وزن لوله داربستی 6 متری

نویسنده: نویسنده مهدفولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

وزن لوله داربستی 6 متری لوله داربست یکی از انواع لوله‌های صنعتی پرکابرد در ساختمان‌سازی است که به طور معمول در طول 6 متر تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله قصد داریم تا به ارائه اطلاعاتی پیرامون وزن لوله داربستی 6 متری برای شما بپردازیم. وزن این لوله‌های 6 متری در قیمت آن‌ها تاثیرگذار است و به همین دلیل می‌تواند از عوامل قابل توجه در هنگام خرید لوله داربستی شناخته شود. شما می‌توانید پس از مطالعه این مقاله برای مشاهده لیست قیمت و خرید این محصول از طریق سایت مهدفولاد اقدام کنید و در صورت نیاز با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

لوله داربستی چیست؟

لوله داربست (Scaffolding) نوعی لوله درزدار است که در صنعت ساخت‌وساز و برای دسترسی در ارتفاعات ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله‌ها می‌توانند از جنس فولاد و آلومینیوم باشند. لوله‌های داربست آلومینیومی وزن کمتری نسبت به لوله‌های فولادی دارند و علاوه بر آن تحمل وزن آن‌ها نیز کم‌تر است. کاربرد لوله‌های داربست فولادی در ساختمان‌سازی نسبت به نوع آلومینیومی این محصول رایج‌تر است. لوله‌های داربست 6 متری با نام لوله 5 نیز در بازار شناخته می‌شوند. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این لوله‌ها به مقاله "لوله داربست چیست؟" در سایت ما مراجعه کنید.

جدول وزن لوله داربستی 6 متری

لوله‌های داربستی 6 متری به طور معمول دارای قطر 48 میلی‌متری هستند، اما می‌توانند ضخامت‌های مختلفی داشته باشند. لوله‌های داربستی به طور معمول در ضخامت‌های 2، 2.5 و 3 میلی‌متری تولید می‌شوند و بر این اساس می‌توانند دارای وزن‌های متفاوتی باشند. جدول وزن لوله داربستی 6 متری براساس این ضخامت‌ها به شرح زیر است.
- ضخامت لوله داربستی وزن لوله داربستی
1 2 میلی‌متر 13.8 کیلوگرم
2 2.5 میلی‌متر 17 کیلوگرم
3 3 میلی‌متر 26 کیلوگرم
  جدول وزن لوله داربستی 6 متری  

فرمول محاسبه وزن لوله داربستی 6 متری

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، لوله داربست یکی از ملزومات مهم در ساختمان‌سازی است که سبب دسترسی راحت‌تر به نقاط مرتفع ساختمانی می‌شود. لوله‌های داربستی دارای ضخامت‌ها و قطرهای متفاوتی هستند. وزن لوله داربست در قیمت تمام شده آن تاثیرگذار است. به همین دلیل ما در این بخش به ارائه فرمولی برای محاسبه وزن لوله داربستی 6 متری می‌پردازیم.

وزن لوله داربست 6 متری = قطر خارجی لوله بر حسب میلی‌متر * 147 * ضخامت لوله بر حسب میلی‌متر تقسیم بر 1000

شما می‌توانید با جایگذاری قطر لوله و ضخامت آن بر حسب میلی‌متر در فرمول بالا، وزن لوله 6 متری را محاسبه کنید.

قیمت لوله داربستی 6 متری

به طور کلی قیمت لوله‌های مانیسمان به عوامل متعددی وابسته است و به همین دلیل قیمت این محصول به صورت روزانه در حال نوسان است. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول می‌توان به مواردی همچون جنس لوله داربستی، ضخامت و طول لوله داربستی، نوع لوله داربستی، وزن نهایی لوله داربستی، رنگ و برند لوله، میزان عرضه و تقاضا در بازار جهانی، هزینه‌های حمل‌ونقل، قیمت دلار، قیمت روز فولاد و غیره اشاره کرد. با توجه به موارد گفته شد، شما می‌توانید قیمت لوله داربستی را به صورت لحظه به لحظه در سایت مهدفولاد مشاهده کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به ارائه وزن لوله داربستی 6 متری برای شما پرداختیم. دانستیم که این لوله‌ها در قطرها و ضخامت‌های متفاوتی تولید می‌شوند و هر لوله با توجه به این عوامل می‌تواند دارای وزن متفاوتی باشد. همچنین در این مقاله یک فرمول برای محاسبه وزن دقیق این لوله‌ها ارائه دادیم. اکنون شما می‌توانید پس از محاسبه وزن لوله 5 موردنظر به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید و این محصول را با قیمتی مناسب و کیفیتی بی‌نظیر از شرکت مهدفولاد خریداری کنید.

قیمت روز لوله داربست

مشاهده قیمت

سوالات متداول

چه عواملی بر قیمت لوله اثر گذار است؟

عواملی مانند ضخامت، ابعاد، ورن و جنس از مهم‌ترین موارد اثر گذار بر قیمت لوله هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مهد فولاد از به‌روزترین قیمت لوله اطلاع پیدا کنید.

چطور از کیفیت لوله‌ای که می‌خواهم بخرم، اطمینان پیدا کنم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت و خواندن مشخصات فنی و گواهی محصول یا مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره مهدفولاد از کیفیت لوله مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه می‌توان از وزن لوله مورد نیاز خود مطلع شد؟

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت مهدفولاد و استفاده از جدول محاسبه وزن، از حجم و وزن لوله مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.