basket سبد استعلام
منو

ورق سیاه نوردی

معرفی ورق سیاه نوردی

ورق سیاه نوردی را می توان در انواع گوناگون و در ابعاد مختلف یافت. همچنین هر نوع ورق سیاه نوردی خصوصیات و ویژگی های خاص خود را داراست. این تفاوت بیشتر به ترکیبات آنان مرتبط است. روش تولید ورق سیاه نوردی همانند روش تولید ورق گرم است که با تکنولوژی نورد گرم ساخته می شود. در طی این فرایند برخی از خواص مکانیکی و شیمیایی قطعات فلزی تغییر پیدا می کنند. فرایند نورد گرم یک روش تولید ورق با قدمتی نزدیک به چهار قرن است که در طی زمان تکمیل و بهبود یافته است.

مشاهده بیشتر

مراحل تولید ورق سیاه نوردی

ورق سیاه نوردی در طی چند مرحله تولید می گردد. در هر کدام از این مراحل ابزار و تجهیزات خاصی مورد نیاز است که در اختیار کارخانه ها می باشند. مراحل پیش رو خلاصه ای از فرایند نورد گرم می باشد که منجر به تولید ورق سیاه نوردی می گردد.  

مرحله اول: کوره پیش گرم

قطعات فلزی در داخل ترکیبات خود دارای موادی هستند که در ادامه، فرایند تولید را متحمل خسارت و هزینه می کنند. به همین دلیل ابتدا تختال ها حرارت داده می شوند تا این ترکیبات حل شوند. این حرارت باید بسیار متعادل و یکنواخت باشد. بالاتر و پایین تر بودن دما از حد تعادل خود موجب بروز مشکلاتی در فرایند تولید می گردد.  

مرحله دوم: اکسیدزدایی

پس از خروج تختال از کوره پیش گرم، یک لایه اکسید بر روی آن ایجاد می شود. در این مرحله، تختال شستشو داده می شود تا با فشار آب پوسته زدایی شوند.  

مرحله سوم: نورد خشن (نورد اولیه)

در این مرحله از نورد، تختال از بین چندین غلتک عبور می کند تا به ضخامت مدنظر برسد. تعداد این غلتک ها می تواند بین دو تا چهار عدد باشد. در این مرحله بر اثر دمای بسیار بالا تختال ها به دمای تبلور مجدد می رسند که منجربه کاهش اندازه دانه ها می گردد.  

مرحله چهارم: جعبه کلاف (کویل باکس)

کویل باکس در میز انتقال بین نورد اولیه و نورد نهایی قرار می گیرد. جعبه کلاف، طول خط تولید را کاهش می دهد و دمای ورق را همگن می سازد.  

مرحله پنجم: نورد نهایی

هدف مرحله نورد نهایی کاهش ضخامت بیشتر ورق است. در این مرحله بین پنج تا هفت غلتک وجود دارد که ورق در بین غلتک ها با سرعت بسیار بیشتر از مرحله قبل قرار می گیرد و به ضخامت نهایی خود می رسد.

قیمت ورق سیاه نوردی

قبل از خرید ورق سیاه  نوردی اطلاع از قیمت روز آن الزامی است. فاکتور های متعددی مانند ابعاد و ضخامت ورق، هزینه آهن آلات و نوسانات اقتصادی بر قیمت ورق سیاه نوردی تاثیر می گذارند. چنانچه به دنبال یک منبع معتبر جهت اطلاع از قیمت روز این محصول هستید، لیست قیمت در این صفحه را مشاهده فرمایید.

نحوه خرید ورق سیاه نوردی از مهد فولاد

جهت خرید ورق سیاه نوردی با شماره: ۱۸۳۶ از تهران و با شماره: ۶۲۹۹۹۰۸۰ از شهرستان داخلی 200 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مهد فولاد پس از ارائه مشاوره و جزئیات، فرآیند خرید شما را به بهترین شکل ممکن تکمیل می نمایند.

مشاهده کمتر

لیست قیمت‌ها

نوردی
calendar آخرین بروزرسانی: 1400/11/03 11:51
محص‍ول واحد ضخامت استاندارد ابعاد وضعیت قیمت کارخانه قیمت بنگاه
ورق سیاه 8 نوردی فابریک 600 کیلو گرم 8 600 فابریک 173,000 174,000
ورق سیاه 10 نوردی فابریک 600 کیلو گرم 10 600 فابریک 169,000 170,000
ورق سیاه 12 نوردی فابریک 600 کیلو گرم 12 600 فابریک 169,000 170,000
ورق سیاه 15 نوردی فابریک 600 کیلو گرم 15 600 فابریک 169,000 170,000

سوالات متداول

شرکت مهد فولاد قادر به تامین ورق سیاه نوردی با ضخامت های متنوع می باشد. شما می توانید این ضخامت ها را در لیست قیمت ارائه شده در این صفحه مشاهده نمایید. همچنین می توانید ورق سیاه نوردی با ضخامت دلخواه را از طریق تماس با شماره 1836 از تهران و تماس با شماره 62999080-021 داخلی 200 از شهرستان سفارش دهید.

شما می توانید اطلاعات مورد نیاز را در پنل استعلام فوری قیمت در سمت راست سایت درج نمایید و از قیمت روز این محصول در کمترین زمان باخبر شوید.

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق وتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید