لوله داربست چیست؟

نویسنده: نویسنده مهدفولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

شاید شما هم با این سوال روبرو شده باشید که لوله داربست چیست؟ این لوله برای چه کاربردهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟ لوله داربستی در صنایع و سازه های صنعتی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله یک لوله فلزی بزرگ است و با سایر لوله های صنعتی کمی متفاوت تر است؛ زیرا این لوله برای انتقال ماده استفاده نمی شود و کاربرد آن بیشتر در زمینه ی نگهداری سازه و ساختمان است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با لوله داربست و کاربرد آن آشنا کنیم. شما می توانید برای خرید و اطلاع از قیمت لوله داربستی به صفحه مربوط به فروش این محصول در سایت مهدفولاد مراجعه کنید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمایی و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید. اما بهتر است پیش از آن به سوال لوله داربست چیست پاسخ دهیم.

لوله داربستی چیست؟

دسترسی کارگران و مهندسین به نقاط مختلف ساختمان نیازمند سازه هایی محکم است. این سازه ها داربست نام دارند. داربست ها به کارگران کمک می کنند تا در هنگام کار بر روی ساختمان به نقاط مختلف آن دسترسی داشته باشند.  این داربست ها از لوله های داربستی تشکیل شده اند و به وسیله ی بست هایی به یکدیگر متصل شده اند.

لوله داربستی در واقع یک لوله فلزی است که در دو نوع سبک و سنگین و نیز با استفاده از آلیاژهای مختلف در کارخانه ها تولید و ساخته می شوند. لوله های داربستی در دو نوع درز دار و بدون درز وجود دارند. نوع بدون درز این لوله ها از مقاومت بیشتری نسبت به نوع درز دار آن برخوردار است.

در ادامه پاسخ به سوال "لوله داربست چیست" باید بدانید که بخشی از حفظ امنیت جان کارگران به این وسیله مربوط می شود و به همین دلیل باید همواره از لوله هایی با کیفیت و مقاوم برای ساخت داربست استفاده نمود. داربست ها از اتصال لوله داربستی به وسیله ی بست های دو پیچ، چهار پیچ، آهنگیر و ... تشکیل می شوند.

کاربرد لوله داربست چیست؟

لوله ی داربستی در موارد متعددی مورد استفاده قرارمی گیرد و به عنوان یکی از مهم ترین ابزار و وسایل برای ساخت و ساز کاربرد دارد. امنیت و استحکام داربست بسیار مهم است و همین موضوع نشان دهنده ی اهمیت خرید لوله داربستی باکیفیت می باشد.

از جمله کاربردهای مهم لوله داربست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ساخت و نگهداری از انواع پروژه های عمرانی و ساختمان سازی؛
  2. استفاده به عنوان تکیه گاه برای افراد و کارگران مشغول به کار؛
  3. ساخت سازه مقاوم و مستحکم؛
  4. استفاده در برج های دیده بانی و غرفه های نمایشگاه ها و سالن ها.

چه عواملی بر قیمت لوله داربست تاثیرگذار است؟

بدون شک لوله های داربست موجود در بازار با توجه به عوامل مختلفی دارای قیمت ها و هزینه های مختلفی هستند و این موضوع به عوامل متعددی وابسته است. اما به نظر شما چه عاملی می تواند بر قیمت لوله داربستی تاثیرگذار باشد؟ از جمله عوامل تاثیرگذار بر این موضوع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جنس لوله داربستی؛
  • سایر لوله داربست؛
  • وزن لوله داربستی؛
  • ضخامت لوله داربست.

خرید انواع لوله داربست از مهدفولاد

ما در این مقاله با لوله داربستی آشنا شدیم و به سوال لوله داربست چیست پاسخ دادیم. همچنین کاربردهای لوله ها داربستی در ساخت و سازها را نیز بررسی نمودیم. اکنون وقت آن است تا به سراغ خرید لوله داربست برویم و مشاهده قیمت این محصول در صفحه مربوط به این لوله ها در سایت مهدفولاد برویم. شما می توانید برای برخورداری از مشاوره رایگان و راهنمایی جهت خرید این محصول و کاربرد آن با کارشناسان ما در مهدفولاد تماس بگیرید.

قیمت روز لوله داربست

مشاهده قیمت

سوالات متداول

چه عواملی بر قیمت لوله اثر گذار است؟

عواملی مانند ضخامت، ابعاد، ورن و جنس از مهم‌ترین موارد اثر گذار بر قیمت لوله هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مهد فولاد از به‌روزترین قیمت لوله اطلاع پیدا کنید.

چطور از کیفیت لوله‌ای که می‌خواهم بخرم، اطمینان پیدا کنم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت و خواندن مشخصات فنی و گواهی محصول یا مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره مهدفولاد از کیفیت لوله مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه می‌توان از وزن لوله مورد نیاز خود مطلع شد؟

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت مهدفولاد و استفاده از جدول محاسبه وزن، از حجم و وزن لوله مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.