وزن هر شاخه لوله داربست

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

وزن هر شاخه لوله داربست

وزن لوله داربستیلوله داربستی یا لوله صنعتی از دسته لوله‌هایی است که از آن در صنعت ساختمان‌سازی استفاده می‌کنند. لوله داربستی با متصل شدن به لوله‌های همسان خود امکان دسترسی به ارتفاعات بلند را فراهم می‌کند که هر یک از لوله‌های داربستی با توجه به ضخامت و طولی که دارند، دارای وزن کم یا زیاد هستند. ما در این مقاله برای محاسبه وزن هر شاخه لوله داربست از جمله وزن لوله 3 متری و 6 متری فرمولی را ارائه داده‌ایم. شما می‌توانید از طریق سایت مهد فولاد از قیمت این محصول مطلع شوید و به خرید آن بپردازید.

آشنایی با لوله داربست

بدون شک شما هم تاکنون سازه‌های داربستی را در خیابان‌ها و ساختمان‌های در حال احداث دیده‌اید. داربست‌ها سازه‌هایی هستند که برای دسترسی کارگران و مهندسان ساختمان به نقاط مرتفع ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین اجزای ساخت داربست، لوله داربست است که در ابعاد مختلفی تولید شده و به صورت شاخه‌ای به فروش می‌رسد. وزن هر شاخه لوله داربست با توجه به ابعاد آن متفاوت است و می‌توان استحکام بیشتر یا کمتری را برای سازه داربستی رقم بزند.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره لوله داربست و ویژگی‌‌های آن کسب کنید، به مقاله "لوله داربست چیست؟" در سایت ما مراجعه کنید!

عوامل موثر بر وزن لوله داربست

یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله داربست (scaffolding pipe)، وزن لوله داربست است. چرا که عوامل موثر بر قیمت لوله داربست متعدد بوده که به صورت مستقیم روی قیمت آن نیز تاثیر می‌گذارند. از جمله فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لوله داربستی می توان به مواردی از جمله ضخامت لوله، قطر و طول لوله داربست اشاره کرد.

همانطور که گفتیم لوله داربست با ضخامت و وزن‌های مختلفی به تولید می‌رسد که از جمله پرکاربردترین انواع لوله‌های داربستی، لوله داربست ۱۷ کیلویی و ۱۴ کیلویی است که از آن‌ها بیشتر برای داربست‌بندی و کارهای صنعتی و ساختمانی استفاده می‌کنند. لوله‌های داربستی امروزه توسط کارخانه‌های مختلف به تولید می‌رسند که لوله داربست ضخامت ۲ میل و ۲.۵ میل بیشترین کاربرد را داشته و در بحث فروش نیز لوله داربست ۲ میل و ۲.۵ میل با فروش بالایی رو‌به‌رو بوده‌اند.

طول لوله داربست‌های تولید شده در کارخانجات برابر ۶ متر است و انتخاب ابعاد قابل کاهش و یا افزایش نیز می‌باشند. اگر به لوله داربست کمتر از ۶ متر نیاز دارید می‌توانید با دستگاه برش لوله به اندازه‌های دلخواه و کاربردی مورد نیاز خود برش زده و در صورتی که به لوله داربست بیشتر از ۶ متر نیاز دارید، با اتصال داربست به راحتی می‌توانید دو عدد لوله ۶ متر را به یکدیگر وصل کنید.

وزن هر شاخه لوله داربست چقدر است

وزن هر شاخه لوله داربست

همانطور که بیان کردیم وزن لوله داربست تحت تاثیر عوامل مختلفی می‌باشد که با کاهش یا افزایش وزن، ضخامت و طول لوله داربستی، وزن هر شاخه لوله داربست نیز تغییر کرده و روی قیمت آن نیز تاثیرگذار خواهد بود. جهت اطلاع از وزن هر شاخه لوله داربست می‌توانید با توجه به نوع لوله داربستی که می‌خواهید با کارشناسان فروش مهد فولاد ارتباط بر قرار کرده و از قیمت لوله داربستی و وزن آن مطلع شوید.

وزن داربست ۶ متری

قطر بیرونی لوله داربست گالوانیزه و لوله داربست فولادی سیاه یکسان بوده و برابر ۴۸ میلی‌متر می‌باشند. وزن داربست به ضخامت محصول وابسته است به گونه‌ای که وزن داربست ۶ متری با ضخامت ۳ میلی‌متر، برابر ۲۶ کیلوگرم است. همچنین وزن داربست با ضخامت ۲.۵ میلی‌متر برابر ۱۷ کیلوگرم بوده و وزن داربست فلزی ۶ متری با ضخامت ۲ میلی‌متر برابر است با ۱۳.۸ کیلوگرم.

وزن لوله داربست 3 متری

وزن لوله داربست 3 متری به عوامل مختلفی از جمله جنس لوله، قطر و ضخامت آن بستگی دارد. شما در هنگام خرید این محصول می‌توانید وزن دقیق آن را بر اساس فرمول‌های موجود محاسبه کنید. همچنین، می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تر را از فروشندگان این محصول دریافت کنید.

هر چه طول لوله موردنیاز شما بیشتر باشد، وزن آن و در نتیجه نرخ آن نیز بالاتر است؛ به همین دلیل لوله‌های سه متری داربستی وزن پایین‌تری نسبت به لوله‌های شش متری دارند.

وزن لوله داربست

فرمول محاسبه وزن هر شاخه لوله داربست

شما به راحتی با فرمول محاسبه وزن لوله می‌توانید قیمت و وزن لوله داربستی را محاسبه کنید. نمی‌توان به صورت قطعی وزن لوله داربست را گفت چرا که تولیدات کارخانه‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد؛ اما اگر اطلاعات مربوط به لوله داربست را داشته باشید مسلما می‌توانید قیمت وزن دقیق لوله را بدست آورید.

قطرخارجی لوله (میلی‌متر) * ۱۴۷ * ضخامت لوله (میلی‌متر) تقسیم بر ۱۰۰۰= وزن شاخه ۶ متری

فرمول دیگری نیز برای محاسبه وزن هر شاخه لوله داربست وجود دارد. در اینجا یک مثال از فرمول محاسبه وزن هر شاخه لوله داربست بر اساس واحد کیلوگرم (کیلوگرم بر متر) برای لوله داربست فلزی آورده شده است.

فرض کنید طول شاخه لوله داربست مورد نظر یک متر باشد و وزن خطی لوله داربست به ازای هر متر آن برابر با W (کیلوگرم بر متر) باشد. در این صورت وزن هر شاخه لوله داربست برابر با W کیلوگرم خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر وزن خطی لوله داربست برابر با 2 کیلوگرم بر متر باشد، وزن هر شاخه لوله داربست یک متری نیز برابر با 2 کیلوگرم خواهد بود.

این فرمول به صورت زیر قابل بیان است:

وزن هر شاخه لوله داربست (کیلوگرم) = طول شاخه لوله داربست (متر) × وزن خطی لوله داربست (کیلوگرم بر متر)

لازم به ذکر است که این فرمول تنها یک مثال است و وابسته به نوع واحد اندازه‌گیری و نوع لوله داربست می‌تواند متغیر باشد. برای استفاده دقیق‌تر، بهتر است به استانداردها و مشخصات فنی مربوطه در نظر گرفته شود و فرمول محاسبه متناسب با آن‌ها استفاده شود.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که نباید به راحتی به هر فروشنده‌ای اعتماد کنید؛ چرا که امروزه افراد زیادی هستند که در زمینه فروش لوله داربست فعالیت می‌کنند. اگر در زمان خرید لوله داربست تجربه زیادی نداشته باشید ممکن است از لحاظ انتخاب مواد اولیه و همچنین نحوه بستن لوله داربست به مشکل بخورید. جهت خرید لوله داربست می‌توانید بدون واسطه و مستقیم از طریق سایت مهد فولاد اقدام به خرید انواع لوله نمائید.

برگرفته از: tianchuangpipe.com

محصولات مرتبط:

قیمت روز لوله داربست

مشاهده قیمت

سوالات متداول

چه عواملی بر قیمت لوله اثر گذار است؟

عواملی مانند ضخامت، ابعاد، ورن و جنس از مهم‌ترین موارد اثر گذار بر قیمت لوله هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مهد فولاد از به‌روزترین قیمت لوله اطلاع پیدا کنید.

چطور از کیفیت لوله‌ای که می‌خواهم بخرم، اطمینان پیدا کنم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت و خواندن مشخصات فنی و گواهی محصول یا مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره مهدفولاد از کیفیت لوله مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه می‌توان از وزن لوله مورد نیاز خود مطلع شد؟

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت مهدفولاد و استفاده از جدول محاسبه وزن، از حجم و وزن لوله مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.