مهد فولاد

رنگ مخصوص ورق گالوانیزه

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

رنگ مخصوص ورق گالوانیزه

ورق‌های گالوانیزه (Galvanized Steel) در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همین موضوع سبب شده است تا زیبایی ورق‌های گالوانیزه به موضوع مهمی در این صنعت تبدیل شود و عملیات رنگ‌آمیزی بر روی این ورق‌ها انجام شود. ما در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی پیرامون رنگ مخصوص ورق گالوانیزه بپردازیم و بررسی کنیم که رنگ به کار رفته در زیباسازی این ورق‌ها باید دارای چه ویژگی‌ها و مشخصاتی باشد. همچنین عملیات رنگ‌آمیزی این محصولات به چه صورتی انجام می‌شود. شما می‌توانید برای مشاهده قیمت و خرید ورق گالوانیزه به صفحه مربوط به این محصول در سایت مهدفولاد مراجعه کنید و یا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

روش‌های رنگ آمیزی ورق گالوانیزه

شاید فکر کنید که رنگ‌آمیزی ورق‌های گالوانیزه مانند هر محصول دیگری به راحتی و تنها با استفاده از یک برس رنگ و یک سطل رنگی انجام می‌شود. باید بدانید که رنگ کردن ورق‌های گالوانیزه دارای پیچیدگی زیادی است و به راحتی امکان‌پذیر نیست. استفاده از رنگ مخصوص ورق گالوانیزه اولین و مهم‌ترین شرط رنگ‌آمیزی این محصولات است.

همانطور که گفته شد رنگ‌آمیزی این ورق‌ها کمی سخت‌تر از چیزی است که شما فکر می‌کنید و این موضوع به دلیل سطح صاف و صیقلی ورق‌های گالوانیزه است. سطح صاف ورق‌های گالوانیزه سبب می‌شود تا رنگ به سختی روی ورق قرار گرفته و خشک شود.

ورق‌های گالوانیزه به دو شیوه مختلف رنگ‌آمیزی می‌شوند.

 • رنگ‌آمیزی ورق در کارخانه

در این روش سطح ورق گالوانیزه در کارخانه سازنده به وسیله دستگاه‌ها و در درون کوره‌های موجود به طور کامل رنگ‌آمیزی می‌شود . این کار سبب ایجاد سطحی یکدست، براق و درخشان برای ورق گالوانیزه می‌شود.

 • رنگ‌آمیزی ورق به صورت دستی

در این روش نیروی انسانی باید به صورت دستی تمامی مراحل رنگ‌آمیزی ورق را انجام دهد. تمامی این مراحل باید بر اساس استانداردهای لازم طی شود تا رنگ‌آمیزی به صورت درست و یکدست بر روی ورق انجام شود و به راحتی دچار آسیب نشود.

رنگ مخصوص ورق گالوانیزه چیست؟

همانطور که گفته شد رنگ مورد استفاده در ورق‌های گالوانیزه با رنگ‌های معمولی موجود در بازار که روی محصولات مختلف قرار می‌گیرند متفاوت است. البته این رنگ‌های مخصوص ورق‌ گالوانیزه در بازار به راحتی موجود هستند و قیمت بسیار بالایی ندارند.

شما می‌توانید این رنگ‌ها را به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی در بازار و با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید و اصلا نگران نباشید! اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که این رنگ‌ها دارای چه ویژگی‌ها و مشخصاتی هستند که آن‌ها را برای رنگ‌آمیزی ورق‌های گالوانیزه مناسب می‌کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به ارائه مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ مخصوص ورق گالوانیزه بپردازیم.

رنگ مخصوص ورق گالوانیزه چیست؟

مشخصات و ویژگی‌های رنگ مخصوص ورق گالوانیزه

 1. رنگ مخصوص ورق گالوانیزه نسبت به رنگ‌های معمولی زودتر خشک می‌شود.
 2. این رنگ‌ها از میزان چسبندگی بالاتری برخوردار هستند.
 3. امکان تعمیر خراشیدگی بر روی این رنگ‌ها وجود دارد.
 4. مقاومت بیشتر و بالاتری در شرایط آب و هوایی نامناسب دارند.
 5. این رنگ‌ها از مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت برخوردار هستند.
 6. دارای خاصیت ضد اشعه UV خورشید هستند.
 7. رنگ مخصوص ورق گالوانیزه دارای قابلیت شستشو است.
 8. این رنگ‌ها دارای خاصیت عایق دما هستند.

بررسی کیفیت رنگ مخصوص ورق گالوانیزه

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، امکان رنگ‌آمیزی ورق‌های گالوانیزه به دو روش دستی و کارخانه‌ای وجود دارد. اما تنها رنگ کردن این ورق‌ها کافی نیست و شما باید پس از رنگ‌کاری ورق به بررسی و تست کیفیت آن بپردازید.

ورق‌های رنگ‌آمیزی شده باید برای ورود به بازار دارای استانداردهای لازم باشند و به همین دلیل شما باید پس از انجام رنگ‌آمیزی این ورق‌ها را از نظر کیفیت، میزان چسبندگی، ضخامت و پوشش رنگی آزمایش کنید و بررسی کنید که مشخصات ورق تولیدی شما با استانداردهای موجود ورق‌های گالوانیزه مطابقت داشته باشد.

شما باید در هنگام تست ورق گالوانیزه مشخصات و ویژگی‌های مختلف این محصول را بر اساس استانداردهای زیر بسنجید.

 • سنجش ضخامت بر اساس استاندارد DIN EN ISO 2360
 • سنجش کیفیت رنگ بر اساس استاندارد ISO 7724
 • سنجش میزان چسبندگی بر اساس استاندارد DIN EN ISO 2409

سخن پایانی

ما در این مقاله به ارائه اطلاعاتی پیرامون رنگ مخصوص ورق گالوانیزه و ویژگی‌ها و مشخصات ورق گالوانیزه پرداختیم و بررسی کردیم که این رنگ‌ها چه مزایایی نسبت به رنگ‌آمیزی‌های معمولی دارند. شما می‌توانید اکنون و پس از مطالعه این مقاله برای مشاهده قیمت، خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره ورق گالوانیزه به صفحه مربوط به این محصول در سایت ما مراجعه کنید و یا در صورت تمایل با کارشناسان ما در مهدفولاد تماس بگیرید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت