مهد فولاد

آشنایی با کاربرد ورق گالوانیزه

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

آشنایی با کاربرد ورق گالوانیزه

احتمالا همه ی شما تا حدودی با ورق گالوانیزه آشنایی دارید و می دانید که این ورق ها چه نوع ورق هایی هستند و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرند. اما کاربرد ورق گاوانیزه بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کاربرد ورق گالوانیزه در صنایع و مشاغل مختلف بپردازیم و شما را به طور کامل با کاربرد این محصولات آشنا کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی جهت خرید و اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه برای کاربرد موردنظر خود با کارشناسان تخصصی ما در شرکت مهدفولاد در تماس باشید.

معرفی کاربردهای مختلف ورق گالوانیزه در صنایع

همه شما می دانید که کاربرد ورق گالوانیزه (Application of galvanized sheet) در صنعت بسیار گسترده است. این موضوع به دلیل مشخصات و ویژگی های فوق العاده ی این ورق ها است. ورق های گالوانیزه برای کاربرد در شرایط محیطی و جوی نامناسب و نیز در شرایطی که رطوبت بالایی وجود دارد بسیار مناسب است. این ورق ها از مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی برخوردار هستند. اکنون وقت آن است تا چند مورد از مهم ترین کاربرد ورق گالوانیزه را با یکدیگر بررسی کنیم.

 1. کاربرد ورق گالوانیزه در ساخت سیلوهای گالوانیزه

سیلوهای فلزی یکی از انبارهای مهم برای نگهداری مواد غذایی و دام ها هستند که با استفاده از ورق های گالوانیزه ساخته می شوند. این سیلوها دارای مزایای بسیار زیادی از جمله هزینه پایین ساخت و طول عمر بالا هستند. ورق های گالوانیزه استفاده شده برای ساخت این سیلوها دارای پوشش روی بسیار بالا و کوتینگ بین 350 تا 600 گرم بر متر مربع می باشند.

 1. کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت تولید لوازم خانگی

دومین کاربرد ورق گالوانیزه که در این مقاله باید به آن توجه کرد، تولید و ساخت لوازم خانگی است. کارخانه های تولید لوازم خانگی برای ساخت وسایلی همچون یخچال، ماشین لباسشویی و غیره از ورق های گالوانیزه استفاده می کنند.

کاربرد ورق گالوانیزه چیست؟

 1. کاربرد ورق گالوانیزه در ساختمان سازی

پروژه های ساخت و ساز وابستگی بسیار زیادی به ورق گالوانیزه دارند. از این ورق ها برای نرده ها، دودکش ها، پله ها، پوشش سقف ویلاها، آلاچیق ها، سالن های ورزشی و بسیار دیگر از کاربرد ها در ساختمان سازی استفاده می شود.

 1. کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت خودروسازی

بدون شک ساخت خودرو بدون استفاده از ورق های گالوانیزه امکان پذیر نیست! این ورق ها در بخش های بسیار زیادی از خودرو از جمله بدنه خودرو، کف کابین، مخازن سوخت، فیلترهای هوا و روغن و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

از جمله دیگر کاربردهای ورق گالوانیزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربرد در صنعت راه سازی؛
 • پاتیشن ها و پانل ها؛
 • درب و پنجره ها؛
 • تولید مبلمان، کابینت و کمدهای فلزی؛
 • تابلوها و علائم جاده ای؛
 • روکش های حرارتی؛
 • تابلوهای الکتریکی و لامپ های تزئینی.

سخن پایانی

ما در این مقاله به ارائه ی اطلاعاتی درباره کاربرد ورق گالوانیزه پرداختیم و دانستیم که ورق های گالوانیزه دارای کاربردهای بسیار گسترده ای در صنایع متنوعی همچون خودروسازی، ساختمان سازی، لوازم خانگی و ... می باشند. مشخصات و ویژگی های به کار رفته در این ورق ها می تواند با یگدیگر متفاوت باشد. شما می توانید برای کسب مشاوره در جهت خرید ورق گالوانیزه موردنیاز خود با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید و به صورت رایگان از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت