استعلام سریع

فایل خود را انتخاب کنید
فرمت‌های قابل ارسال: JPEG, PNG, PDF, Excel, Word

استعلام سریع

فایل خود را انتخاب کنید
فرمت‌های قابل ارسال: JPEG, PNG, PDF, Excel, Word

بیشترین جست و جوها

دسته‌بندی‌ها

دانشنامه

تولید کنندگان

در حال پردازش...

قیمت میلگرد

راهنمای خرید به صرفه
بهترین کارخانه‌های تولید‌کننده این محصول:

میلگرد

به حق می‌توان میلگردها را یکی از مهمترین مقاطع فولادی پرکاربرد در ساختمان‌سازی و همچنین بسیاری از صنایع دانست. از میلگردهای فولادی برای بهبود مقاومت کششی بتن استفاده می‌شود و به همین منظور اطلاع از قیمت میلگرد برای بسیاری از افراد فعال در حوزه فولاد و پیمانکاران اهمیت بسیار بالایی دارد. پارامترهای مختلفی در قیمت روز میلگرد تاثیر دارند که در ادامه در مورد هرکدام از این‌ها صحبت خواهیم کرد.

میلگرد چیست؟

میلگرد تقویت کننده، در اصل میله‌ای است که برای تقویت و تقویت بتن تحت کشش استفاده می‌شود. این محصول معمولاً از فولاد ساخته می‌شود و جزء عناصر اصلی ساختمان‌سازی و بسیاری از صنایع است.

میلگردهای فولادی در اندازه‌ها، درجه‌ها و انواع مختلفی برای پشتیبانی از انواع سازه ها وجود دارد. اندازه‌های استاندارد میلگرد می‌تواند بسته به کشور موردنظر متفاوت باشد.

میلگرد چند نوع دارد؟

بتن دارای مقاومت کششی نسبتا ضعیفی است؛ به‌همین جهت برای افزایش مقاومت کششی بتن، از میلگردها استفاده می‌شود.

قیمت میلگرد به نوع این محصول بستگی دارد و شما با توجه به کاربرد موردنظر، باید یکی از انواع این محصول را برای پروژه خود خریداری کنید.

از نظر جنس انواع مختلفی از میلگرد در بازار فولاد موجود است، اما تنها شش نوع میلگرد رایج وجود دارد: اروپایی (آلیاژ کربن، منگنز، سیلیکون و غیره). فولاد کربن (میلگرد اصلی "سیاه")؛ میلگرد گالوانیزه؛ روکش اپوکسی؛ پلیمر تقویت‌شده با الیاف شیشه (GFRP)؛ و همچنین میلگرد ضد زنگ که هر کدام نقاط قوت و ضعف منحصر‌به‌فردی دارند.

 

میلگرد

 

میلگرد اروپایی

نقطه قوت میلگرد اروپایی، هزینه مقرون‌به‌صرفه آن است. میلگرد اروپایی که عمدتاً از منگنز ساخته شده است و کار با آن نسبتا آسان است. استفاده از این محصول معمولاً برای استفاده در مناطقی که دچار زلزله می شوند و یا برای پروژه‌هایی که نیاز به یکپارچگی ساختاری قابل توجهی از میلگرد آن دارند، توصیه نمی‌شود.

میلگرد کربن فولادی

متداول‌ترین میلگرد موجود در بازار ، میلگرد "سیاه" در هر نوع و مقیاس پروژه به استثنای چند مورد استفاده می‌شود. بزرگترین ضعف میلگرد سیاه، خوردگی آن است. هنگامی که میلگرد دچار خوردگی می‌شود، ترک خوردگی و شکستن بتن اطراف آن گسترش می‌یابد. برای شرایطی که میلگرد ممکن است در معرض رطوبت یا اشباع آب باشد، گزینه‌های بهتری نسبت به میلگرد سیاه وجود دارد. با این حال، با توجه به استحکام کششی، میلگرد سیاه بهترین میلگرد موجود در بازار فولاد است.

میلگرد با روکش اپوکسی

میلگرد با روکش اپوکسی، نسبت به سایر انواع دیگر این محصول، 70 تا 1700 برابر در برابر خوردگی مقاوم‌تر است. با این حال، پوشش اپوکسی فوق‌العاده ظریف است. هرچه آسیب بیشتر به پوشش وارد شود، مقاومت کمتری در برابر خوردگی دارد.

میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه چهل برابر بیشتر از میلگرد سیاه در برابر خوردگی مقاوم است، اما آسیب رساندن به پوشش میلگرد گالوانیزه دشوارتر است. این محصول از این نظر ارزش بیشتری نسبت به میلگرد با روکش اپوکسی دارد. با این حال، حدود 40٪ گرانتر از میلگرد با روکش اپوکسی است.

 

میلگرد

 

میلگرد تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP)

GFRP یک کامپوزیت شبیه فیبر کربن است. در حالی که قیمت آن ده برابر بیشتر از میلگرد با روکش اپوکسی است، بسیار سبک می‌باشد؛ بنابراین استفاده از آن در هرمکانی توصیه نمی‌شود.

میلگرد استنلس استیل

قیمت میلگرد استنلس استیل بسیار گران و حدودا هشت برابر قیمت میلگرد با روکش اپوکسی است. همچنین بهترین میلگرد موجود برای اکثر پروژه‌ها می‌باشد. با این حال، استفاده از فولاد ضد زنگ در همه شرایط به جز منحصر به فردترین شرایط، توصیه نمی‌شود.

میلگرد فولادی ضد زنگ 1500 برابر بیشتر از میلگرد سیاه در برابر خوردگی مقاوم است. این محصول نسبت به سایر انواع میلگردها یا میلگردهای مقاوم در برابر خوردگی یا ضد خوردگی مقاومت بیشتری در برابر آسیب دارد.

درک تفاوت بین مقاومت تسلیم و مقاومت کششی برای ارزیابی درجه میلگرد مورد نیاز مسئله مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. مقاومت تسلیم و استحکام کششی را به‌عنوان محدوده تنش حداقل و حداکثر برای یک درجه میلگرد خاص در نظر می‌گیرند.

استحکام تسلیم حداقل تنشی است که یک ماده می تواند قبل از شروع تغییر شکل دائمی تحمل کند. برعکس، استحکام کششی حداکثر میزان تنشی را که یک ماده می‌تواند قبل از آسیب دائمی و شکستگی تحمل کند، اندازه گیری کند.

تعیین درجه برابر است با حداقل قدرت تسلیم بر حسب کیلومتر بر اینچ مربع (KSI). نمرات متداول عبارتند از 40، 60، 75، 80 و 100. نامگذاری گریدها نشان دهنده میزان بازدهی میلگرد است. به عنوان مثال، میلگرد درجه 40 دارای حداقل مقاومت تسلیم 40 KSI است که برابر با 40000 PSI است، در حالی که میلگرد درجه 80 دارای حداقل مقاومت تسلیم 80 KSI یا 80000 PSI می‌باشد.

چه عواملی در قیمت نهایی میلگرد تاثیرگذار هستند؟

عوامل متعددی بر قیمت میلگرد تاثیر می‌گذارند. کیفیت آلیاژ میلگرد مورد نظر، نوسانات نرخ ارز و دلار، قیمت‌های جهانی و همچنین میزان عرضه‌وتقاضا از مهمترین عوامل تعیین‌کننده در قیمت میلگرد هستند.

با توجه به نوسانات بازار، بهتر است قیمت میلگرد فولادی را مرتب بررسی کنید و در زمان مناسب محصول موردنظر را خریداری کنید. یکی از عوامل موثر بر قیمت میلگرد، کیفیت آلیاژ آن است؛ چرا هرکارخانه تولیدکننده این محصول را در قیمت‌های مختلفی بررسی می‌کند.

 

میلگرد

 

قیمت میلگرد به روز

اطلاع از قیمت روز میلگرد می‌تواند به افراد فعال در حوزه فولاد کمک کند تا بتوانند برای پروژه‌های خود بهترین تصمیم را بگیرند. جدیدترین لیست قیمت میلگرد در برندهای مختلف را می‌توانید در جداول درج شده در این صفحه از مهدفولاد مشاهده کنید و سپس سفارش خود را ثبت کنید.

اگرهم که نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید، می‌توانید با شماره موجود در سایت تماس گرفته، راهنمایی‌های لازم را دریافت و سپس سفارش خود را ثبت کنید.

به طور کلی میلگرد را می‌توان به صورت شاخه‌ای و کیلویی در بازار خریداری کرد. اکثر افرادی که می‌خواهند این محصول را در حجم کم بخرند، آن را به صورت شاخه‌ای خریداری می‌کنند. برای اطلاع از قیمت هرشاخه میلگرد می‌توانید با کارشناسان فنی و ماهر مهدفولاد تماس بگیرید.

قیمت میلگرد متاثر از نوسانات بازار

قیمت میلگرد مانند سایر مقاطع فولادی متاثر از نوسانات بازار فولاد است که این نوسانات به عوامل مختلفی بستگی دارند. میزان عرضه و تقاضا یکی از مهمترین عواملی است که در قیمت نهایی این محصول تاثیرگذار است.

هرچقدر که میزان تقاضا برای این محصول زیاد شود، بالطبع باعث تغییر قیمت این محصول خواهد شد. از عواملی که در میزان تقاضای این محصول تاثیرگذار هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نرخ ارز
  • نرخ تورم
  • شرایط و قیمت‌های بازار جهانی
  • بسیاری از مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کشور
  • میزان نیاز صنایع وابسته

سخن پایانی

قیمت روز میلگرد را می‌توانید به راحتی از طریق وب سایت ما دریافت کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می‌توانید به صورت آنلاین یا حتی تماس تلفنی با با کارشناسان ما تماس با با شماره  ۶۲۹۹۹۰۸۰ داخلی 100 تماس بگیرید. تلاش کارشناسان ما این است که تمامی قیمت‌ها را در زودترین زمان ممکن در سایت به روز کنند تا شما بتوانید برای خریدتان تصمیم بگیرید و در بهترین زمان ممکن سفارش خود را ثبت کنید.

سوالات متداول
میلگردها در کجا بارگیری می‌شوند؟

میلگرد ها مستقیما از درب کارخانه‌ها و یا انبار تهران بارگیری می‌شوند.

حداقل تناژ قابل خرید میلگردها چقدر است؟

حداقل تناژ قابل خرید، 10 تا 12 تن از انبار تهران است.

بارهای میلگرد چند متری است؟

اصولا همه میلگردها در طول 12 متری هستند.

وزن هر شاخه میلگرد چقدر است؟

وزن هر شاخه متناسب با گرید و استاندارد هر محصول و کارخانه تولیدکننده متفاوت است.