مهد فولاد

چگونه سقف شیروانی بسازیم؟

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

چگونه سقف شیروانی بسازیم؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه سقف شیروانی بسازیم و نحوه اجرا و نصب این سقف ها چگونه است؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به این سوال پاسخ داده و شما را با شیوه نصب و اجرای این سقف ها و آموزش نصب سقف شیروانی فلزی به صورت صفر تا صد آشنا کنیم. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله برای اطلاع از قیمت ورق شیروانی به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید و ورق شیروانی موردنظر خود را برای سقف خانه و ویلاها از طریق شرکت مهدفولاد خریداری کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان متخصص ما تماس بگیرید.

سقف شیروانی چیست و چرا از آن استفاده می‌شود؟

سقف شیروانی (gable roof) نوعی سقف شیب‌دار است که می‌تواند از متریال‌های مختلفی از جمله فولاد و پلاستیک ساخته شود. سقف شیروانی به عنوان سقف ساختمان‌ها و بسیاری از خانه‌ها به ویژه در مناطق پرباران استفاده می‌شود.

از مزایای استفاده از سقف شیروانی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. زیبایی و ظرافت بیشتر در طراحی داخلی ساختمان
  2. کاهش میزان گرما و سرمای ورودی به داخل ساختمان
  3. کاهش میزان هزینه‌های ساخت و ساز به دلیل استفاده از مصالح کمتر
  4. افزایش مقاومت ساختمان در برابر زلزله

در کل، سقف شیروانی از دید طراحی و زیبایی، مزایای بسیاری دارد و همچنین باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان می‌شود.

آموزش نصب و ساخت سقف شیروانی فلزی برای خانه ها

اگر به دنبال پاسخ سوال "چگونه سقف شیروانی بسازیم؟" هستید، ما در اینجا به این سوال شما پاسخ خواهیم داد. اجرا و نصب ورق شیروانی بر روی سقف به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد و به همین دلیل شما باید پیش از شروع این کار به طور دقیق با تمامی مراحل آن آشنا شوید. این کار در 5 مرحله انجام می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم.

  • طراحی سقف

قبل از هر چیز، طرح سقف شیروانی فلزی خود را تهیه کنید و تمام جزئیات را مشخص کنید. این طرح باید شامل تعداد و اندازه برگ‌ها، طول و عرض شیروانی‌ها، مواد استفاده شده و سایر جزئیات مربوط به ساختار باشد. شما می‌توانید از یک مهندس معماری یا یک مهندس ساخت و ساز برای این کار کمک بگیرید.طراحی سقف شیروانی فلزی برای خانه‌ها باید با توجه به نیازها و استانداردهای معماری صورت بگیرد.

  • برش ورق شیروانی

اولین مرحله اجرای ورق شیروانی بر روی سقف، برش طولی ورق می باشد. این ورق ها به طور معمول در طول 9.8 متر برش داده می شوند و برای این کار از دستگاه هایی همچون اره گرد بر، قیچی مخصوص و دستگاه فرز استفاده می شود. برش ورق با قیچی ایمن تر از دو روش دیگر است، اما سرعت پایینی دارد و برش با دستگاه فرز با سرعت بالایی انجام می شود.

آموزش نصب و ساخت سقف شیروانی برای خانه ها

  • ایجاد سوراخ بر روی لبه های ورق

در این مرحله با استفاده از مته سوراخ هایی بر روی لبه ورق شیروانی ایجاد می شود. سر مته باید حدود 5 میلی متر باشد و سوراخ ایجاد شده از لبه ورق بین 15 تا 20 میلی متر فاصله داشته باشد.

  • قراردادن ورق بر روی خرپاها

پس از ایجاد سوراخ بر روی ورق ها، باید ورق های شیروانی را به صورت افقی بر روی خرپاها (truss) یا شاهتیرها قرار داده و آن ها را به آرامی نصب کنید. پس از قرار دادن ورق بر روی خرپاها، انتهای ورق باید با نوار چوب یا پلاستیک بشه شود تا مانع از نفوذ باد و باران به زیر ورق شود.

  • پیچ کاری ورق ها

پس از قرار دادن ورق ها بر روی شاهتیرها، باید آن ها را به وسیله پیچ محکم کرد. پیچ های استفاده شده در این روش باید در ابعاد 5.2*10 سانتی متری باشند. سایر ورق ها باید به اندازه ی 5.5 سانتی متر بر روی ورق قرار گرفته و نصب شوند.

  • قرار دادن کلاهک روی سقف

پس از نصب ورق شیروانی در یک طرف سقف، باید نصب بر سمت دیگر ورق انجام شود. پس از نصب ورق بر طرف دیگر سقف، باید کلاهکی بر روی محل اتصال دو طرف سقف قرار بگیرد تا از نفوذ آب باران به داخل ورق جلوگیری شود.

آموزش نصب سقف شیروانی فلزی

قیمت سقف شیروانی چگونه است؟

قیمت سقف شیروانی بستگی به عوامل متعددی از جمله نوع مصالح استفاده شده، اندازه و شکل سقف، نوع طراحی و نصب و ... بستگی دارد.
سقف شیروانی می‌تواند از مصالح مختلفی مانند فولاد، چوب، تیرچه، آجر، گچ بر، پلاستر و... ساخته شود. هر کدام از این مصالح هزینه‌های متفاوتی دارند که باید در محاسبه قیمت سقف شیروانی مد نظر قرار بگیرد. همچنین سقف شیروانی می‌تواند به اندازه‌ها و شکل‌های مختلف ساخته شود. با افزایش اندازه و پیچیدگی شکل سقف، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت این ورق‌های شیروانی با کارشناسان ما در مهدفولاد تماس بگیرید و یا به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به ارائه اطلاعاتی پیرامون چگونگی نصب و اجرای ورق شیروانی بر روی سقف پرداختیم و به سوال "چگونه سقف شیروانی بسازیم؟" پاسخ دادیم. انجام این کار در 5 مرحله انجام می دهد و نیازمند دقت بالایی می باشد. شما می توانید اکنون و پس از مطالعه این مقاله برای مشاهده قیمت و یا خرید ورق شیروانی به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید و نیز در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مهدفولاد کیان تماس باشید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز ورق شیروانی

مشاهده قیمت