مهد فولاد

مدل های سقف شیروانی ساده

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

مدل های سقف شیروانی ساده

سقف شیروانی یکی از سقف‌های محبوب خانه‌ها و ویلاها به ویژه در شمال کشور است. این سقف‌ها می‌توانند سبب افزایش زیبایی و چشم‌نوازی خانه‌ها شده و خانه یا ویلای شما را از سایر ویلاها متمایز کند. مدل های سقف شیروانی ساده دارای زیبایی دو چندان هستند و می‌توانند به انتخاب مناسبی برای سقف خانه شما تبدیل شوند. به همین دلیل ما در این مقاله به ارائه مدل های سقف شیروانی ساده، انواع سقف شیروانی ویلا، سقف شیروانی دو شیب بالکن و ایوان لاکچری و ارزان قیمت برای شما می‌پردازیم.

شما می‌توانید پس از مطالعه این مقاله و انتخاب سقف شیروانی موردنظر خود برای خرید ورق شیروانی و خرید ورق رنگی در انواع مختلف و با تنوع رنگی بالا به صفحه مربوط به این محصول در سایت مهدفولاد مراجعه کنید.

انواع مدل های سقف شیروانی ساده و زیبا

سقف‌های شیروانی در مدل‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند و بر روی سقف خانه‌ها و ویلاها نصب و اجرا می‌شوند که در ادامه به شرح مدل‌های مختلف آن می‌پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مدل‌های سقف شیروانی انواع آن
یک طرفه یا تک شیب -
دو طرفه یا هشتی

ساده، فرانسوی و شاه نشین

چهار طرفه یا چهار شیب متقارن و نامتقارن
چند شیب یا چند وجهی -
 1. مدل‌های سقف شیروانی یک طرفه یا تک شیب

شاید در گذشته کمتر با سقف‌های شیروانی یک طرفه روبرو می‌شدیم؛ اما امروزه با گسترش معماری مدرن این سقف‌ها به یکی از محبوب‌ترین انواع سقف‌های شیروانی در ایران تبدیل شده‌اند. البته استفاده از این نوع سقف‌ها در شهرهایی که وزش باد به صورت شدید وجود دارد توصیه نمی‌شود.

این مدل از مدل های سقف شیروانی ساده به راحتی نصب می‌شود و برای نصب آن نیاز به مصالح کمتری وجود دارد. این سقف‌ها با انواع متریال‌های موجود قابل پیاده‌سازی هستند.

 1. مدل‌های سقف شیروانی هشتی یا دو شیب

سقف دو طرفه یا دو شیب به نوعی از سقف شیروانی ساده گفته می‌شود که به صورت هشتی بر بالای سقف خانه‌ها قرار دارد. برای ساخت و تولید این نوع سقف‌ها می‌توان از تمامی متریال‌های ورق رنگی موجود در بازار استفاده کرد. این مدل از مدل‌های سقف شیروانی ساده در سه طرح مختلف قابل اجرا است.

مدل های مختلف سقف شیروانی دو شیب ساده

  • سقف شیروانی دو شیب ساده

سقف شیروانی دو شیب ساده، یک نوع سقف ساختمانی است که شامل دو بخش شیروانی است که هر یک با شیب معکوس به سمت مرکز ساختمان قرار دارند. این ساختمان به دلیل سادگی طراحی و اجرا، هزینه کمتر نسبت به سایر ساختمان‌های شیروانی دارد و در نتیجه بسیار محبوب است.
برای ساخت سقف شیروانی دو شیب ساده، ابتدا باید نوعی سازه اصلی، مانند بام، به عنوان پشتیبانی برای سقف ساخته شود. سپس دو بخش شیروانی به صورت متقارن به هر دو طرف بام قرار می‌گیرند.
سقف شیروانی دو شیب ساده در انواع مختلفی از جمله سقف های معمولی خانه‌ها، ساختمان‌های صنعتی و همچنین ساختمان‌های کوچک مانند ایستگاه‌های سوخت، پارکینگ‌ها و غیره استفاده می‌شود.

  • سقف شیروانی دو شیب فرانسوی

سقف شیروانی دو شیب فرانسوی به عنوان یکی از سبک‌های طراحی داخلی مدرن شناخته می‌شود و معمولاً برای ساختمان‌های با سقف بلند استفاده می‌شود. این سبک شامل دو شیروانی با زاویه یکسان است که یکی از شیب‌ها از نقطه ارتفاع بالاتری از وسط سقف نسبت به شیب سمت دیگر شروع می‌شود. این اختلاف ارتفاع به طور معمول در حدود 50 سانت تا 1 متر است و به ایجاد نورگیر و هواکش در سقف شیروانی کمک می‌کند.

  • سقف شیروانی دو شیب شاه نشین

سقف شیروانی دو شیب شاه نشین نوع دیگری از سقف شیروانی محبوب و زیبا است که در آن در ابتدا 2 شیروانی با زاویه یکسان از مرکز ساختمان در دو طرف قرار می‌گیرند؛ اما این شیروانی‌ها تمام سقف ساختمان را پوشش نمی‌دهند. بلکه در بخش دوم دو شیروانی دیگر با زاویه مشابه با فاصله‌ای مشخص از دو شیروانی ابتدایی قرار می‌گیرند و اتصالی بین دو بخش مختلف یک شیب وجود ندارد.

انواع مدل های سقف شیروانی ساده و زیبا

 1. مدل‌های سقف شیروانی چهار طرفه یا چهار شیب

این نوع سقف یکی از قدیمی‌ترین و بهترین مدل های سقف شیروانی ساده است که اجرای آن سبب جلوگیری از هدر رفت مقدار مصرف ورق شیروانی می‌شود. اجرای این مدل سقف شیروانی نیز با تمامی متریال‌های موجود امکان‌پذیر است. این مدل سقف جلوه‌ای زیبا به چهار طرف ساختمان می‌دهد و سبب می‌شود تا برف و باران به طور یکسان در چهار طرف ساختمان تقسیم شود. همچنین استفاده از این مدل در مکان‌هایی که میزان وزش باد زیاد است توصیه می‌شود.

سقف شیروانی چهار شیب در دو طرح زیر قابل اجرا است.

  • سقف شیروانی چهار شیب متقارن
  • سقف شیروانی چهار شیب نامتقارن
 1. مدل‌های سقف شیروانی چند شیب یا چند وجهی

نوع دیگری از مدل‌های سقف شیروانی، مدل‌های چند شیب یا چند وجهی است. از جمله طرح‌های این مدل می‌توان به سقف‌های طبقاتی، شکسته، گرد، گنبدی، قوسی و غیره اشاره کرد. این مدل‌ها نیز به تازگی جایگاه خود را در معماری مدرن داخلی پیدا کرده‌اند و طرفداران زیادی در بین طراحان و معماران دارند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدل های سقف شیروانی ساده تک شیب، دو شیب، چهار شیب و چند وجهی پرداختیم و شما را با انواع مختلف این سقف‌های شیروانی مدرن و محبوب آشنا کردیم. اکنون شما می‌توانید برای مشاهده قیمت ورق شیروانی رنگی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید و سپس برای خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در این باره با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید برای مشاهده قیمت لوله مانیسمان رده 40، قیمت لوله داربستی، قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای، قیمت ورق روغنی و قیمت ورق گالوانیزه تاراز از طریق سایت ما اقدام کنید و سوالات و نظرات خود را در پایان این مقاله برای ما کامنت کنید.

منبع: livehome3d.com

قیمت روز ورق شیروانی

مشاهده قیمت