هر رول ورق گالوانیزه چند کیلو است؟

نویسنده: نویسنده مهدفولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

هر رول ورق گالوانیزه چند کیلو است؟

هر رول ورق گالوانیزه چند کیلو است؟ هر متر مربع ورق گالوانیزه چقدر است؟ فرمول محاسبه وزن ورق گالوانیزه چگونه است؟ همانطور که می‌دانید ورق گالوانیزه یکی از محبوب‌ترین ورق‌های فولادی است که در کاربردهای متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی وزن هر رول ورق گالوانیزه بپردازیم و به سوالات فوق پاسخ دهیم.

اما بهتر است پیش از آن کمی بیشتر درباره ورق‌های گالوانیزه بدانیم. شما می‌توانید پس از مطالعه این مقاله برای مشاهده قیمت و خرید ورق گالوانیزه به صفحه مربوط به این محصول در سایت مهدفولاد مراجعه کنید.

آشنایی با ورق گالوانیزه و ویژگی‌های آن

ورق گالوانیزه به نوعی ورق فولادی گفته می‌شود که طی فرآیندهایی در کارخانه به وسیله لایه‌ای از جنس فلز روی پوشانده می‌شود. لایه فلز روی با قرارگیری بر روی ورق فولادی مانع از واکنش فولادی با رطوبت و اکسیژن و اکسیداسیون شدن ورق می‌شود.

این ورق‌های گالوانیزه مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی از خود نشان می‌دهند و به همین دلیل کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند. مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد این ورق‌های گالوانیزه در مواردی است که امکان قرارگیری ورق فولادی در شرایط آب و هوایی نامناسب و یا در معرض رطوبت و آب بیشتر است.
شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با ورق گالوانیزه، ویژگی‌ها و کاربردهای آن به مقاله "ورق گالوانیزه چیست؟" در سایت مهدفولاد مراجعه کنید!

مشخصات وزنی ورق گالوانیزه

بدون شک وزن ورق گالوانیزه یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت این محصول است و به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وزن این ورق‌ها براساس استانداردی به نام استاندارد اشتال طبقه‌بندی می‌شود. این استاندارد در سال 1938 میلادی و توسط مارتا اشنایدر بورگر (Martha Schneider-Bürger)، مهندس آلمانی، نگاشته شده است.

وزن ورق‌های گالوانیزه بر اساس سه فاکتور طول، عرض، ضخامت و بر اساس فرمول زیر محاسبه می‌شود.

ورق ورق گالوانیزه = طول (متر) * عرض (متر) * ضخامت (متر) * چگالی (کیلوگرم بر متر مکعب)

با این فرمول شما می‌توانید مقدار وزن هر قطعه از ورق گالوانیزه را به طور دقیق محاسبه کنید.

هر رول ورق گالوانیزه چند کیلو است؟

جواب دادن قطعی به این سوال شاید کمی سخت به نظر برسد. ورق‌های گالوانیزه در دو شکل قطعات برش خورده و رول‌های گالوانیزه در بازار ایران به فروش می‌رسند.

رول‌های گالوانیزه دارای عرض 100 و 125 سانتی‌متری و ضخامت 0.18 تا 6 میلی‌متری هستند. بر اساس استانداردهای موجود، به طور معمول وزن هر رول ورق گالوانیزه در حدود 5 تا 7 تن است. این میزان می‌تواند بسته به طول رول، ضخامت و عرض آن متغیر باشد.

هر متر مربع ورق گالوانیزه چند کیلو است؟

هر متر مربع ورق گالوانیزه چند کیلو است؟

اکنون که به سوال هر رول ورق گالوانیزه چند کیلو است پاسخ دادیم، شاید برایتان جالب باشد که بدانید وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه چقدر است؟ در بالا فرمولی را ارائه دادیم که به وسیله آن می‌توانستید وزن ورق گالوانیزه را بر اساس طول، عرض و ضخامت آن محاسبه کنید. در اینجا کافی است تا عدد یک را در فرمول به جای طول و عرض جایگذاری کنید و وزن یک متر مربع ورق گالوانیزه را محاسبه کنید. این فرمول به شرح زیر است:

وزن یک متر مربع ورق گالوانیزه = ضخامت ورق (متر) * چگالی (کیلوگرم بر متر مکعب)

با جایگذاری چگالی فلز و ضخامت ورق در فرمول بالا، وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه حاصل می‌شود.

سخن پایانی

وزن ورق گالوانیزه یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن است و به همین دلیل افراد همواره با پرسیدن سوالاتی از قبیل هر متر مربع ورق گالوانیزه چقدر است؟ هر رول ورق گالوانیزه چند کیلو است؟ فرمول محاسبه وزن ورق گالوانیزه چگونه است؟ سعی دارند تا وزن ورق گالوانیزه موردنظر خود را به طور دقیق محاسبه کنند.

ما در این مقاله به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دادیم و شما می‌توانید پس از مطالعه این مقاله برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید و پس از آن در صورت نیاز به خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید.

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت