جوشکاری ورق گالوانیزه

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

جوشکاری ورق گالوانیزه همواره پر از نکات مهم و استانداردهایی است که باید به آن توجه کرد. عدم انجام درست این کار ممکن است موجب آسیب به ورق گالوانیزه شود. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا به ارائه ی اطلاعاتی پیرامون جوشکاری ورق گالوانیزه بپردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله برای خرید ورق گالوانیزه و یا برخورداری از مشاوره رایگان برای خرید این محصول با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید.

الکترود جوشکاری چیست؟

الکترود جوشکاری به نوعی از جوشکاری گفته می شود که به وسیله میله های فلزی روکش دار انجام می شود. جوشکاری در این روش با عبور جریان برق و ذوب فلزات انجام می شوند. با این کار فاصله بین دو سطحی که قصد جوشکاری بین آن ها را داریم پر می شود و اتصال انجام می شود.

تفاوت جوشکاری ورق گالوانیزه با ورق معمولی

جوشکاری ورق گالوانیزه با ورق های فولادی معمولی که پوشش ندارند متفاوت است. ما در اینجا قصد داریم تا به برخی از این تفاوت ها بپردازیم. از جمله این تفاوت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت زمان جوشکاری در ورق های گالوانیزه دو برابر ورق های معمولی است؛
 • ورق های گالوانیزه برای جوشکاری نیاز به فشار الکترود بالاتری دارند؛
 • جریان الکتریکی لازم برای جوشکاری ورق های فولادی معمولی نسبت به ورق های گالوانیزه بیشتر است.

قدم به قدم با جوشکاری ورق گالوانیزه

انجام جوشکاری بر روی ورق های گالوانیزه نیازمند اجرا در چندین مرحله است؛ از آماده سازی اولیه وسایل و تجهیزات تا سنگ زنی نهایی ورق. ما در این بخش قصد داریم به ارائه ی مراحل دقیق جوشکاری به وسیله ی ورق گالوانیزه بپردازیم. این مراحل به شرح زیر است:

 1. آماده سازی و تهیه تجهیزات موردنیاز شامل دستگاه جوش ورق و تجهیزات پوششی و ایمنی؛
 2. سنگ زنی و تمیز کردن محل جوش و سطح ورق؛
 3. آماده کردن الکترود مناسب برای جوشکاری؛
 4. ثابت کردن ورق ها در مکان مناسب برای جوشکاری؛
 5. انجام جوشکاری بر اساس استاندارها و ملزومات؛
 6. سنگ زنی به ورق برای حذف مواد مذاب روی آن.

پس از انجام مراحل بالا، کار جوشکاری ورق گالوانیزه ی شما به اتمام می رسد. ذکر این نکته ضروری است که در تمامی مراحل بالا باید استاندارهای لازم در نظر گرفته شده و کار توسط متخصص و با کیفیت بالا انجام شود تا نتیجه ای مطلوب را برای شما رقم بزند.

آشنایی با روش های جوشکاری ورق گالوانیزه

جوشکاری این محصول به روش های مختلفی انجام می شود که انتخاب روش مناسب به نوع و ضخامت ورق بستگی دارد. این روش ها به شرح زیر است.

 • جوشکاری ورق گالوانیزه با CO2؛
 • جوشکاری مقاومتی؛
 • جوشکاری قوس با الکترود پوشش دار.

الکترود استفاده شده برای جوشکاری ورق گالوانیزه باید از نظر ساختاری شباهت زیادی با این محصول داشته باشد. مهم ترین و پرکاربردترین الکترودهای استفاده شده در این کار شامل موارد زیر است:

 1. الکترود 7014؛
 2. الکترود 7018؛
 3. الکترود 6011؛
 4. الکترود 6010.

خرید ورق گالوانیزه از شرکت مهدفولاد

همانطور که می دانید جوشکاری درست محصولات ورق گالوانیزه یکی از بخش های مهم تولید محصولی با کیفیت و با دوام است. به همین دلیل ما در این مقاله به ارائه راهکارهایی برای انجام درست و اصولی جوشکاری ورق گالوانیزه پرداختیم و برخی از مهم ترین روش های انجام این کار را برای شما شرح دادیم. ما در مهدفولاد به ارائه ی ورق گالوانیزه با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت می پردازیم. شما می توانید برای خرید این محصولات و یا کسب مشاوره و راهنمایی و یا داشتن هر گونه سوال و ابهام در این باره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت