استانداردهای لوله مانیسمان

نویسنده:

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

استانداردهای لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان یا لوله های بدون درز یکی از برترین تولیدات صنعت فولاد می باشد. این لوله ها در استانداردهای مختلفی تولید و ساخته می شوند. ما در این مقاله به ارائه ی استاندارهای لوله مانیسمان و مشخصات و ویژگی های هر یک از آن ها می پردازیم. پس تا پایان این مقاله از وبسایت مهدفولاد با ما همراه باشید! شما می توانید پس از مطالعه ی این مقاله به صفحه ی مربوط به قیمت لوله مانیسمان در سایت ما مراجعه کنید و سپس در صورت نیاز به خرید این محصول و یا کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید.

لوله مانیسمان و مشخصات آن

قطعا همه ی شما با لوله مانیسمان و کاربردهای آن آشنا هستید. این لوله ها در صنایع مختلف حرارتی، انتقال آب و صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های مانیسمان در انواع مختلف لوله مانیسمان رده 20، 40، 60، 80، 120 و 160 تولید و ساخته می شوند. هر یک از این انواع نیازمند داشتن استانداردهایی می باشد که بتواند کیفیت و کارکرد مناسب لوله را تضمین کند. ما در ادامه این مقاله به معرفی و ارائه ی مهم ترین استانداردهای لوله مانیسمان می پردازیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

معرفی انواع استانداردهای لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان در 5 استاندارد مختلف تولید می شوند که تمامی آن ها از دارای تاییدیه های بین المللی می باشد. ویژگی ها و مشخصات این استاندارهای لوله مانیسمان به شرح زیر است:

  1. استاندارد DIN

این استاندارد یکی از برترین استاندارهای بین المللی لوله مانیسمان است که به تایید اتحادیه ی اروپا و ملی رسیده است. استاندارد DNI استانداردی باز است؛ به این معنی که افراد می توانند در این استاندارد انواع جدیدی از مشخصات را تعیین کنند.

  1. استاندارد ASME

استاندارد ASME B36.10 یکی از مهم ترین استانداردهای لوله مانیسمان است که در سال 1980 به وسیله ی انجمن مهندسین آمریکایی تعریف شده است. این استاندارد دما، فشار و ضخامت لوله های مانیسمان را برای ما مشخص می کند. همچنین تعیین می کند که یک لوله مانیسمان با مقدار فشار مشخص باید دارای چه ضخامتی باشد.

  1. استاندارد ASTM

استاندارد لوله مانیسمان چیست

استاندارد ASTM دارای بیش از 12000 استاندارد مختلف برای لوله ها و صنایع است که حدود 100 استاندارد آن به لوله مانیسمان اختصاص داده شده است. مهم ترین استانداردهای این گروه شامل استانداردهای ASTM A53 و ASTM A106 می باشد. این استاندارد برای کاربردهایی با فشار و دمای بسیار بالا مناسب است.

  1. استاندارد ANSI

استاندارد ANSI در واقع نوعی از استاندارد است که به تایید سایر استانداردهای مطرح شده در این حوزه می پردازد. به طور مثال استاندارهایی همچون ASTM و ASME توسط استاندارد ANSI به تایید رسیده اند.

  1. استاندارد API

استاندارد API یکی دیگر از استاندارهای لوله مانیسمان است. API مخفف عبارت American Petroleum Institute و به معنی انستیتوی پتروشیمی آمریکا می باشد. این مرکز به ارائه ی استانداردهایی برای لوله ها و تجهیزات صنایع نفتی و گازی می پردازد.

سخن پایانی

لوله مانیسمان یکی از لوله های مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف است. این لوله ها دارای استاندارهای متفاوتی هستند که از مهم ترین این استانداردها می توان به ASTM A106، ASTM A5 و API 5L اشاره کرد. ما در این مقاله به معرفی برخی از این استانداردهای لوله مانیسمان برای شما پرداختیم. شما می توانید برای مشاهده قیمت و خرید لوله مانیسمان با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز جهانی از طریق سایت مهدفولاد اقدام کنید. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصولات مرتبط:

قیمت روز لوله مانیسمان

مشاهده قیمت

سوالات متداول

چه عواملی بر قیمت لوله اثر گذار است؟

عواملی مانند ضخامت، ابعاد، ورن و جنس از مهم‌ترین موارد اثر گذار بر قیمت لوله هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مهد فولاد از به‌روزترین قیمت لوله اطلاع پیدا کنید.

چطور از کیفیت لوله‌ای که می‌خواهم بخرم، اطمینان پیدا کنم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت و خواندن مشخصات فنی و گواهی محصول یا مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره مهدفولاد از کیفیت لوله مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه می‌توان از وزن لوله مورد نیاز خود مطلع شد؟

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت مهدفولاد و استفاده از جدول محاسبه وزن، از حجم و وزن لوله مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.