مهد فولاد

با کارخانه لوله مانیسمان اهواز آشنا شوید!

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

کارخانه لوله مانیسمان اهواز

شرکت لوله مانیسمان اهواز را که از نام‌آورترین تولیدکنندگان لولۀ مانیسمان در کشور است، با نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران نیز می‌شناسند. تأسیس این کارخانه به سال 1351 در اهواز برمی‌گردد. کارخانه لوله مانیسمان اهواز با بهره‌گیری از فناوری و تجهیزات به‌روز دنیا، به تولید لوله‌های فولادی گوناگون برای آب و فاضلاب، صنایع نفت و گاز، صنعت پتروشیمی و... می‌پردازد. در نوشتۀ امروز از وب‌سایت مهد فولاد قصد داریم علاوه بر آشنایی با کارخانه لوله مانیسمان اهواز با ویژگی‌های این دسته از لوله‌ها نیز آشنا شویم. شما همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان مورد نظر خود و یا خرید این محصول، وارد دستۀ قیمت روز انواع آهن‌آلات شده و لوله مانیسمان را انتخاب نمایید.

لوله مانیسمان چیست و چه انواعی دارد؟

پیش از آشنایی با کارخانه لوله مانیسمان اهواز بهتر است دریابیم که اصلاً لوله مانیسمان چیست؟ لوله‌های موجود در صنایع فولادی معمولاً به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. لوله‌های درزدار
  2. لوله‌های بدون درز

لوله‌های بدون درز به لوله‌هایی گفته می‌شود که از طریق میان‌تهی‌کردن یک پروفیل توپر ساخته شده و در فرآیند تولید آن از هیچ‌گونه جوش‌دهی و برشی‌دهی استفاده نمی‌شود. این دسته از لوله‌ها به سیم‌لس یا لوله‌های مانیسمان نیز معروف هستند.

دلیل وجود نام مانیسمان برای این لوله‌ها این است که اولین‌بار یک شرکت آلمانی به همین نام، لوله‌های بی‌درز و بی‌جوش را وارد ایران کرد. از آن زمان تا کنون لوله مانیسمان نامی بازاری برای این دسته از لوله‌ها به شمار می‌رود.

آشنایی با کارخانه لوله مانیسمان اهواز

شرکت لوله مانیسمان اهواز عنوانِ اولین کارخانه در خاورمیانه را با خود به همراه دارد؛ زیرا از ظرفیت تولید سالانه نود هزار تن لولۀ فولادی در انواع گوناگون برخوردار است. این کارخانه از فناوری تولید لوله از طریق Push Bench استفاده می‌کند، که امکان ساخت لوله مانیسمان را از قطر 5/. اینچ تا 6 اینچ فراهم می‌سازد.

لازم به ذکر است که کارخانۀ مورد نظر، محصولات خود را برمبنای استانداردهای زیر تولید کرده و آن‌ها را به سایر کشورهای خاورمیانه نیز صادر می‌کند:

  • IPS
  • API 5L
  • 5CT ISIR
  • DIN
  • ASTM

کارخانه لوله مانیسمان اهواز

آشنایی با ابعاد لوله مانیسمان اهوازی

لوله مانیسمان اهواز (ابعاد برمبنای اینچ)

½ inch

¾ inch

1 inch

1 ¼ inch

1 ½ inch

2 inch

2 ½ inch

3 inch

4 inch

5 inch

6 inch

 

تفاوت کارخانه لوله مانیسمان اهواز با سایر کارخانه‌های لوله‌سازی

علاوه بر شرکت لوله مانیسمان اهواز دو کارخانۀ لوله‌سازی دیگر نیز در ایران فعالیت می‌کنند که ممکن است با این کارخانۀ صنعتی اشتباه گرفته شوند. یکی از آن دو، شرکت لوله سازی اهواز است که لوله‌های درزدار در سایزهای بزرگ تولید می‌کند. سایز این لوله‌ها از 6 اینچ تا 24 اینچ از طریق ERW، و از 24 اینچ تا 56 اینچ از طریق SAW متغیر است.

کارخانۀ بعدی، شرکت نورد و لوله اهواز است که به تولید لوله‌های درزجوش گاز و گالوانیزه می‌پردازد. ابعاد این لوله‌ها از سایز 2 تا 6 اینچ متفاوت است. همچنین شرکت حاضر به‌عنوان تولیدکنندۀ پروفیل فولادی نیز شناخته می‌شود.

و اما کارخانه لوله مانیسمان اهواز که به تولید لوله مانیسمان در سایزهای ½ اینچ تا 6 اینچ پرداخته و به شرکت لوله مانیسمان اهواز مشهور است. اگرچه این کارخانه در همسایگی دو شرکت قبلی است، اما هیچ‌گونه ارتباطی میان آن‌ها وجود ندارد.

کلام پایانی

در نوشتۀ امروز از وب سایت مهد فولاد به معرفی کارخانه لوله مانیسمان اهواز پرداختیم و علاوه بر چیستی لوله مانیسمان، به ویژگی‌های این دسته از لوله‌های تولیدشده توسط شرکت لوله مانیسمان اهواز نیز اشاره کردیم. شما می‌توانید از طریق مطالعۀ مقالۀ امروز ما به تمامی پرسش‌های خود در زمینۀ لوله‌های بدون درز صنایع فولادی پاسخ دهید. شما همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان مورد نیاز خود و نیز خرید لوله مانیسمان باکیفیت به صفحۀ لوله مانیسمان سایت ما مراجعه نمایید و خرید اینترنتی منحصربه‌فرد خود را به انجام رسانید.

قیمت روز لوله مانیسمان

مشاهده قیمت
سوالات متداول

چه عواملی بر قیمت لوله اثر گذار است؟

عواملی مانند ضخامت، ابعاد، ورن و جنس از مهم‌ترین موارد اثر گذار بر قیمت لوله هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مهد فولاد از به‌روزترین قیمت لوله اطلاع پیدا کنید.

چطور از کیفیت لوله‌ای که می‌خواهم بخرم، اطمینان پیدا کنم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت و خواندن مشخصات فنی و گواهی محصول یا مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره مهدفولاد از کیفیت لوله مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه می‌توان از وزن لوله مورد نیاز خود مطلع شد؟

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت مهدفولاد و استفاده از جدول محاسبه وزن، از حجم و وزن لوله مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.