basket سبد استعلام
منو

قیمت ورق سیاه برشی

شما می توانید قیمت روز ورق سیاه برشی را از طریق پنل موجود در سمت راست سایت استعلام نمایید. و یا با شماره 62999080-021 داخلی 200 تماس بگیرید. تیم فروش مهد فولاد بروز ترین قیمت ها را در کوتاه ترین زمان به شما ارائه خواهند داد.

 

کارخانه های تولید کننده ورق قیمت متفاوتی را ارائه می دهند. اما با این حال ورق آهن برشی نسبت به ورق های شیت یا فابریک مقرون به صرفه تر هستند. زیرا ورق های فابریک با ابعاد مشخص در کارخانه تولید می شوند و نیاز به برش ندارند. به علاوه از کیفیت بالاتری نیز برخوردار اند.

 

البته نباید فراموش کرد که معمولا قیمت ورق برشی حاصل از دستگاه CNC بیشتر از روش پلاسمایی است. دلیل آن هم دقت و کیفیت ورق بدست آمده از آن می باشد.

مشاهده بیشتر

قیمت ورق سیاه برشی

ورق سیاه برشی ساختمانی

یکی از کاربردی ترین ورق های فولادی در ساختمان سازی ورق برشی است. در واقع این ورق همان ورق سیاهی است که طی فرایند نورد گرم تولید شده و در نهایت توسط دستگاه های مخصوص برش خورده است.

 

ماده اولیه ورق برشی یعنی تختال یا اسلب در کوره های پیش گرم با دمای کار بالا نورد می شود. حرارت زیاد موجب کاهش ضخامت ورق و افزایش عرض آن شده و همچنین ظاهر فولاد را نیز مات و کدر می کند.

 

در مرحله پایانی ورق فولادی را به صورت کلاف بسته بندی کرده و با روش های مختلف برش می زنند. از این رو به این ورق ها ورق برشی یا ورق سیاه برشی می گویند.

 

روش های مختلف برای برش ورق سیاه 

برای برش ورق سیاه و تبدیل آن به ورق برشی روش های متنوعی وجود دارد. در واقع برای این کار از دستگاه برش ورق استفاده می شود که انواع آن را در زیر نام برده ایم:

 • دستگاه برش پلاسما: با این دستگاه می توان به صورت دستی و اتوماتیک ورق را با ابعاد دقیق تری برش زد. این ابعاد دقیق، زمان بیشتری را می طلبد و در نهایت هزینه بالاتری نیز دارد. همچنین این روش ضایعات کمتری نیز دارد.

 

 • دستگاه برش گیوتین: گیوتین نوعی قیچی بزرگ است. ورق هایی که ضخامت کم دارند را با این روش برش می زنند. از دستگاه برش گیوتین بیشتر برای برش های عمرانی استفاده می کنند. چرا که دقت مناسبی داشته و میزان خطای آن کمتر است.

 

 • دستگاه هوا برش: در این روش از شعله برای برش ورق کمک می گیرند. اصولا ورق هایی که ضخامت بالایی دارند را با استفاده از این دستگاه برش می زنند. دستگاه هوابرش از اکسیژن و گاز تغذیه می کند.

 

 • دستگاه CNC: شیوه کار این دستگاه برش زدن ورق به طور اتوماتیک است. لازم به ذکر است که این دستگاه دقت و سرعت بالایی دارد.

 

دستگاه برش ورق سیاه

مشخصات ورق برشی

به طور کلی نیرویی که به طور مماس بر سطح یک جسم وارد می شود تنش برشی است. بدین ترتیب تنش ورق برشی نیرویی است به صورت مماس بر سطح مقطع ورق اعمال می شود. معمولا دیوار و ستون ساختمان در محاسبه تنش ورق برشی نقش دارند.

 

کمانش ورق برشی در واقع همان نیروی عمود بر ورق برشی است. در نظر داشته باشید که این نیرو باید از میزان تسلیم فولاد کمتر باشد. زیرا زیاد بودن آن ناپایداری عضو را به همراه دارد.

 

هنگامی که ورق های رول شده را باز می کنند به ابعاد مختلف برش می دهند و به دست مشتری می رسانند. اما به طور کلی ورق های کلاف پیچ یا رول با ابعاد استاندارد زیر موجود می باشند:

 • ورق هایی با ابعاد 100 سانتی متر
 • ورق هایی با ابعاد 150 سانتی متری
 • ورق هایی با ابعاد 152 و 200 سانتی متر

لازم به ذکر است که مجموعه مهد فولاد ورق های برشی ساختمانی را در ابعاد مورد نیاز مشتری ارائه می دهد. بنابراین شما می توانید با شماره 62999080-021 داخلی 200 تماس بگیرید و ورق مورد نظر خود را با ابعاد مختلف سفارش دهید.

انواع ورق سیاه برشی

ورق سیاه برشی را می توان در انواع زیر دسته بندی کرد:

 • ورق برشی کله گاوی: این نوع ورق برای اتصالات تیر و ستون با اندازه های مختلف کاربرد دارد.
 • ورق برشی کونیک: این گونه ورق ها نیز به ارتباط میان تیر و پروفیل های ساختمانی کمک می کنند. همچنین با زاویه 30 درجه اصطلاحا کونیک یا ساب می شود.
 • ورق برشی ساختمانی: کاربرد این ورق ها در ساخت لچکی، تیر، تیرچه و ستون است. به همین دلیل نیز به آن ها ورق برشی ساختمانی می گویند.
 • ورق برشی صنعتی: موارد مصرف این گونه ورق ها نیز در صنعت برای ساخت مخازن بزرگ آب و تانکر است.

ورق کله گاوی

 

کاربرد ورق برشی ساختمانی

ورق های برشی کاربرد های متنوعی دارند. طوری که در ساختمان سازی ها و صنایع گوناگون می توان از این ورق استفاده کرد. همچنین استحکام ورق برشی بالا می باشد که با کاربرد آن رابطه مستقیم دارد. چند نمونه از کاربرد های ورق سیاه برشی را در زیر نام برده ایم:

 • در ساختمان سازی برای اتصالات تیرآهن و میلگرد
 • ساخت لچکی و تیرچه
 • تولید لوازم خانه
 • صنایع خودروسازی و کشتی سازی
 • پل سازی
 • ساخت مخزن آب و تانکر

ورق برشی ساختمانی

 

نحوه سفارش ورق سیاه برشی از مهد فولاد

مجموعه مهد فولاد نزدیک به 16 سال در زمینه خرید و فروش مقاطع فولادی تجربه کسب کرده است. این شرکت می تواند ورق سیاه برشی را با اندازه های دلخواه و کیفیت مطلوب به دست مشتری محترم برساند. جهت خرید ورق برشی ساختمانی و مشاوره تخصصی رایگان در این زمینه کافی است با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید: ۶۲۹۹۹۰۸۰ داخلی 200

مشاهده کمتر

سوالات متداول

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید