ورق گالوانیزه چیست؟

نویسنده: نویسنده مهدفولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

شاید شما هم تاکنون اسم ورق گالوانیزه به گوشتان خورده باشد و با خودتان فکر کرده باشید که ورق گالوانیزه چیست؟ کاربرد آن چیست و چه مزایایی دارد؟ ما در این مقاله از وبسایت مهدفولاد قصد داریم تا شما را با ورق گالوانیزه، کاربردها، ویژگی ها و مزایای آن آشنا کنیم. پس از آن شما می توانید برای اطلاع از قیمت و خرید ورق گالوانیزه به صفحه ی مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ورق گالوانیزه چیست؟ (آشنایی با ورق گالوانیزه)

ورق گالوانیزه در واقع نوعی ورق فولادی است که طی فرآیندهایی که روی آن صورت گرفته است، خاصیت ضدخوردگی و اکسیداسیون آن بهبود می یابد. فلز روی که بر روی ورق فولادی قرار گرفته است در مواجهه به رطوبت از اکسید شدن فولاد جلوگیری می کند. فرآیند گالوانیزاسیون به دو روش گرم و سرد صورت می گیرد.

در واقع می توان گفت که فرآیند گالوانیزاسیون برای برای محافظت از ورق در برابر رطوبت انجام می شود. این کار با استفاده از فلز روی انجام می شود. هر چه میزان تراکم و چسبندگی روی بیشتر باشد، ورق ما مقاومت بیشتری نسبت به اکسید شدن از خود نشان می دهد.

مزایای ورق گالوانیزه

بدون شک همانطور که پیش از این نیز گفته شد، یکی از مهم ترین مزایای ورق گالوانیزه مقاومت بالا در برابر رطوبت و خورندگی می باشد. اما این نوع ورق فولادی سرد مزایای دیگری نیز دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه نگهداری و تعمیر مناسب؛
 2. تشخیص راحت سالم بودن ورق؛
 3. قیمت مقرون به صرفه نسبت به ورق های استیل مقاوم؛
 4. طول عمر و دوام بالا.

کاربرد ورق گالوانیزه

ورق های گالوانیزه از کاربردی ترین ورق های فولادی موجود در صنعت می باشد که در صنایع و مشاغل متعددی مورد استفاده قرار می گیرند و در هر صنعتی رد پایی از آن ها وجود دارد. برخی از کاربردهای ورق گالوانیزه در ادامه این مطلب آورده شده است. شما می توانید برای خرید این ورق ها و یا کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی جهت کاربرد موردنظر خود، با کارشناسان ما در مهدفولاد تماس بگیرید.

از جمله کاربردهای ورق گالوانیزه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ساخت مبلمان و وسایل فلزی خانگی مانند کمد، میز، صندلی، کابینت و ... ؛
 • استفاده در وان ها و مخازن ذخیره آب؛
 • ساخت و تولید ماشین لباسشویی و درهای حمام؛
 • استفاده در صنعت خودروسازی و تولید بنده خودرو، فیلترهای هوا، مخازن سوخت و لوله های خروجی؛
 • استفاده در ادوات کشاورزی همچون سم پاش ها؛
 • ساخت سیلوهای نگهداری؛
 • استفاده در مصارف ساختمانی و ساخت و ساز سقف ها، دیوارهای جانبی، پانل ها، پارتیشن ها و غیره؛
 • استفاده برای ساخت نرده ها و درهای کرکره ای؛
 • تولید وسایل برقی همچون کولر گازی، یخچال فریزر و تابلوهای الکتریکی؛
 • استفاده در لوله کشی ها و تابلوها و علائم جاده ای.

چگونه ورق گالوانیزه را خریداری کنیم؟

اکنون که با ورق گالوانیزه و کاربردها و مزایای آن آشنا شدید، می توانید در صورت نیاز به خرید این محصول به صفحه ی مربوط به آن در سایت مهدفولاد مراجعه کنید و پس از مشاهده ی قیمت ورق گالوانیزه برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمایی، مشاوره رایگان و یا خرید آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت