پوشش ورق گالوانیزه در ایران

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

ورق گالوانیزه (Galvanized sheet) یکی از محصولات پرمتقاضی در بازار ایران می باشد. این محصول در ایران در کارخانه های متعددی تولید می شود. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به بررسی پوشش ورق گالوانیزه در ایران بپردازیم. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی از خصوصیات ورق گالوانیزه تولیدی در ایران به دست بیاوردید و سپس برای مشاهده ورق های تولیدی و قیمت آن ها به صفحه این محصول در سایت مهدفولاد مراجعه کنید. همچنین در صورت نیاز به خرید ورق گالوانیزه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پوشش ورق گالوانیزه در ایران از چیست؟

یکی از بهترین راه ها برای افزایش مقاومت ورق در برابر زنگ زدگی و خوردگی، پوشش دهی روی ورق می باشد. این پوشش ها به عنوان مانعی بین محیط و ورق های گالوانیزه قرار می گیرند. این پوشش ها به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. پوشش های فلزی؛
  2. پوشش های آلی؛
  3. پوشش های معدنی.

پوشش ورق گالوانیزه در ایران از جنس فلز روی می باشد. زیرا این فلز مقاومتی حدود 24 برابر فولاد دارد و در برابر رطوبت مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می دهد.

فرآیند پوشش دهی ورق گالوانیزه

پوشش دهی ورق های گالوانیزه در کارخانه های ایران طی یک فرآیند چندین مرحله ای انجام می شود که در این بخش قصد داریم به بررسی مرحله به مرحله این فرآیند بپردازیم.

  • تمیز کردن قطعات قبل از گالوانیزاسیون؛
  • چربی زدایی روی ورق؛
  • اسید شویی؛
  • شن پاشی؛
  • شستشوی ورق؛

پس از این مراحل ورق گالوانیزه ما به وسیله ی فلز روی پوشش داده می شود تا از آسیب فولاد و ورق جلوگیری شود.

درصد پوشش ورق گالوانیزه در ایران

یکی از روش های تولید ورق گالوانیزه در ایران، روش غوطه وری داغ است. در این روش می توان هر نوع محصولی را در قطعات مختلف پوشش دهی نمود. ضخامت و ترکیب عناصر موجود در پوشش به زمان غوطه وری در مواد مذاب، دمای وان، سرعت خروج از وان و ... بستگی دارد.

این روش سبب می شود تا سرتاسر قطعه ی موردنظر ما از جمله درزها، جوش ها، لبه ها و سطح ورق به طور کامل توسط پوشش روی در برگرفته شود. ضخامت پوشش در نواحی که حفره و درز وجود دارد باید بیشتر باشد. ضخامت این پوشش در حدود 2.75 اونس بر فوت مربع می باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای داشتن یک پوشش مناسب و یکدست نیاز است تا سطح ورق پیش از پوشش دهی به خوبی تمیز شده باشد.

روش غوطه وری داغ به دو شیوه پیوسته و ناپیوسته انجام می شود. روش دیگر تولید این محصول، روش الکتروگالوانیز می باشد که برعکس غوطه وری داغ، روشی سرد می باشد و به صورت پیوسته انجام می شود. در این روش لایه ای از فلز روی خالص با درصد چسبندگی بالا بر روی ورق فولادی قرار می گیرد. ضخامت پوشش ها در این روش به کمک جریان الکتریسیته کنترل می شود.

سخن پایانی

ما در این مقاله به ارائه اطلاعاتی پیرامون ویژگی ها و انواع پوشش ورق گالوانیزه در ایران پرداختیم. اکنون شما می توانید برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه به صفحه ی این محصول در سایت ما مراجعه کنید و سپس در صورت نیاز به خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این نوع ورق ها با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت