ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست؟

نویسنده: نویسنده مهدفولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

شاید شما هم تاکنون اسم ورق گالوانیزه ذوزنقه به گوشتان خورده باشد و به این سوال فکر کرده باشید که ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست و چه کاربردی دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با این نوع ورق گالوانیزه آشنا کنیم و به معرفی ویژگی ها، خصوصیات و بررسی دقیق ورق گالوانیزه ذوزنقه برای بپردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه در انواع مختلف به صفحه ی این محصول به سایت مهد فولاد مراجعه کنید.

ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست؟ (معرفی کامل محصول)

ورق گالوانیزه در انواع و اشکال مختلفی تولید می شود. یکی از این انواع، ورق گالوانیزه ذوزنقه می باشد. فرمینگ این ورق به صورت موج های مربعی شکل در عرض ورق می باشند. ساخت این نوع ورق طی چندین فرآیند مختلف انجام می شود که مهم ترین آن خمش کشش عمیق می باشد. تعداد موج های موجود در ورق در هر یک متر 6 عدد می باشد؛ اما طول آن می تواند بنا به سفارش مشتری متفاوت باشد. همچنین عرض ورق های گالوانیزه ذوزنقه بین 100 تا 125 سانتی متر و ضخامت آن در حدود 0.3 تا 2 میلی متر می باشد.

ویژگی های ورق گالوانیزه ذوزنقه

اکنون که به سوال ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست پاسخ دادیم، وقت آن است تا به سراغ بررسی ویژگی ها و مشخصات آن بپردازیم. برخی از ویژگی های این ورق در ادامه آورده شده است.

 • ظاهر زیبا؛
 • مقاومت بالا در برابر آب و زنگ زدگی؛
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی؛
 • سطح صاف و یکنواخت؛
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه؛
 • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی نامناسب؛
 • عایق حرارتی خوب؛
 • نصب سریع و آسان؛
 • عدم شکستگی ورق؛
 • ایمنی بالا در برابر زلزله.

کاربرد ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست؟

ورق گالوانیزه ذوزنقه کاربردهای بسیار زیادی در صنایع و مشاغل مختلف دارد. مهم ترین کاربرد این ورق در پوشش سقف های شیروانی خانه ها و سقف سوله ها می باشد. این موضوع به دلیل آن است که این ورق در فرآیند تولید در حوضچه مذاب غلتیده می شود و به همین دلیل از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی برخوردار است.

همچنین این محصول دارای رنگ بندی های متنوعی می باشد که می تواند ظاهر مطلوبی را برای کاربردهای مختلف ایجاد کند. از جمله مهم ترین کاربردهای ورق گالوانیزه ذوزنقه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده برای حصار ساختمان های در حال احداث؛
 2. تفکیک مکان ها و مناطق برای بازسازی مغازه ها و مناطق ساختمانی؛
 3. ساخت پناهگاه برای محصولات و مصالح ساختمانی؛
 4. استفاده برای سقف پارکینگ ها؛
 5. سقف و سطوح خارجی خانه ها و ویلاها.

خرید ورق گالوانیزه ذوزنقه

ما در این مقاله به ارائه ی برخی ویژگی ها و کاربرد ورق گالوانیزه ذوزنقه پرداختیم و به سوال شما پیرامون ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست پرداختیم. اکنون شما می توانید پس از مطالعه این مقاله برای خرید ورق گالوانیزه ذوزنقه و یا سایر انواع آن و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی جهت خرید این محصول، با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید.

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت