نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

نویسنده: نویسنده مهدفولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

احتمالا شما هم تاکنون دیده اید که از ورق های شیروانی در سقف های خانه ها و ویلاها به ویژه در شمال کشور استفاده می شود. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا به ارائه ی نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه برای شما بپردازیم و مرحله به مرحله ی آن را به طور کامل برای شما شرح دهیم. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق شیروانی به صفحه این محصول در سایت مهدفولاد مراجعه کنید و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل و نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

اگر قصد دارید تا سقف شیروانی خود را به وسیله ی ورق گالوانیزه نصب و اجرا کنید، باید بدانید که 8 مرحله ی مهم پیش روی شما است که باید هر یک از این مراحل را به خوبی و با دقت فراوان طی کنید. ما در ادامه این مراحل را با شما به اشتراک می گذاریم.

اندازه گیری سقف

اولین مرحله در نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه به دست آوردن اندازه دقیق ورق موردنیاز است که شما باید این کار را با متر انجام دهید. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که ورق های شیروانی با یکدیگر همپوشانی دارند و متوسط همپوشانی پیشنهاد شده حدود 10 سانتی متر است که باید آن را در اندازه گیری خود در نظر بگیرید.

خرید ورق گالوانیزه برای سقف

اکنون که اندازه ی دقیق ورق موردنظر خود را به دست آورده اید، می توانید برای خرید آن از طریق سایت مهدفولاد اقدام کنید و برای کسب مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نصب عایق سقف

در این مرحله مواد عایق بر روی سقف قرار می گیرد تا از هدر رفتن حرارت جلوگیری کند. این موضوع سبب کاهش هزینه های انرژی می شود. عایق های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از پرکابردترین آن ها پشم سنگ می باشد.

نصب اولین ورق

در شروع کار یکی از ورق ها را در گوشه پایینی سقف نصب می کنیم. برای این کار و اتصال ورق ها به سقف باید از پیچ های 1.4 اینچی و واشر استفاده کنیم و آن ها را محکم به سقف اتصال دهیم.

نصب کامل ردیف

پس از آنکه ورق اول را بر روی سقف نصب کردیم به سراغ نصب سایر ورق های شیروانی می رویم. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که ورق ها باید در حدود 4 اینچ با یکدیگر هم پوشانی داشته باشند.

نصب ردیف دیگر ورق شیروانی

پس از اتمام یک طرف، همه ی این مراحل را برای طرف دیگر سقف نیز تکرار می کنیم و ورق ها را بر روی دو طرف سقف نصب و ثابت می کنیم.

استفاده از درپوش

در این مرحله از نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه به سراغ پوشاندن قسمت بالای ورق که دو بخش آن به یکدیگر می رسند می رویم و آن را با ابزار مخصوص می پوشانیم.

تکمیل کار

در نهایت با گرفتن درزهای موجود در ورق ها به وسیله ی سیمان به کار خود خاتمه می دهیم و با اینکار مانع از نفوذ آب می شویم.

اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

اکنون که با تمامی مراحل و نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه آشنا شدید، در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام و یا اقدام برای خرید ورق گالوانیزه و اطلاع از قیمت ورق شیروانی می توانید با کارشناسان ما در شرکت مهدفولاد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان با کارشناسان تخصصی ما بهره مند شوید.

قیمت روز ورق گالوانیزه

مشاهده قیمت