basket سبد استعلام
منو

نواربری ورق ( رشته بری ورق )

به فرآیندی نواربری ورق گویند که طی آن انواع ورق سرد از جمله ورق های گالوانیزه و روغنی را برش دهند. بدین صورت که کویل سنگین را به کویل نازک تر و کم وزن تر تبدیل می کنند. به این کار رشته بری نیز گفته می شود. علت این کار تهیه رشته های باریک فلزی و کویل های سبک تر با عرض کم تر است. زیرا در صنایع مختلف کاربرد راحت تری دارد.
ورق مصرفی برش رول به رول، ضخامت 40/0 تا 12 میلیمتر و عرض 40 سانتی متر تا 2 متر را دارد. انجام خدمات برش رول به رول (برش طولی) بر روی انواع رول ورق گالوانیزه و روغنی انجام می‌گیرد. محصول برش خورده بسیار صاف، بدون پلیسه، محکم و یک دست است. نوار برش خورده در صنعت ساخت و ساز، خودروسازی، کشتی سازی، ساخت مخزن های بزرگ (تانکر) و لوازم خانگی استفاده می شود.

نوار بری انواع رول ورق

خدمات برش ورق یکی از خدماتی است که ما در مهد فولاد به شما عزیزان ارائه می کنیم. از آنجایی که امروزه ورق های برش خورده کاربرد قابل توجهی در صنایع مختلف دارند، ما نیز برش رول را با بهترین دستگاه ها و در کمترین زمان ممکن برای شما عزیزان انجام می‌دهیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نواربری ورق و ثبت سفارشات خود با شماره 02162999080 تماس بگیرید. این نکته لازم به ذکر است که در مهد فولاد ورق مصرفی برای رشته بری، متناسب با سفارش مشتری در جنس، ضخامت و عرض های مختلف قابل اجرا است.

عملیات نوار بری ورق

رشته بری ورق بر روی انواع مختلفی از ورق ها از جمله ورق گالوانیزه، ورق روغنی و تعداد محدودی دیگر انجام می‌شود.
فرآیند نواربری ورق به دو دسته زیر تقسیم می شود:

1. نواربری ثابت:

در این روش کویل های ورق بدون نیاز به باز شدن بر روی دو عدد غلتک به چرخش در آمده و با پایین آمدن تیغه برش،عمل نواربری روی آن صورت می گیرد. این روش معمولا برای کویل های فلزی سبک و با قطر کم استفاده می شود.

نواربری پیچشی ورق

2.نواربری پیچشی:

برای اجرای رشته بری پیچشی ورق، کویل را در قسمت رول گیر دستگاه می گذارند. سپس رول ورق باز و به مرحله نوار بری هدایت می شود. در این مرحله با توجه به تنظیمات از پیش تعیین شده ( اندازه عرض و طول ورق) برش انجام می شود. نهایتا ورق رشته شده مجددا به شکل رول در آمده و آماده تحویل است.

دستگاه نواربری

دستگاه های نواربری بر اساس نیاز مشتریان، کاربرد، نوع و ضخامت ورق تنظیم و ساخته می شوند.
خطوط برش عرضی، بر اساس ضخامت به سه دسته زیر تقسیم می شود:
•    نازک
•    متوسط
•    ضخیم

دستگاه رشته بری ورق

حداکثر سرعت دستگاه های نواربری ۱۲۰ متر بر دقیقه است. این دستگاه ها توانایی برش ورق هایی به ضخامت ۲/۰ تا ۰۰/۶  میلیمتر و ابعاد برش عرضی ۱۵ تا ۱۵۰۰ میلیمتر را با دقت خطای کمتر از ۱/۰ میلیمتر دارند.
همچنین بسته به نوع دستگاه و روش نواربری آن، کویل های نواربری شده می توانند قطر های داخلی و خارجی متفاوتی داشته باشند. این مقادیر برای قطر داخلی از حدود ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر و برای قطر خارجی نزدیک به ۱۸۰۰ میلیمتر در ماکزیمم مقدار خود است؛ البته باید توجه داشت این مقادیر بسته نیاز و سفارش مشتریان قابل تغییر است.

فرایند رشته بری ورق

خطوط نواربری، جهت برش رول ورق، به صورت رول به رول، استفاده می شود. بدین شکل که در ابتدا رول یکپارچه را به وسیله ی رول گیر روی دستگاه قرار داده و پس از باز شدن رول و حرکت بین ایستگاه های مختلف نواربری انجام می شود. در فرآیند نوار بری، رول به صورت طولی بریده شده و سپس با عرض کمتر برای مصارف مختلف جمع می شود.
ایستگاه های خطوط نواربری دستگاه ها با توجه به نوع سفارش و ویژگی ورق، دارای ایستگاه های مختلف زیر هستند که در شرایط مختلف این ایستگاه ها اضافه یا کم می شود.

فرایند نواربری ورق گالوانیزه و روغنی

در ابتدا دستگاه مناسب را انتخاب کرده، سپس رول کامل را بر روی رول گیر می گذاریم تا طی فرایند به راحتی بتوان رول را حمل نمود. پس از آن جهت گرفتن باد ورق از دستگاهی به نام صاف کن استفاده می‌کنیم که ورق با حرکت بین غلطک های صافکن بادش گرفته شود.
عموما به دلیل عدم یکنواختی ابتدای رول سر ورق را به واسطه گیوتین برش می دهیم. حال ورق با توجه به صورت برش وارد اسلیتر یا قیچی نواربری می شود که برای هدایت درست ورق به داخل اسلیتر ورق از گاید ورودی رد می شود و به زیر تیغ ها می رود.
در ادامه با توجه به نوار ضایعاتی که برای آرایش ورق از کنار ورق بریده می شود، باید بسته بندی شود که این امر توسط دستگاه ضایعات جمع کن انجام می گیرد.

عملیات عرض بری ورق

بعد از این مرحله برای جمع کردن درست و محکم محصول از دستگاه جمع کن استفاده می کنیم، بدین صورت که ورق را از ترمز رد کرده تا به واسطه نیروی هیدرولیک و یا با نیروی جک پنوماتیک روی ورق فشار وارد کند. بدین شکل جمع کن با نیروی زیاد ورق را از داخل ترمز کشیده و به دور شافت خود جمع می کند. در آخر با توجه به تخلیه رول جمع شده نیاز به دستگاه واگن یا بیرون انداز وجود دارد که با نیروی جک و الکتروموتور رول را از روی آن جمع و تخلیه می نماید.

انجام خدمات نواربری انواع رول ورق

با در نظر گرفتن موارد و نکات ذکر شده و استفاده زیاد از ورق های برش خورده در صنایع مختلف مهد فولاد به ارائه و انجام خدمات برش رول به رول ،برش طولی، نوار بری انواع کویل و رول ورق روغنی و گالوانیزه در ضخامت و ابعاد دلخواه می پردازد.
در مجموعه مهد فولاد، ورق در بهترین آلیاژ و برترین کیفیت بازار در انواع تناژ از درب کارخانه یا بنگاه بدون واسطه با قیمت های رقابتی عرضه می شود. برای آگاهی از قیمت روز ورق برش خورده و همچنین دریافت مشاوره رایگان خرید با شماره 021۶۲۹۹۹۰۸۰ تماس بگیرید.
 

مشاهده بیشتر

.

مشاهده کمتر

سوالات متداول

شما عزیزان رول ورق مورد نظر را می توانید در هر ضخامت و ابعادی که می خواهید متناسب با نیازتان نواربری کرده و تحویل بگیرید.

قیمت نواربری بستگی به میزان، ضخامت و جنس ورقی دارد که سفارش می دهید. برای همین متغیر است، شما می توانید با برقراری تماس با شماره 02162999080 داخلی310 از قیمت روز ورق برشی آگاهی یابید.

نظرات

name
email
جستجو
search
پشتیبانی

شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا تماس تلفنی بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید