هر متر ورق شیروانی چند کیلو است؟

نویسنده: نویسنده مهدفولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

هر متر ورق شیروانی چند کیلو است؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که هر متر ورق شیروانی چند کیلو است و وزن هر ورق شیروانی چقدر است؟ این موضوع به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و ابعاد ورق شیروانی وابسته است و بدون در نظر گرفتن این موارد نمی توان وزن ورق های شیروانی را محاسبه نمود. ما در این مقاله به ارائه ی اطلاعاتی درباره ی وزن ورق های شیروانی موجود در بازار می پردازیم و سپس فرمولی را جهت محاسبه وزن و پاسخ به سوال هر متر ورق شیروانی چند کیلو است به شما ارائه می کنیم. پس تا پایان این مقاله از سایت مهدفولاد با ما همراه باشید.

وزن هر متر ورق شیروانی چند کیلو است؟

تولید ورق شیروانی در ابعاد مختلف به طور معمول توسط مشتری سفارش داده می شود. به همین دلیل در بسیاری از موارد ابعاد ورق شیروانی تولید شده در جداول وزنی این محصول وجود ندارد و مشتریان یا کارخانه ها باید وزن ورق شیروانی را به صورت دستی و توسط فرمول های موجود محاسبه کنند. برای محاسبه وزن ورق شیروانی شما باید ابعاد این محصول از جمله طول، عرض، ضخامت و همینطور چگالی محصول را داشته باشید. چگالی آهن 7.85 است و شما می توانید برای راحتی در محاسبات خود از عدد 8 استفاده کنید. شما می توانید برای دریافت پاسخ هر متر ورق شیروانی چند کیلو است، مشخصات ورق موردنظر خود را در فرمول زیر جایگذاری کنید.

وزن ورق شیروانی (کیلوگرم) = طول ورق (متر) * عرض ورق (متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * 7.85

عرض محصولات ورق شیروانی موجود در بازار به طور معمول 100 یا 125 سانتی متر و طول آن ها در حدود 2، 3، 4، 5 و 6 متر می باشد. همچنین ضخامت این ورق های شیروانی می تواند بین 0.3 تا 1 میلی متر باشد. اما همانطور که گفته شد، بیشتر کارخانه ها تولید محصول ورق شیروانی را بر اساس ابعاد خواسته شده توسط مشتری انجام می دهند.

عوامل موثر بر وزن ورق شیروانی

وزن هر متر ورق شیروانی ورق های شیروانی در انواع مختلفی در بازار تولید و عرضه می شوند. از انواع ورق های شیروانی که برای سقف خانه ها، ویلاها، سوله ها و غیره استفاده می شود می توان به ورق های فولادی گالوانیزه، ورق های رنگ شده پلی استر و ورق های PVC با پوشش پلاستیکی اشاره کرد. این موضوع در میزان وزن ورق تاثیرگذار است؛ زیرا متریال به کار رفته در این ورق ها با یکدیگر متفاوت است. همانطور که گفته شد، علاوه بر نوع ورق، ابعاد ورق نیز می توانند بر وزن این محصول اثرگذار باشند.

استعلام وزن و قیمت ورق شیروانی در مهدفولاد

ما در این مقاله به ارائه ی اطلاعاتی پیرامون وزن ورق شیروانی و عوامل تاثیرگذار در آن پرداختیم و به سوال شما پیرامون هر متر ورق شیروانی چند کیلو است؟ پاسخ دادیم. اگر قصد خرید ورق شیروانی را دارید و می خواهید پیش از آن از وزن دقیق این ورق ها و یا قیمت آن ها اطمینان حاصل کنید، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد کیان تماس بگیرید. شما می توانید با کیفیت ترین محصولات ورق شیروانی موجود در بازار را با نازل ترین قیمت از ما خریداری کنید.

قیمت روز ورق شیروانی

مشاهده قیمت