مهد فولاد

قیمت ورق کرکره ای گالوانیزه

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه

ورق کرکره ای گاوانیزه؛ در واقع نوعی از ورق فولادی و گالوانیزه است که بیشتر در ساخت سقف‌های شیروانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اطلاع از فاکتورهایی همچون: ابعاد، قیمت، انواع و مشخصات ورق کرکره ای گالوانیزه و نیز قیمت ورق کرکره ای گالوانیزه دست دوم، تهران و رنگی و سینوسی می‌تواند به شما در هنگام خرید این محصول کمک کند. ما در این مقاله به ارائه مشخصات، ویژگی‌ها و قیمت این محصول می‌پردازیم. سپس شما می‌توانید برای خرید ورق گالوانیزه اقدام کرده و نیز برای کسب راهنمایی‌های بیشتر با کارشناسان ما در مهدفولاد تماس بگیرید. همچنین می‌توانید برای مشاهده لیست قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای؛ به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید.

آشنایی با ورق گالوانیزه کرکره ای

ورق گالوانیزه کرکره ای (Galvanized shutter sheet)، نوعی فولادی است که به شکل موجدار و سینوسی تولید می‌شود. این ورق‌ها بیشتر برای ساخت سقف‌های موجدار، پوشش دیوارها و همچنین پوشش درب و پنجره‌ها استفاده می‌شوند.

ورق گالوانیزه کرکره ای با توجه به شکل خاصی که دارد، از لحاظ ظاهری بسیار جذاب است و می تواند به عنوان یک عنصر زیبایی و تزئینی در ساختمان‌ها استفاده شود. همچنین، به دلیل خواص ضد خوردگی و مقاومت در برابر شرایط جوی نامساعد، این ورق‌ها برای استفاده در نواحی با شرایط آب و هوایی سخت مناسب هستند.

علاوه بر این، ورق گالوانیزه کرکره ای یا سینوسی به دلیل وزن سبکی که دارد، نصب و حمل و نقل آسانی دارد و در مقایسه با سایر روش‌های پوشش دادن، زمان کمتری برای نصب و نیز هزینه کمتری دارد. به همین دلیل، این ورق‌ها در ساخت سازه‌های موقتی و نیز در پروژه‌های ساختمانی با محدودیت هزینه و زمان مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق کرکره‌ای گالوانیزه قیمت

بررسی کاربردهای مختلف ورق کرکره‌ای گالوانیزه

ورق کرکره‌ای گالوانیزه به دلیل خواص ضدزنگ و مقاومت بالا در برابر خوردگی، در بسیاری از صنایع و کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اصلی این ورق عبارتند از:

 1. صنعت ساختمان: این محصول در صنعت ساختمان به عنوان پوشش خارجی برای ساختمان‌ها، نمای ساختمان، پوشش سقف، درب‌ها، پنجره‌ها و بالکن‌ها استفاده می‌شود. این ورق به عنوان یک پوشش محافظ در برابر عوامل جوی مانند باران، باد، آفتاب و خوردگی استفاده می‌شود.
 2. صنعت خودروسازی: در صنعت خودروسازی، ورق کرکره‌ای گالوانیزه به عنوان ماده‌ای مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی برای بدنه خودروها استفاده می‌شود. این ورق بر روی قسمت‌هایی از خودروها که با خوردگی و زنگ زدگی مواجه هستند، مانند پنل‌های بدنه و سقف، قرار می‌گیرد.
 3. صنعت آب و فاضلاب: در صنعت آب و فاضلاب، ورق گالوانیزه کرکره‌ای برای ساخت صندوق‌های آب، لوله‌ها، مخازن ذخیره آب و سیستم‌های جریان آب استفاده می‌شود. این ورق به عنوان یک پوشش محافظ در محیط‌های مرطوب و آبی استفاده می‌شود.
 4. صنعت برق و الکترونیک: در برخی از بخش‌های صنعت برق و الکترونیک، از این ورق برای ساخت قطعات و لوازم جانبی استفاده می‌شود. این ورق به عنوان یک پوشش مقاوم در برابر خوردگی و حفاظت از قطعات برقی و الکترونیکی در مقابل عوامل محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. کاربردهای دیگر: این محصول در صنایع دیگری مانند صنعت کشاورزی (ساخت قطعات ماشین‌آلات کشاورزی و ساختمان‌های کشاورزی)، صنعت دریایی (تولید قایق‌ها و لوازم جانبی دریایی) و صنعت آشپزخانه (ساخت ظروف و وسایل آشپزخانه) نیز استفاده می‌شود.

مهم است بدانید که کاربردهای ورق کرکره ای گالوانیزه نو و دست دوم بسته به ویژگی‌های فنی آن مانند: ضخامت، کیفیت، ابعاد ورق و نیازهای خاص هر صنعت متفاوت است.

قیمت ورق کرکره‌ای امروز

مشاهده وزن و مشخصات ورق کرکره ای گالوانیزه

پیش از آن که به سراغ بررسی قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای برویم، بهتر است با مشخصات و ویژگی‌های این محصول آشنا شویم. همانطور که می دانید مشخصات، وزن و ابعاد ورق کرکره ای گالوانیزه بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. به همین دلیل ما در اینجا به ارائه ی جدولی برای وزن ورق کرکره ای گالوانیزه می پردازیم که در آن وزن هر ورق بر اساس عرض و طول آن به طور نسبی مشخص می شود.

- طول ورق 0.5 میل عرض ورق 0.5 میل وزن ورق 0.5 میل
1 1 متر 100 سانتی متر حدود 4 کیلوگرم
2 1 متر 125 سانتی متر حدود 5 کیلوگرم
3 2 متر 100 سانتی متر حدود 8 کیلوگرم
4 2 متر 125 سانتی متر حدود 10 کیلوگرم
5 3 متر 100 سانتی متر حدود 12 کیلوگرم
6 3 متر 125 سانتی متر حدود 15 کیلوگرم
7 4 متر 100 سانتی متر حدود 16 کیلوگرم
8 4 متر 125 سانتی متر حدود 20 کیلوگرم
9 5 متر 100 سانتی متر حدود 20 کیلوگرم
10 5 متر 125 سانتی متر حدود 25 کیلوگرم
11 6 متر 100 سانتی متر حدود 24 کیلوگرم
12 6 متر 125 سانتی متر حدود 30 کیلوگرم

فرمول محاسبه وزن ورق کرکره ای گالوانیزه

اگر قصد دارید تا خودتان وزن محصول را بر اساس ابعاد و مشخصات ورق کرکره ای گالوانیزه محاسبه کنید. ما در این بخش به ارائه ی یک فرمول برای شما می پردازیم. در این روش شما باید طول، عرض و ضخامت ورق کرکره ای گالوانیزه مورد نظر خود را به طور دقیق داشته باشید.

وزن ورق = طول * عرض * ضخامت * چگالی ورق

در این فرمول، طول و عرض ورق باید بر حسب متر مربع، ضخامت بر حسب میلی‌متر و چگالی بر حسب گرم بر سانتی‌متر مکعب وارد شود و وزن محصول بر اساس کیلوگرم محاسبه می‌شود.

چه فاکتورهایی بر قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای تاثیرگذار است؟

قیمت ورق کرکره ای گالوانیزه ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد که به طور کلی می‌توان آن‌ها را به چند دسته تقسیم کرد:

 1. قیمت مواد اولیه

با توجه به استفاده از مواد اولیه همچون فولاد و روی، قیمت این مواد می‌تواند بر قیمت محصول موردنظر تاثیرگذار باشد.

 1. ضخامت و اندازه ورق

هر چه ورق کرکره ای شما از ضخامت و ابعاد بالاتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.

 1. کیفیت گالوانیزه

نحوه تولید ورق کرکره ای گالوانیزه بر کیفیت آن تاثیرگذار است. هر چه کیفیت پوشش گالوانیزه روی ورق بالاتر باشد، قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای حاصل نیز بیشتر است.

 1. تولید کننده و نوع برند

کارخانه‌های مختلف، ورق‌های سینوسی یا کرکره ای را با روش‌ها و کیفیت‌های مختلفی تولید می‌کنند. به همین دلیل برند و کارخانه تولید کننده می‌تواند بر قیمت تمام شده محصول موردنظر تاثیرگذار باشد.

 1. نرخ تورم

قیمت این محصول نیز مانند تمام محصولات صنعتی با توجه به نرخ تورم افزایش می‌یابد.

 1. نوسانات نرخ ارز

با توجه به نوسانات قیمت ارز و تغییر قیمت فولاد در بازار جهانی، قیمت ورق کرکره ای گالوانیزه نیز به طور مداوم کاهش یا افزایش می‌یابد.

قیمت ورق موج دار گالوانیزه

در زیر به طور خلاصه به بیان این عوامل خواهیم پرداخت. همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، اولین عامل تاثیرگذار بر قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای، قیمت روز فولاد است. تغییر در قیمت متریال به کار رفته در تولید این محصول می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر روی قیمت نهایی ورق داشته باشد. قطر ورق، ضخامت آن و همچنین اندازه آن نیز می‌تواند بر قیمت ورق کرکره‌ای گالوانیزه تأثیرگذار باشند. به طور معمول ورق‌های با ضخامت بالاتر و قطر بزرگتر، قیمت بالاتری نیز دارند.

کیفیت پوشش گالوانیزه نیز از عوامل تعیین‌کننده قیمت ورق گالوانیزه است. پوشش گالوانیزه با کیفیت بالاتر هزینه بیشتری دارد. همچنین شرکت تولید کننده و برند محصول می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت آن داشته باشد.

نرخ تورم و نوسانات نرخ ارز بر قیمت بیشتر محصولات تولیدی کشور تاثیرگذار هستند و ورق کرکره‌ای گالوانیزه نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر گونه تغییر در این دو فاکتور مهم سبب تغییر در قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای می‌شود.

تفاوت قیمت ورق کرکره ای دست دوم و نو

قیمت ورق کرکره ای سینوسی با توجه به عوامل مختلفی مانند: وضعیت و شرایط ورق، کیفیت و نوع ورق متفاوت است. همین موضوع سبب تفاوت قیمت بین ورق‌های موج دار دست دوم و نو شده است.

ورق کرکره‌ای دست دوم ممکن است در حالتی باشد که قبلاً استفاده شده و دارای اثرات استفاده و خرابی‌هایی باشد. به همین دلیل، قیمت آن معمولاً پایین‌تر از ورق کرکره‌ای نو خواهد بود. همچنین ممکن است ورق در حالتی باشد که کیفیت آن نسبت به ورق کرکره‌ای نو کاهش یافته است. خرابی‌ها، ضربه‌ها و عمر مفید کمتر از عواملی هستند که می‌توانند تأثیرگذار باشند. بنابراین، قیمت ورق کرکره‌ای دست دوم ممکن است به دلیل این کاهش کیفیت، پایین‌تر باشد.

در هر صورت، در خرید ورق کرکره‌ای دست دوم، توجه به وضعیت و کیفیت ورق بسیار مهم است. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید، وضعیت کرکره را با دقت بررسی کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

خرید محصول بر اساس مشخصات ورق کرکره ای گالوانیزه

ما در این مقاله درباره ابعاد، قیمت، وزن، نوع، مشخصات ورق کرکره ای گالوانیزه نو و دست دوم اطلاعاتی را با شما به اشتراک گذاشتیم. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله به صفحه مربوط به قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای مراجعه کنید و پس از مشاهده قیمت ها برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی درباره خرید این محصول با کارشناسان ما در مهدفولاد تماس بگیرید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت