن و مستحکم بودن تجهیزات و مصالح ساختمانی است، مخصوصا میلگرد چون بنیان ساختمان را شکل می دهد. به خاطر شرایط اقتصادی موجود متأسفانه فاکتور مهم برای انتخاب و خرید میلگرد قیمت آن است ولی این نکته را باید درنظر داشته باشیم برای داشتن سازه ای محکم باید موارد دیگری را نیز در نظر بگیرید ما در این مقاله به نکات و فاکتور های مهمی که شامل راهنمای خرید میلگرد است اشاره کردیم، که به شما در داشتن انتخابی درست و مناسب کمک می کند.

ویژگی و مشخصات انواع میلگرد

میلگردها براساس جنس و ضخامت، قطری که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. که متناسب با آن در موارد متفاوتی نیز به کار می روند. لازم به ذکر است که این ویژگی ظاهری فاکتور مهمی بر قیمت گذاری این محصول می‌باشد. میلگردها را بر اساس شکل ظاهری به سه دسته تقسیم می شود. که عبارتند از:

راهنمای خرید میلگرد ساده

میلگرد ساده : 

این نوع میلگرد دارای سطحی صاف و بدون فرورفتگی و آج است. میلگرد ساده در ساخت و ساز های فولادی و صنعتی استفاده می شود. ولی نسبت به میلگرد آجدار در ساختمان سازی کمتر کاربرد دارد.

راهنمایی خرید میلگرد کلاف به چه صورت است؟

میلگرد کلاف : 

این محصول به شکل کلاف سیم تولید و از نظر ظاهری به دوصورت آجدار و ساده تقسیم می شود. میلگرد کلاف در آرماتور ستون های استوانه ای، سقف ها و موارد از این دسته به کار می رود.

راهنمای خرید میلگردآجدار با بهترین قیمت

3.میلگرد آجدار:

به میلگردی گفته می شود که  در طول سطح آن  تعدادی برجستگی به شکل هفت و هشت وجود دارد. که به خاطر ارتباط بهتر بین بتن ومیلگرد می شود و مقاومت کششی بتن را افزایش می‌دهد. این محصول در مراحل ساخت و ساز بسیار پر کاربرد است.

برای راهنمای خرید میلگرد آجدار باید بدانید که این محصول بر اساس فرورفتگی و برآمدگی بر روی سطحش  وجود دارد؛ به چهار گروه: A1 ،A2 ،A3 ،A4 تقسیم می شود. که در ایران این محصول بر اساس استاندارد روسی تولید می شود.

میلگرد A1 :

بر روی این میلگرد هیچ برامدگی یا فرورفتگی دیده نمی شود و به خاطر در صد پایین کربن در ترکیبات شیمیای آن قابلیت شکل پذیری بالایی دارد به خاطر همین به آن میلگرد نرم هم گفته می‌شود. کاربرد آن بیشتر در زمینه ی خم کاری و باز خم است.

میلگرد A2 :

این محصول ساختمانی به خاطر وجود آج های یک نواخت به میلگرد مارپیچ و نیمه ترد شناخته می شود. میلگرد A2 به دلیل سختی کم و انعطاف پذیر بودن بیشتر برای تولید خاموت و اجزاء شکل پذیر سازه کاربرد دارد.

 را چگونه می توان تهیه کرد A3 میلگرد

میلگرد A3 : 

آج های روی سطح این محصول جناقی است و جنس آن نیمه سخت محسوب می شود، به همین دلیل به آن میلگرد جناقی گفته می شود. همچنین به خاطر انعطاف پذیری و خمش کم عموما در ستون های عمودی سازه استفاده می شود. این نکته را باید به یاد داشته باشید که از این میلگرد برای جوش کاری و تغییر شکل استفاده نکنید. برای راهنمای خرید میلگرد بهتر باید بگوییم که این محصول جزء پر فروش ترین وپرکاربرد ترین میلگرد در بین تجهیزات و مصالح ساختمانی محسوب می شود.

میلگرد A4 : 

این میلگردبه خاطر جنسی که دارد جز مقاطع سخت به حساب می آید. شکل آج های آن به دو صورت جناقی و مارپیچ است. به همین خاطر به میلگرد مرکب می گویند. این کالا قیمت بالایی دارد و بیشتر در کار های سازه استفاده می شود. میلگردهای A4 انعطاف پذیری و خمش خیلی کمی دارند و معمولا برای انبوه‌ سازی و برج‌ سازی یا صنعتی به کار می رود. 

انواع استاندارد میلگرد

برای بررسی استاندارد ها و راهنمای خرید میلگرد به مشخصات ظاهری مانند قطر اسمی و طول محصول می پردازیم که در کار‌خانه های مختلف این مقادیر متفاوت هستند. لازم به ذکر است که می توان با استفاده از طول میلگرد و قطر آن جدول وزنی را به دست می آورد. 

استاندارد های میلگرد عبارتند از:

 • استاندارد روسیه G0ST-5781
 • استاندارد ملی ISIRI-3132
 • استاندارد آلمان DIN-488
 • استاندارد مواد و آزمون آمریکا ACI-318-14
 • استاندارد ژاپن JIS-3112
 • استاندارد سازمان بین المللی استاندارد ISO-6935

انواع استاندارد میلگرد

این استاندارد ها به صورت پایه تعیین می شوند و تعاریف براساس آنها شکل می گیرند البته  باید درنظر داشته باشیم که این استاندارد ها به خاطر تفاوت در خواص مکانیکی میلگرد تأثیر بسیار زیادی بر قیمت آن می‌گذارد.جهت آشنایی بیشتر با این محصول می توانید به مقاله میلگرد چیست؟ مراجعه فرماید.

جدول انواع استاندارد میلگرد

سایز انواع میلگرد

همیشه بعد از نام میلگرد عددی ذکر می شود که آن قطر میلگرد است و به آن سایز میلگرد گفته می شود. در کشور ما کار خانه های تولید میلگرد سایز هایی متنوعی از جمله 8 تا 40 میلیمتر ارائه می کنند اما ممکن است که یک کار خانه همه این سایز ها را تولید کند یا تعدادی را و اینکه برای راهنمای خرید میلگرد بهتر است بدانید که شما می توانید میلگرد را در سایز های دلخواه سفارش دهید که البته قیمت مختلفی دارد.

جدول انواع سایز میلگرد

*جدول مشخصات مقاطع فولادی از جمله میلگرد از کتاب اشتال

عوامل موثر بر قیمت گذاری میلگرد و نحوه اطلاع رسانی آن

قیمت میلگرد به عوامل متعددی مانند شرایط کشور، نرخ ارز، قیمت آهن وابسته است و نمی تون ثباتی برای آن در نظر گرفت؛ بر همین اساس گروه مهد فولاد هر روز نرخ انواع میلگرد را در وبسایت و شبکه های اجتماعی خود به روز می کند. افراد متقاضی می تواننند به سایت مراجعه کنند قیمت های روز را مشاهده و با قیمت روزهای گذشته مقایسه کنید و به راحتی اقدام به خرید کنید.

عوامل تعیین کننده قیمت میلگرد عبارتند از:

 • عرضه و تقاضا
 • مواد اولیه
 • شرایط اقتصادی و سیاسی
 • بازار ارز
 • تورم و رکود
 • صنایع وابسته
 • بورس کالا
 • حمل ونقل

عوامل موثر بر قیمت گذاری میلگرد و نحوه اطلاع رسانی آن

برای بررسی راهنمای خرید میلگرد و دیگر تجهیزات و مصالح ساختمانی باید نمودار قیمت را مد نظر بگیریم که البته بیشتر مواقع سیر صعودی دارد. لازم به ذکر است که عوامل متعددی بر رشد این قیمت دخالت دارد. عرضه و تقاضا یکی از عوامل کلیدی بشمار می‌آید؛ بدین صورت که اگر عرضه افزایش یابد، تقاضا کاهش می‌یابد و برعکس، بدین شکل بر قیمت این کالا اثر می‌گذارد. از دیگر عوامل کلیدی تأثیر گذار می توان به قیمت سنگ آهن و آهن قراضه ، مواد اولیه ، حمل ونقل و صنایع وابسته اشاره کرد.
سه روش برای آگاهی از جدیدترین قیمت میلگرد و ثبت سفارش وجود دارد. که عبارتند از:

1.تلگرام و شبکه های اجتماعی

برای اطلاع از قیمت های روز میلگرد می توانید از طریق تلگرام و شبکه های اجتماعی بنگاه های اقتصادی مانند شرکت مهد فولاد مراجعه کنید و  قیمت محصول مورد نظر را ببینید و آن را سفارش دهید. شما با ورود و عضویت در تلگرام مهد فولاد به آدرس https://t.me/mahdefoolad می توانید هر روز جدیدترین قیمت ها را در آن مطالعه کنید و از اخبار بروز این صنعت آگاه شوید و برای خرید و ثبت سفارش اقدام کنید.

 

2.از طریق سایت 

کی از ساده ترین و رایج ترین روشی که می توان با آن لیست قیمت های روز را بررسی کرد و هم به راحتی ثبت سفارش نمود از طریق سایت بنگاه های صنعتی مانند شرکت مهد فولاد است این نکته راهم باید درنظر بگیرم با ورود به سایت علاوه بر مقایسه قیمت و اطلاع از مشخصات دقیقا محصولات می توانید راهنمای خرید میلگرد یا دیگر تجهیزات صنعتی را نیز بخوانید تا یک انتخاب خوب و دقیق داشته باشید. با مراجعه به آدرس سایت https://mahdefoolad.com/ می‌توانید بروزترین نمودار قیمت تمام محصولات را مشاهده کنید.

3.از طریق تماس تلفنی

از مهمترین نکات راهنمای خرید میلگرد می توان به قیمت این محصول اشاره کرد که شما می توانید برای آگاهی از قیمت روز بازار میلگرد و تجهیزات صنعتی با شماره های شرکت ها و بنگاه های صنعتی مانند مهد فولاد تماس حاصل فرمایید. شما با تماس گرفتن با شماره ی 62999080 -021 منهای اطلاع از آخرین وضعیت قیمت بازار و استعلام محصولات می توانید از مشاوره رایگان و تخصصی نیز بهره مند شوید.
باید این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که خرید و انتخاب مناسب زمانی صورت می گیرد که کاملا آگاهانه و دقیق باشید بدین صورت که شما باید قبل از اقدام بخرید حتما مسائل و نکات مهم مشخصات محصول را بدانید بعد از آن شرایط و عوامل وابسته به خرید را بسنجید که ما در زیر به آنها می پردازیم.

مشخصات فنی و خواص مکانیکی میلگرد

مواد اولیه و میزان خلوص که هر میلگرد دارد نحوه ساخت روش سردکای و  ویژگی کرنش و خمشی، کشش که این محصول دارد از مهمترین نکاتی است که بر روی ماهیت کاری آن اثر می گذارد به این معنی که میزان استفاده از موادی مانند فسفر، کربن، گوگرد، سیلیسیم،  منگنز بر میزان استحکام و شکل پذیری، جوش پذیری تأثیر می گذارد. بر این اساس شما باید در انتخاب کارخانه و بنگاه صنعتی برای سفارش محصول دقت کنید. متناسب با نکاتی که در راهنمای خرید میلگرد ذکر شده پیش بروید و از استاندارد بودن محصول مطمئن شوید و مشخصات حک شده روی آن را نیز چک کنید.

جدول سایز انواع میلگرد در هر کارخانه

*جدول سایز میلگرد کارخانه های معروف ایران

شناخت بهترین برند میلگرد

به دلیل تنوع بالای محصولاتی مانند میلگرد در بازار فولاد انتخاب و شناخت بهترین کالا سخت است برای همین ما باید معیار هایی را برای تشخیص بهترین محصول در نظر داشته باشیم تا بتوانیم میلگرد مرغوب را شناسایی کنیم ما موارد و معیار های مهمی که می تواند راهنمای خرید میلگرد خوبی برایتان باشد، در زیر شرح داده ایم.

نکاتی برای انتخاب بهترین میلگرد

معرفی بهترین کارخانه های میلگرد ایران

کسب عنوان برترین تولید کننده میلگرد در ایران مستلزم مجهز بودن واحد صنعتی به دستگاه ها و تجهیزات به روز دنیا، واحد های آزمایشگاهی تست و کنترل کیفی محصولات تولیدی، استفاده از مواد اولیه مرغوب و تولید محصولات تحت استانداردهای بروز دنیا می باشد. 
لیست کارخانجات تولید میلگرد را می توانیم به ترتیب مرغوبیت کالا به صورت زیر عنوان کنیم:
 

جدول علائم اختصاری میلگرد هر کارخانه

*جدول نام بهترین کارخانه های صنایع فولاد و علامت اختصاری آن ها

نکات مهم راهنمای خرید میلگرد در زمان انتخاب

در هنگام خرید محصولات فولادی مانند میلگرد باید فاکتور هایی اساسی مانند : ابعاد، استاندارد و کارخانه تولید کننده را درنظر بگیرم. بنابراین شما باید بتوانید اطلاعات جامعی را در این زمینه ها کسب کنید؛ خواندن راهنمای خرید میلگرد و بررسی نکات آن می تواند منجر به داشتن تجربه ای خوب از خرید بشود. 

پس از انجام مراحل ذکرشده شما برای کسب اطمینان بیشتر از خریدتان می توانید با کارشناسان و مشاوران متخصص مجموعه مهد فولاد تماس بگیرید، و از تجربه بازار و دانش فنی این افراد برای داشتن خریدی باکیفیت و مناسب بهره مند شوید. پس از تماس با تیم فروش و دریافت مشاوره و جزئیات، یک پیش فاکتور برای مشتری ارسال خواهد شد. پس از واریز وجه توسط مشتری، ارسال بار صورت می‌گیرد.

نکات مهم راهنمای خرید میلگرد در زمان انتخاب

نحوه تحویل کالا 

زمانی که اقدام به خرید کالا می کنید متناسب با درخواست و نیازی که دارید از سه طریق می توانید کالای خود را دریافت کنید که به شرح زیر است.:

1.درب کارخانه 

شما می توانید به کارخانه محصول مورد نظر رفته و متناسب با سفارشتان از درب کارخانه کالا را دریافت کنید؛ البته این روش خرید برای افرادی است که حجم خریدشان بیشتر از یک تریلی می‌باشد. کارخانه تناژ مشخصی را به فروش می رساند؛ یعنی انعطاف پذیری در حجم سفارشتان ندارید چون بسته بندی ها مشخص و با، با سکول عمومی وزن می شوند و به صورت استاندارد به دستتان می رسد.

به دلیل شرایط خوب نگهداری و میلگرد مورد نظر تمیز و نو سالم باقی می ماند به خاطر استاندارد بودن وزن و حجم بالای سفارش قیمت مقرون به صرفه تری را پرداخت می‌کنید. ولی این نکته را هم باید در نظر بگیرید که  عدم عرضه روزانه، مشکلات ارسال و پیگیر ی و تنوع کم محصولات،طول مسیر از مشکلات این نوع خرید هست که بر قیمت تمام شده تاثیر می‌گذرد.

2.بنگاه ( انبار ) یا مغازه

روش دیگر این است که شما به بنگاه خرید و فروش میلگرد یا مغازه مراجعه کنید، البته چون این نوع روش خرید مشخصه خاصی ندارد می توانید هر مقدار که بخواهید را سفارش دهید چه با حجم زیاد چه کم. همچنین شما قدرت انتخاب بیشتری نسبت به کارخانه دارید چون محصولات متنوع با برند های گوناگون درآنجا وجود دارد، که شما می‌توانید بعد از مشاهده بار آن را ثبت کنید. کوتاه بودن بعد مسافت و سرعت بارگیر از مزیت های دیگر این نوع خرید است.

اما به دلیل اینکه ممکن است بنگاه یا مغازه معتبر نباشد بار مورد نظر فاقد پیگیری باشد. یا کالا اصل نباشد. یا به خاطر شرایط بد نگهداری میلگرده زنگ بزند و مقاوت آن کم بشود این نکته را هم باید در نظر بگیرید که در بنگاه ها از باسکول شخصی برای وزن استفاده می شود و مطابق با استاندارد کارخانه نیست بر ی این اساس قیمت ممکن است بیشتر باشد. 
 

نحوه خرید میلگرد از درب کارخانه و بنگاه به چه صورت است؟

3.خرید از شرکت‌های بازرگانی

متداول و کاملترین روش، خرید از شرکت های بازرگانی است که جایگاه خاصی در حوزه خرید و فروش میلگرد و تجهیزات صنعتی دارد. شما می توانید با مراجعه به سایت یا دیگر راه های ارتباطی  محصولی که می خواهید را در هر ابعاد، اندازه و سایز، بدون محدودیت در حجم از درب کارخانه یا بنگاه متناسب با نوع سفارش بعد ارزیابی موارد وابسته درخواست خود را ثبت کنید یا همان جا از قیمت های روز باخبر شوید.

برخی از این شرکت ها علاوه بر امکانات و امتیازات متداول بنگاه های فروش صنعت فولاد شرایط ویژه ای را نیز برای مشتریان فراهم می کنند؛ مانند شرکت مهد فولاد. این شرکت بازرگانی امتیازات گسترده ای نسبت به شرکت های دیگر دارد که شامل قیمت های رقابتی یعنی مناسب ترین قیمت متناسب با بازار، پیشنهاد های ویژه برای خرید، تمام محصولات با باسکول عمومی تراز می شود، مانند کارخانه، دارای وزن استاندارد که آماده ارسال هستند. همچنین قبل از خرید می توانید از راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان بهره مند شوید.

حالا با معرفی نحوه  خرید و اطلاعات جامعی که از طریق راهنمای خرید میلگرد بدست آورده اید می توانید بهترین روش خرید را انتخاب کنید. با توجه به مطالب گفته شده برای خرید میلگرد، می‌توانید شرایط خود را با توجه به توضیحات بالا بسنجید و بهترین روش خرید را انتخاب کنید.

شیوه و نوع بسته بندی محصول

مقاطع فولادی بسته به ضخامت و ابعاد و نوع محصول بسته بندی متفاوتی دارند. که به طور کلی یه به صورت کلاف یا شاخه ای به بازار ارائه می شود. میلگرد های با ضخامت کم  و مفتولی به صورت کلاف به دور قرقره ای پیچیده می شود و میلگردهایی با ضخامت بالا به صورت ۱۲ متری و شاخه در تناژهای ۲ تا ۵ تنی بسته بندی می شود. به قطر اسمی که روی محصول نوشته شده و تطابق آن با سطح مقطع  توجه کنید.

شیوه بسته بندی و خرید میلگرد به چه شکل است

هزینه باربری و حمل و نقل 

بعد از گذراندن مراحل مختلف خرید نکته مهمی که در آخر باید به آن توجه کنید . هزینه باربری و حمل و نقل است؛ برای اینکه بسته به نوع و حجم خرید میلگرد یا دیگر محصولات مبلغ قابل توجهی برروی قیمت اخر محصول برآورد می شود. و این ممکن  است مشکلاتی برای شما به همراه داشته باشد از این رو شما می توانید با مجموعه مهد فولاد تماس بگیرید و هزینه های باربری و حمل و نقل را استعلام کرده و راهنمایی دریافت کنید.

مسیر و بعد مسافت 

برای برآورد هزینه های جاری سفارشتان باید بعد مسافت را هم درنظر بگیرم مثلا حمل و نقل از درب بنگاه یا کارخانه تا محل مورد نظرتان چقدر است؟ همانطور که در مقاله راهنمای خرید میلگرد در قسمت انتخاب نحوه خریدبیان کردیم بعد مسافت ممکن است زمان دریافت سفارشتان را افزایش دهد و باعث شود اتفاقات جانبی زیادی را رقم بزند. برای همین شما می توانید با متخصصان ما در مهد فولاد تماس بگیرد تا متناسب با درخواستتان بهترین بنگاه را معرفی و هزینه و بعد مسافت را بسنجند و مشکلات را به حداقل برسانند تا بتوانند محصول مورد نظرتان را در اسرع وقت به دستتان برسانند.

 بعد مسافت چه تاثیری بر قیمت میلگرد دارد؟

نحوه محاسبه وزن میلگرد 

میلگردها، در کارخانه ها به صورت شاخه یا کلاف و با وزن های متنوع تولید می شود. که می توان گفت که وزن میلگرد هایی که تولید می شود با اعداد استانداردی که داخل جدول وارد شده است مقدار ناچیزی مقایرت دارد. حجم هر کلاف میلگرد معمولا به صورت کیلویی اعلام می شود و درکل برای محاسبه وزن میلگرد می توان از 4 روش که در زیر به آن می پردازیم استفاده کرد.

نحوه محاسبه وزن میلگرد به چه صورت است؟

برای خرید محصولات و تجهیزات صنعتی یا میلگرد در سایت مهد فولاد پلن محاسبه وزن همیشه در دسترس شماست. در عین حال می توانید انواع میلگرد ها همراه با قیمت های روز مشاهده کنید و با برقراری تماس با واحد پشتیبانی ما می توانید متناسب با نیاز و خواستیتان مناسب ترین قیمت و کالا که احتیاج دارید را به راحتی تهیه کنید.

جدول وزن انواع میلگرد

*جدول وزن میلگرد اشتال

نکات نهایی راهنمایی خرید میلگرد

باتوجه به نکاتی که تا الان متناسب با مبحث راهنمایی خرید میلگرد شرح داده ایم نکاتی هم هست که باید بعد از خرید میلگرد به ان ها توجه کنیم مانند محل تخلیه میلگرد، چک کردن فاکتور و گواهی روی محصول و موارد مهم دیگر که در ادامه به آنها می پردازیم.

1.تطبیق میلگرد دریافتی با فاکتور و تشخیص اصالت

بعد از دریافت محصول اولین و مهمترین کار این است که میلگرد ها را با فاکتور تطبیق دهید و بعد از آن از اصل و تقلبی بودن کالا مطمئن شوید. شما می‌توانید با مراجعه به شناسنامه محصولات که به صورت یک ورق فلزی در آخر میلگرد ها بسته شده علائم و مشخصات میلگرد ها را بخوانید و با فاکتور تطابق دهید.
شما می توانید با استفاده از اطلاعاتی که در راهنمای خرید میلگرد بیان شده از کیفیت میلگرد مطمئن شده و با آگاهی از علائم انحصاری هر کارخانه که بر روی میلگر و محصولاتش به صورت ترکیبی از حروف و اعداد حک می‌شود، به اصل و تقلبی بودن آن پی ببرید.

علائم و مشخصات حک شده بر روی میلگرد

*جدول حروف و علائم اختصاری میلگرد

شما می توانید با استفاده از اطلاعاتی که در راهنمای خرید میلگرد بیان شده از کیفیت میلگرد مطمئن شده و با آگاهی از علائم انحصاری هر کارخانه که بر روی میلگر و محصولاتش به صورت ترکیبی از حروف و اعداد حک می‌شود، به اصل و تقلبی بودن آن پی ببرید.

2.جداسازی میلگرد بر اساس اندازه

در پروژه های ساخت و ساز مختلف از انواع میلگرد با سایز های مختلف در حجم های متفاوت استفاده ، و یک جا تحویل داده می شود. به همین خاطر برای سهولت در استفاده و صرفه جویی در زمان بهتر است میلگرد ها را در زمان تحویل و تخلیه بار براساس سایز و اندازه جداکنید و به این صورت می توان از خطای انسانی و اتلاف وقت را جلوگیری کرد.

نکات نهایی راهنمایی خرید میلگرد

3.شرایط نگهداری و انبار داری میلگرد:

به دلیل اینکه جنس اکثر میلگرد ها از فولاد است ولی آلیاژ استفاده شده در آن ضد زنگ نیست و مطابق با اطلاعاتی که در راهنمایی خرید میلگرد گفته شده، این کالا زمانی که در مجاورت رطوبت و آب یا برف قرار گیرد دچار زنگ زدگی شده و از استحکام آن کم می شود. براین اساس نحوه نگهداری و انبار داری این محصول بسیار حائز اهمیت است. ما در ادامه نکات اجمالی را برای نگهداری و جلوگیری از زنگ زدن میلگرد بیان کردیم. 

شرایط نگهداری و انبار داری میلگرد

سخن آخر:

امیدوار هستیم با خواندن محتوای راهنمای خرید میلگرد شرکت مهد فولاد توانسته باشیم شما را در راستای داشتن یک انتخاب درست، ایمن و آگاهانه یاری برسانیم. اگر سوالی یا نظری درمورد نحوه سفارش و خرید میلگرد دارید، یا اطلاعاتی و دانشی دارید که می تواند مطلب مارا کامل تر کند؛ لطفا در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

مقالات مرتبط

سوالات متداول

بعد مسافت، باربری، شرایط جوی، میزان بار، وزن محصول از عوامل تاثیرگذار بر هزینه حمل و نقل میلگرد است.

عوامل متعددی مانند شرایط اقتصادی و سیاسی، نرخ ارز، قیمت آهن و مشخصات فنی محصول بر قیمت میلگرد اثر گذار است.

بعد از خرید کالا باید به نکاتی مانند مناسب بودن محل تخلیه میلگرد، چک کردن گواهی محصول، تطبیق کالا دریافتی با فاکتور توجه کنید.

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید