مهد فولاد

پروفیل گالوانیزه چیست؟

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

کاربرد پروفیل گالوانیزه چیست

اگر شما هم کمی در حوزه ی آهن آلات و فولاد  اطلاعات داشته باشید، احتمالا تا کنون نام پروفیل گالوانیزه به گوشتان خورده است. ما در این مقاله قصد داریم به پاسخ سوال پروفیل گالوانیزه چیست بپردازیم و انواع پروفیل گالوانیزه و کابردهای آن را بررسی نماییم. شما می توانید در پایان این مقاله برای اطلاع از قیمت انواع پروفیل و خرید این محصول با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید.

پروفیل گالوانیزه چیست؟ (آشنایی با پروفیل گالوانیزه)

پروفیل در واقع در صنعت ساختمان سازی به تجهیزاتی اطلاق می شود که برای ساخت پنجره ها، در ها، لوله و نمای ساختمان ها از آن ها استفاده می شود. پروفیل ها در دو نوع باز و بسته وجود دارند.

پروفیل های باز دارای ابعاد و ضخامت های متفاوتی می باشند. از پروفیل های باز در ساخت تسمه، میلگرد، نبشی، هاش، ناودانی، تیرآهن و غیره استفاده می شود. همچنین از پروفیل های بسته در تولید و ساخت لوله، پروفیل درب و پنجره، پروفیل پی وی سی، پروفیل کرکره برقی و قوطی استفاده می شود.

پروفیل های گالوانیزه (galvanized profile) در واقع پروفیل هایی هستند که با روش گالوانیزاسیون با یک پوشش از فلز روی احاطه شده اند. این کار سبب افزایش مقاومت پروفیل در برابر زنگ زدگی و خوردگی می شود.

کاربرد پروفیل گالوانیزه چیست؟

محصولات فولادی و آهنی در محیط های بیرونی که دارای رطوبت می باشند به سرعت دچار زنگ زدگی می شوند و با گذشت زمان استحکام و توانایی خود را از دست می دهند. به همین دلیل استفاده از پروفیل هایی که بتوانند تا مدت زمان بیشتری در برابر زنگ زدگی مراقبت کنند می تواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد.

در این شرایط استفاده از پروفیل گالوانیزه می تواند بسیار به صرفه و مناسب باشد. به طور مثال از این نوع پروفیل در فضاهای باز همچون پارکینگ های عمومی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر آن به دلیل پایین بودن میزان مقاومت پروفیل های معمولی، با گذشت سال ها و استفاده از این پروفیل ها در قالب درب ها و پنجره ها، ممکن است این قالب ها دچار تغییر شکل و تغییر فرم بشوند. به همین دلیل استفاده از پروفیل گالوانیزه به عنوان تقویت کننده مقاومت قاب درب ها و پنجره ها استفاده می شود.

پروفیل گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد؟

آشنایی با انواع پروفیل گالوانیزه

اکنون که به سوال پروفیل گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد پاسخ دادیم، وقت آن است تا به سراغ انواع پروفیل های گالوانیزه برویم. این پروفیل ها به وسیله ی ماشین آلات تمام اتوماتیک ساخته می شوند و از انواع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پروفیل گالوانیزه F47؛
  2. پروفیل گالوانیزه UH36؛
  3. پروفیل گالوانیزه U70؛
  4. پروفیل گالوانیزه C50؛
  5. پروفیل گالوانیزه C100؛
  6. پروفیل گالوانیزه L25؛
  7. پروفیل گالوانیزه U48؛
  8. پروفیل گالوانیزه U100؛
  9. پروفیل گالوانیزه C70.

هر یک از پروفیل های گالوانیزه بالا با توجه به ویژگی های آنها در کاربردهای متفاوتی استفاده می شوند. به طور مثال از پروفیل گالوانیزه F47 در سقف های کاذب و کناف ها و از پروفیل گالوانیزه U70 در کف ساختمان ها، سقف و دیوارها استفاده می شود.

خرید پروفیل گالوانیزه

ما در این مقاله به ارائه ی اطلاعاتی درباره انواع پروفیل گالوانیزه پرداختیم و به سوال پروفیل گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد پاسخ دادیم. دانستیم که پروفیل گالوانیزه در واقع نوعی از پروفیل است که در طی فرآیند گالوانیزاسیون با پوششی از روی در بر گرفته شده است. شما می توانید برای خرید پروفیل گالوانیزه و اطلاع از قیمت پروفیل گالوانیزه با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز پروفیل

مشاهده قیمت
سوالات متداول

چگونه می‌توان نمودار تغییرات قیمت پروفیل را مشاهده کرد؟

شما می‌توانید نمودار تغییرات قیمت این محصول را داخل لیست ارائه شده در سایت، کنار قیمت هر محصول مشاهده کنید.

وزن پروفیل چگونه محاسبه می‌شود؟

وزن پروفیل براساس طول شاخه، ضخامت و ابعاد آن محاسبه می‌شود. شما می‌توانید از طریق پنل محاسبه وزن در سمت راست این صفحه، وزن پروفیل مدنظر خود را محاسبه کنید.

چگونه می‌توانم از به‌روزترین قیمت پروفیل آهن مطلع شوم؟

شما می‌توانید به‌روزترین قیمت پروفیل آهن را در لیست قیمت سایت مهدفولاد مشاهده کنید. همچنین می‌توانید در سریع‌ترین زمان، قیمت روز انواع پروفیل را از کارشناس مجرب ما استعلام کنید: 62999080-021 داخل 400